Pompa beczkowa - budowa i możliwości zastosowań

Pompa beczkowa to urządzenie specjalnego przeznaczenia, dedykowane do rozładunku różnego rodzaju cieczy ze zbiorników i pojemników, takich jak beczki lub paleto pojemniki. Pompy beczkowe są odpowiednie do pompowania wszelkiego rodzaju cieczy przemysłowych oraz spożywczych. Charakteryzują się bardzo prostą i lekką konstrukcją, co gwarantuje wygodną i prostą obsługę pomp.

Lanca ssąca – zabezpieczenie przed suchobiegiem i inne zastosowania

Standardowe zastosowanie lancy ssącej to zabezpieczenie pompy przed suchobiegiem, są też i inne możliwości ich wykorzystania.

Praca na sucho - kosztowne i nieopłacalne

Każdy, kto choć raz zetknął się z szeroko pojętą tematyką pompową, prawdopodobnie musiał też zmierzyć się z tematem suchobiegu pompy. Suchobieg  pompy to nic innego jak praca na sucho, czyli praca przy niewystarczającym napływie cieczy po stronie ssawnej, do elementu roboczego pompy: wirnika, membrany, tłoka. Praca pompy w takich warunkach jest bardzo niekorzystna dla samej pompy, co zazwyczaj kończy się jej uszkodzeniem. W większości sytuacji naprawa pompy jest na tyle kosztowna, że nieopłacalna. W efekcie kończy się wymianą pompy.

Nowy model pompy w portfolio włoskiego producenta Mencarelli

Nowa samozasysająca pompa Mencarelli MX powstała z myślą o pompowaniu cieczy skłonnych do pienienia się, zawierających dużą ilość pęcherzyków gazów. W całości wykonana ze stali nierdzewnej AISI 316, wyposażona w slinik wolnoobrotowy 1400 rpm.

Mencarelli MX znajdzie zastosowanie w przemyśle spożywczym np. w procesach produkcji mleka, serwatki, soków owocowych, a także w browarnictwie i produkcji wina. Rodzaj uszczelnienia dobierany jest do pompowanego medium. Na życzenie pompa z silnikiem z atestem ATEX.

Nowa pompa Mencarelli MX

Pompa samozasysająca Mencarelli MX

Pompy LPG – podstawowe warunki zabudowy instalacji do transportu płynnych paliw

Transport paliw płynnych wymaga specjalnych warunków i spełnienia wszystkich obowiązujących norm bezpieczeństwa. Regulacjami objęte są poszczególne komponenty instalacji, armatura, układ rurociągu oraz pompy. Wymagania te, dotyczą wszystkich aplikacji związanych z transportem płynnego paliwa takie jak: stacje przeładunkowe paliwa, transport rurociągowy paliw, układy dystrybutorów paliw ze zbiornikiem naziemnym i podziemnym.

Pompa jako jeden z elementów układu transportu paliw musi być przystosowana do pracy z paliwem płynny i spełniać określone warunki dotyczące bezpieczeństwa całej instalacji. Normy te są gwarancją prawidłowego i bezpiecznego działania całej instalacji.

Strony