Blog

Pompy KNOLL w układach chłodząco-smarujących

Układy chłodząco–smarujące to kluczowy element w obróbce metali. W standardowych układach chłodzących pompowanie chłodziwa odbywa się za pomocą pomp odśrodkowych, o różnej konstrukcji, dobranych w zależności od pożądanego przepływu objętościowego, stopnia i rodzaju zanieczyszczeń chłodziwa, oraz rodzaju instalacji. Warto jednak pamiętać, że dobór optymalnego rozwiązania jest zależny przede wszystkim od cech koncepcyjnych i konstrukcyjnych samej aplikacji. KNOLL jest czołowym producentem specjalizującym się w projektowaniu i dostarczaniu systemów przenoszenia i filtracji chłodziwa, mającym swoją siedzibę w Niemczech, w miejscowości Bad Saulgau. W ostatnich latach, asortyment producenta znacznie się poszerzył. KNOLL wykorzystał własne pomysły w projektowaniu, opierając się na doświadczeniu z produkcji pomp chłodziwa na własny użytek.

Calpeda wprowadza nowy model pomp GQN 50

Firma Calpeda - producent pomp i urządzeń pompujących, wprowadził nowy model pompy odwadniającej typoszeregu GQ. Pompa GQN 50 dostępna jest od stycznie 2019 r. w stałej ofercie producenta. 

Pompa GQN 50 jest uzupełnieniem typoszeregu pomp odwadniających GQ. Siostrzane modele pomp GQS 50 oraz GQV 50 wyposażono w pojedynczy wirnik Vortex, w modelu GQN 50 wykorzystano dwukanałową konstrukcję wirnika, która pozwala na swobodny przepływ ciał stałych o średnicy do 50 mm. Optymalne wyważenie wirnika, smukła konstrukcja tłumiąca dragania oraz atrakcyjna cena, sprawia, że model Calpeda GQN 50 jest ciekawym rozwiązaniem wśród pomp odwadniających obecnych na rynku. 

Nowy model pompy GQN 50 posiada cechy typoszeregu GQ:

Pompy wirnikowe a tłoczenie medium zanieczyszczonych

Szeroka oferta dostępnych na runku rodzajów pomp oraz zróżnicowanie pod względem wykonania materiałowego, pozwala na stosowanie pomp do coraz szerszego spektrum substancji o różnym składzie fizyko-chemicznym. Należy jednak wspomnieć, że często zachodzi konieczność pompowania medium zanieczyszczonego, zawierającego różnego rodzaju cząstki stałe. Obecność stałych zanieczyszczeń w medium ma kluczowy wpływ na stosowanie odpowiedniego typu pomp. Niewłaściwy dobór pompy, może znacznie skrócić czas bezawaryjnej pracy urządzenia. 

Strony