Nowy model pompy w portfolio włoskiego producenta Mencarelli

Nowa samozasysająca pompa Mencarelli MX powstała z myślą o pompowaniu cieczy skłonnych do pienienia się, zawierających dużą ilość pęcherzyków gazów. W całości wykonana ze stali nierdzewnej AISI 316, wyposażona w slinik wolnoobrotowy 1400 rpm.

Mencarelli MX znajdzie zastosowanie w przemyśle spożywczym np. w procesach produkcji mleka, serwatki, soków owocowych, a także w browarnictwie i produkcji wina. Rodzaj uszczelnienia dobierany jest do pompowanego medium. Na życzenie pompa z silnikiem z atestem ATEX.

Nowa pompa Mencarelli MX

Pompa samozasysająca Mencarelli MX

Pompy LPG – podstawowe warunki zabudowy instalacji do transportu płynnych paliw

Transport paliw płynnych wymaga specjalnych warunków i spełnienia wszystkich obowiązujących norm bezpieczeństwa. Regulacjami objęte są poszczególne komponenty instalacji, armatura, układ rurociągu oraz pompy. Wymagania te, dotyczą wszystkich aplikacji związanych z transportem płynnego paliwa takie jak: stacje przeładunkowe paliwa, transport rurociągowy paliw, układy dystrybutorów paliw ze zbiornikiem naziemnym i podziemnym.

Pompa jako jeden z elementów układu transportu paliw musi być przystosowana do pracy z paliwem płynny i spełniać określone warunki dotyczące bezpieczeństwa całej instalacji. Normy te są gwarancją prawidłowego i bezpiecznego działania całej instalacji.

Pompy samozasysające – budowa, działanie, zastosowanie.

Terminem pompa samozasysająca (pompa samossąca) określa się pompę wirową, która ma zdolność samozasysania cieczy. Inaczej rzecz ujmując, pompa taka wykorzystuje mieszaninę wodno-powietrzną do automatycznego zalania linii ssącej.

Pompy samozasysające doskonale nadają się do pompowania wody czystej, ale nie tylko. Kombinacje materiałowo-konstrukcyjne pomp, pozwalają na stosowanie ich w szerszym zakresie aplikacji, także tam, gdzie pompowane są oleje, paliwa, gazy płynne, chemikalia czy ciecze agresywne.

Pompowanie medium z zawartością cząstek stałych oraz włóknistych

Tłoczenie medium zawierającego cząstki stałe to zwykle zadanie kłopotliwe i trudne. Problem tłoczenia wynika z obecności ciał stałych w pompowanej cieczy. W takiej aplikacji niewłaściwy dobór pompy może być przyczyną częstych awarii i usterek. Często dochodzi od zatykania wirnika, uszkodzenia wewnętrznych elementów obudowy pompy. Dlatego tak ważny jest dobór pompy, której konstrukcja i możliwości pracy będą dopasowane do charakteru zanieczyszczeń i parametrów fizykochemicznych medium. Dobierając rozwiązanie pompowe, należy wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, które decydują o rodzaju i wykonaniu pompy.

Strony