Blog

Pedrollo CP-ST pompy odśrodkowe ze stali AISI 304 i 316L

W ramach jednowirnikowych pomp odśrodkowych serii CP, projektanci Pedrollo wprowadzili pompy CP-ST. Pompy te wykonane ze stali nierdzewnej, zapewniają wydajność do 160 l/min, podnoszenie do 41 m. W pompach zastosowano wydajne silniki o mocy od 0,25 do 1,1 kW.

Pedrollo CP-ST bezpieczeństwo i higiena

Seria CP-ST obejmuje dwie pompy – Pedrollo CP-ST oraz Pedrollo CP-ST6. W modelu CP-ST4 - korpus i wirnik wykonany jest ze stali nierdzewnej AISI 304. W modelu CP-ST6 wszystkie elementy mające kontakt z pompowanym medium wykonano ze stali nierdzewnej AISI 316L. Takie wykonanie materiałowe zapewnia całkowitą higienę i maksymalną odporność na korozję.

Mieszanie - niezbędny etap koagulacji

Każdy ciąg technologiczny w procesach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków składa się z pojedynczych procesów. Jednym z nich jest koagulacja.

Koagulacja w procesie oczyszczania ścieków

Koagulacja jest procesem fizykochemicznym polegającym na zaburzeniu układu koloidalnego. Ma ona na celu związanie drobnych, rozproszonych zanieczyszczeń w większe agregaty mające skłonność do sedymentacji, czyli samoczynnego opadania na dno wskutek działania grawitacji. W skutek czego, nad osadem unosi się częściowo oczyszczona ciecz. Następnie poprzez związane z pęcherzykami gazu, zmniejsza się ich gęstość, dzięki czemu na wodzie zaczynają unosić się agregaty zawiesiny. Proces ten nazywamy FLOTACJĄ. Umożliwia to dalszą separację zanieczyszczeń w procesie filtracji.

Zastosowanie pomp dozujących na myjniach samochodowych

 

Ostatnie lata to dynamiczny rozwój myjni samochodowych. Doskonale widoczne jest to w większych aglomeracjach, gdzie, co rusz pojawia się nowa stacja myjąca. Rozwój nowych usług to pośredni efekt zakazu odprowadzania zanieczyszczonej wody bezpośrednio do ziemi i zbiorników wodnych. Złamanie zakazu wiąże się z otrzymaniem mandatu karnego w wysokości nawet 500 zł. Nie dziwi więc fakt, że wraz ze wzrostem liczby samochodów rośnie popyt na ten rodzaj usług.

Strony