Jak poradzić sobie z zalaną piwnicą, garażem? Wybieramy pompę do wody brudnej.

Zalana piwnica lub garaż to coraz częściej powtarzający się problem. Często przyczyną zalania jest pęknięty wąż od pralki, zmywarki lub inna awaria domowej instalacji. Kolejną przyczyną podtopień garaży oraz piwnic są wiosenne roztopy czy jesienne ulewne i intensywne deszcze.

W takich sytuacjach docenisz posiadanie domowej pompy do wody brudnej, za pomocą której szybko pozbędziesz się wody z zalanych pomieszczeń. A tym samym unikniesz większych szkód spowodowanych zgromadzoną wodą. Z naszego doświadczenia wiemy, że mała pompa do wody brudnej to coraz częściej niezbędny sprzęt w domowym gospodarstwie.

Pompy Settima w układach centralnego smarowania.

Układy i systemy smarowani są kluczową częścią wszystkich maszyn przemysłowych. Ich zadaniem jest zapobieganie zużyciu, ochrona przed korozją, zmniejszanie tarcie, a także odprowadzanie ciepła z ruchomych części maszyn. Urządzeń, które na co dzień narażone są na intensywną eksploatację oraz ryzyko pojawienia się niespodziewanych awarii. Pompy smarowania dostarczają smary ze zbiornika do układu rurek centralnego systemu smarowania.

W układach centralnego smarowania stosuje się wyłącznie pompy niezawodne przeznaczone do pompowania olejów. Typowa pompa oleju smarowego musi być zdolna do pracy w szerokim zakresie temperatur i lepkości. By zapewnić odpowiednią wartość w każdym punkcie smarowania, pompy powinny osiągać ciśnienie w zakresie 15 – 20 bar w punkcie pracy. Oczywiście parametry te zależne są od linii technologicznej, na której pracuje dana maszyna, oraz cech samego układu.

Brinkmann SAL - szybkossące pompy zanurzeniowe

 

Szlifowanie, frezowanie czy tłoczenie to przykładowe procesy obróbcze, które generują znaczą ilość pęcherzyków powietrza w chłodziwie czy olejach chłodzących. Wymaga to specjalnych rozwiązań pompowych, które poradzą sobie z transportowaniem emulsji zawierających dużą ilość pęcherzyków gazu. W tym celu inżynierowie Brinkmann Pumps opracowali specjalną technologię zasyssania napowietrzonego chłodziwa.

Pompy do zmywarek - dozowanie środków chemicznych

Dziś maszyny myjące to urządzenia powszechnego użytku. Zmywarkę znajdziemy niemal w każdym gospodarstwie domowym, a już trudno sobie wyobrazić bar, restaurację czy hotel nieposiadający jej. Urządzenia te oszczędzają czas, pozwalają ograniczać zużycie wody oraz środków chemicznych. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń dedykowanych dla sektora HoReCa. Najczęściej spotykane są zmywarki kapturowe, tunelowe i podblatowe. Ze względu na przeznaczenie możemy podzielić je na zmywarki do szkła, zmywarki do naczyń, zmywarki do dużych naczyń kuchennych, do koszy piekarniczych oraz zmywarki uniwersalne. Różnią się one budową oraz zasadą działania. Często to skomplikowane i zaawansowane technicznie urządzenia, z czego potencjalni użytkownicy nie zdają sobie sprawy.

Strony