Seria Calpeda MXP rozszerzona o dwa modele

Calpeda MXP to wielostopniowe pompy poziome, które zaprojektowano z myślą o zastosowaniach w gospodarstwach domowych przy nawadnianiu ogrodu, zaopatrywaniu w wodę budynki mieszkalne. Pompy MXP to mocne, kompaktowe, a zarazem ciche pompy, których charakterystyka w połączeniu z łatwością użytkowania i instalacji, sprawia że są idealnym rozwiązaniem dla prywatnych użytkowników.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na rynku, producent rozszerzył serię MXP o dwa nowe modele pomp - Calpeda MXP 206 i Calpeda MXP 406. Nowe modele pomp osiągają większą wysokość podnoszenia - do 65 m, przy zachowaniu wysokiej wydajności odpowiednio Calpeda MXP 206 5,4 m3 oraz Calpeda MXP 406 7,2m3.

Przemysłowe pompy membranowe i perystaltyczne – plusy i minusy

Przemysłowe pompy membranowe i perystaltyczne – plusy i minusy

 

Zarówno pompy membranowe, jak i pompy perystaltyczne (jelitowe) należą do grupy pomp wyporowych, które znajdują zastosowanie w najbardziej wymagających aplikacjach przemysłowych. Pracują w bardzo wielu instalacjach produkcyjnych w branży chemicznej, spożywczej, farmaceutycznej, uzdatniania i oczyszczania wody, gospodarki odpadami, obróbki metali oraz branży automotive. Pomimo że oba typy pomp zaliczane są do grupy urządzeń wyporowych i podobne jest ich zastosowanie, to zupełnie różna jest ich konstrukcja i zasada działania. Każdy z typów ma plusy i minusy — co postaramy się nakreślić.

Pompowanie medium z zanieczyszczeniami poprodukcyjnymi z przemysłu drobiarskiego – studium przypadku

Pompowanie medium z zanieczyszczeniami poprodukcyjnymi z przemysłu drobiarskiego – studium przypadku

Jeden z czołowych producentów mięsa drobiowego zwrócił się do nas z prośbą o dobór pompy, która zdolna będzie pompować zanieczyszczoną wodę po płukaniu kontenerów po transporcie drobiu. Problemem w aplikacji, są zanieczyszczenia znajdujące się w popłuczynach, czyli piasek, resztki ściółki oraz zanieczyszczenia organiczne. Problematyczna była także sama lokalizacja stanowiska myjki i brak możliwości zlokalizowania studzienki ściekowej. W takiej sytuacji nie można było zastosować pompy zatapialnej do wody brudnej, które z reguły dedykowane są do takich aplikacji. Wobec czego konieczne było inne rozwiązanie pompowe.

Pompy AQUA HC z atestem PZH

Pompy dozujące AQUA HC z atestem PZH

Pompy AQUA serii HC po raz kolejny otrzymały certyfikat potwierdzający zgodność z atestem PZH. Certyfikat został przyznany na okres 3 lat. 

Typoszereg elektromagnetycznych pomp dozujących AQUA HC to szeroka oferta urządzeń oferujących kontrolę i precyzję dozowania środków chemicznych. Pompy AQUA HC pracują w różnych gałęziach przemysłu, tam gdzie wymagana jest ściśła kontrola i precyzja w dawkowaniu medium. Atest higieniczny PZH (B-BK-60210-0244/21) pozwala na stosowanie pomp AQUA HC w procesach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. 

Atest PZH dla pomp AQUA HC

 

Nowe modele pomp dozujących AQUA

Nowe pompy dozujące AQUA - większa elastyczność w procesach dozowania chemii

 

Pompy dozujące to urządzenia służące, jak sama nazwa wskazuje do dozowania, czyli do precyzyjnego dostarczania określonej dawki cieczy do instalacji. Pompy dozujące znajdują zastosowanie w bardzo wielu procesach przemysłowych.

Pompy magnetyczne BKM Tecnium z możliwością pracy na sucho

Pompy BKM Tecnium Pumps

Pompy serii BKM hiszpańskiego producenta pomp TECNIUM - Casals Cardona Ind., to pompy magnetyczne, które mogą pracować na sucho. Korpus pompy wykonany z polipropylenu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu obudowa pomp jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja pomp gwarantuje całkowitą szczelność - bez uszczelnienia mechanicznego. Więcej o zaletach pomp magnetycznych w artykule " Pompy magnetyczne vs pompy z uszczelnieniem mechanicznym." Firma TECNIUM Pumps specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do pompowania cieczy korozyjnych. Producent oferuje także pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX kategorii 2 oraz 3. 

 

Pompa BKM TECNIUM PUMPS

Pedrollo F — pompy normowe EN 733

Pedrollo F — pompy normowe EN 733

Typoszereg pomp F marki Pedrollo to szeroka gama pomp znormalizowanych dla zastosowań przemysłowych. W ramach typoszeregu F producent oferuje wiele typów pomp, w tym także pompy w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 316 (typ F-I), pompy z silnikiem lub bez silnika (typ FG).

Pompy Pedrollo F spełniają normę EN733 (EU Regulation Nr 547/2012) pod względem wymiarów korpusu pompy i średnicy przyłączy. Oznacza to, że pompy F są zamiennikami 1:1 (względem wymiarów przyłączeniowych korpusu hydraulicznego) pomp o bliźniaczej konstrukcji innych producentów, spełniających opisaną normę.

Stairs SPC - proste i niezawodne pompy chłodziwa

Pompy chłodziwa Stairs SPC z zanurzalną hydrauliką

Gama pomp do chłodziwa z zanurzalną hydrauliką — Stairs SPC, to prosta i niezawodna konstrukcja dedykowana dla prostych układów chłodzenia maszyn obróbczych, oraz niskociśnieniowych układów filtracji chłodziwa.

Strony