Pompowanie medium z zanieczyszczeniami poprodukcyjnymi z przemysłu drobiarskiego – studium przypadku

Pompowanie medium z zanieczyszczeniami poprodukcyjnymi z przemysłu drobiarskiego – studium przypadku

Jeden z czołowych producentów mięsa drobiowego zwrócił się do nas z prośbą o dobór pompy, która zdolna będzie pompować zanieczyszczoną wodę po płukaniu kontenerów po transporcie drobiu. Problemem w aplikacji, są zanieczyszczenia znajdujące się w popłuczynach, czyli piasek, resztki ściółki oraz zanieczyszczenia organiczne. Problematyczna była także sama lokalizacja stanowiska myjki i brak możliwości zlokalizowania studzienki ściekowej. W takiej sytuacji nie można było zastosować pompy zatapialnej do wody brudnej, które z reguły dedykowane są do takich aplikacji. Wobec czego konieczne było inne rozwiązanie pompowe.

Pompy AQUA HC z atestem PZH

Pompy dozujące AQUA HC z atestem PZH

Pompy AQUA serii HC po raz kolejny otrzymały certyfikat potwierdzający zgodność z atestem PZH. Certyfikat został przyznany na okres 3 lat. 

Typoszereg elektromagnetycznych pomp dozujących AQUA HC to szeroka oferta urządzeń oferujących kontrolę i precyzję dozowania środków chemicznych. Pompy AQUA HC pracują w różnych gałęziach przemysłu, tam gdzie wymagana jest ściśła kontrola i precyzja w dawkowaniu medium. Atest higieniczny PZH (B-BK-60210-0244/21) pozwala na stosowanie pomp AQUA HC w procesach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków. 

Atest PZH dla pomp AQUA HC

 

Nowe modele pomp dozujących AQUA

Nowe pompy dozujące AQUA - większa elastyczność w procesach dozowania chemii

 

Pompy dozujące to urządzenia służące, jak sama nazwa wskazuje do dozowania, czyli do precyzyjnego dostarczania określonej dawki cieczy do instalacji. Pompy dozujące znajdują zastosowanie w bardzo wielu procesach przemysłowych.

Pompy magnetyczne BKM Tecnium z możliwością pracy na sucho

Pompy BKM Tecnium Pumps

Pompy serii BKM hiszpańskiego producenta pomp TECNIUM - Casals Cardona Ind., to pompy magnetyczne, które mogą pracować na sucho. Korpus pompy wykonany z polipropylenu wzmocnionego włóknem szklanym, dzięki czemu obudowa pomp jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Konstrukcja pomp gwarantuje całkowitą szczelność - bez uszczelnienia mechanicznego. Więcej o zaletach pomp magnetycznych w artykule " Pompy magnetyczne vs pompy z uszczelnieniem mechanicznym." Firma TECNIUM Pumps specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do pompowania cieczy korozyjnych. Producent oferuje także pompy w wykonaniu przeciwwybuchowym ATEX kategorii 2 oraz 3. 

 

Pompa BKM TECNIUM PUMPS

Pedrollo F — pompy normowe EN 733

Pedrollo F — pompy normowe EN 733

Typoszereg pomp F marki Pedrollo to szeroka gama pomp znormalizowanych dla zastosowań przemysłowych. W ramach typoszeregu F producent oferuje wiele typów pomp, w tym także pompy w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 316 (typ F-I), pompy z silnikiem lub bez silnika (typ FG).

Pompy Pedrollo F spełniają normę EN733 (EU Regulation Nr 547/2012) pod względem wymiarów korpusu pompy i średnicy przyłączy. Oznacza to, że pompy F są zamiennikami 1:1 (względem wymiarów przyłączeniowych korpusu hydraulicznego) pomp o bliźniaczej konstrukcji innych producentów, spełniających opisaną normę.

Stairs SPC - proste i niezawodne pompy chłodziwa

Pompy chłodziwa Stairs SPC z zanurzalną hydrauliką

Gama pomp do chłodziwa z zanurzalną hydrauliką — Stairs SPC, to prosta i niezawodna konstrukcja dedykowana dla prostych układów chłodzenia maszyn obróbczych, oraz niskociśnieniowych układów filtracji chłodziwa.

Pompa z falownikiem. Funkcja i zastosowanie.

Pompa z falownikiem. Funkcja i zastosowanie.

Na przestrzeni ostatnich kilku lat możemy zauważyć znaczący wzrost zainteresowania falownikami w technice pompowej. Choć są to rozwiązania zaawansowane i dość kosztowne, sterowanie pracą silnika pompy za pomocą falownika jest coraz bardziej pożądanym elementem rynku. Producenci falowników, aby sprostać oczekiwaniom klientów, optymalizują swoje produkty, dzięki czemu falowniki nie służą już tylko do przemysłowych rozwiązań, ale także do prostszych aplikacji, również domowych.

Grundfos MTR - Specjalistyczne rozwiązania dla przemysłu

Grundfos MTR - Specjalistyczne rozwiązania dla przemysłu

Pompy typu MTR marki Grundfos to gama wielostopniowych, odśrodkowych pomp z zanurzeniową hydrauliką, dedykowanych głównie dla aplikacji przemysłowych. Szeroka oferta dostępnych wariantów parametrów pozwala na stosownie pomp MTR w różnego rodzaju aplikacjach w zakresie układów chłodniczych, systemów smarowania, systemach myjących. To solidne, specjalistyczne pompy o wysokiej wydajności z nowoczesną gamą silników.

Strony