/ autor: ekopomp / 08.07.2018

ABS Piranha z unikatowym systemem tnącym

Pompy Piranha ze specjalnie zaprojektowanym mechanizmem tnącym idealnie sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pojawiające się zanieczyszczenia stale uniemożliwiają zastosowanie tradycyjnych pomp, czyli w takich miejscach jak toalety publiczne, zakłady przetwórstwa żywności.

Najemcy lub goście nie przejmują się zbyt, co wrzucają do kanalizacji, ponieważ nie jest to ich własność. Wrzucają tam wszystko” – to zdanie, które często słyszymy od naszych klientów, zarządców nieruchomości, właścicieli restauracji czy hoteli, poszukujących urządzeń, które rozwiążą ich problem, czyli przepompowanie razem z medium różnego typu zanieczyszczeń, takich jak resztki jedzenia, produkty higieniczne wrzucane przez klientów do kanalizacji.

W odpowiedzi na potrzeby swoich klientów, marka Sulzer zaprojektowała specjalną serię pomp zatapialnych z systemem noży tnących przeznaczonych do zastosowań domowych, komercyjnych oraz przemysłowych. Od lat pompy doskonale sprawdzają się w rzeźniach, zakładach przetwórstwa żywności, a także w obiektach publicznych z instalacją kanalizacyjną, takich jak postoje autostradowe, hotele, restauracje, szpitale, gdzie systemy zapychane są przez różnego rodzaju tkaniny, pieluchy, plastikowe torby, chusteczki i inne stałe zanieczyszczenia.

ABS Pirania (zwana także Piranha) posiada jeden z najbardziej unikalnych systemów noży tnących. Nie bez powodu, cała seria swoją nazwę wzięła od znanej wszystkim ryby słodkowodnej, która potrafi rozerwać wszystko swoimi zębami na strzępy.

Innowacyjny system tnący

Tworzą dwa główne elementy: (1) wirnik hydrauliczny przymocowany do rotora i (2) nieruchomy system tnący składający się pierścienia oraz wirnika rozdrabniającego.

System tnący pompy Pirania ABS

Technologia rozdrabniania

Gwintowane spiralne rowki na dolnej płycie zapewniają, że rozdrobnione cząstki nie przeszkadzają wirnikowi i bezproblemowo przetłaczanie są na zewnątrz.

Instalacja i konfiguracja

Pompy Pirania nadają się do instalacji w różnych konfiguracjach. Bezawaryjnie mogą pracować zarówno w instalacjach przenośnych, jak i instalacjach stacjonarnych (opuszczone po łańcuchu na prowadnicach rurowych).

Standardowo pompa ABS Piranha zakończona jest gwintem 1¼”, czyli ma mniejszą średnicę niż większość rur używanych w typowym systemie grawitacyjnym.

Premium Efficiency IE3

Wszystkie pompy Pirania z serii PE wyposażone są w silnik Premium Efficiency IE3, zgodny najnowszymi wymaganiami UE. To silniki o wysokiej sprawności i mniejszym zapotrzebowaniu energetycznym.

Pirania ABS

  1. System tnący Pirania: wykonany z twardej stali nierdzewnej unikatowy układ tnący gwarantujący długotrwałą pracę pompy bez blokowania.
  2. System wykrywający przeciek uszczelniania*: zaawansowany system ostrzegający pozwala na wymianę uszczelnienia zanim woda wniknie do silnika.
  3. Uszczelnienie wału: wysokiej jakości uszczelnienie mechaniczne z węglika krzemu (SiC/SiC), uszczelnienie silnika poprzez uszczelnienie wargowe smarowane olejem.
  4. Przyłącze o średnicy 1¼”: niskie koszty instalacji, możliwość instalacji w miejscach, gdzie nie ma standardowych wymiarów rurociągów.
  5. Wykonanie Ex (opcjonalnie) zgodne z dyrektywą ATEX
  6. Łożyska: wał silnika ze stali nierdzewnej osadzony na wysokiej jakości łożyskach kulowych .
  7. Czujnik temperatury zapobiega przegrzaniu silnika.
  8. Dodatkowa płyta
  9. Przewód (nie w modelu Ex): ułatwiona, szybka i prosta wymiana przewodu zasilającego.
  10. Wbudowany kondensator**: nie wymaga skrzynki zabezpieczeniowo-rozruchowej.

*niedostępny w Pirania 09  **tylko Pirania 09