Blog

Pompy ABS XFP – niezawodna jakość
Sluiz, to niewielkie turystyczne holenderskie miasteczko, które od lat cieszy się niemałą popularnością wśród turystów. Władze miasteczka, doskonale zdają sobie sprawę, że czyste i zdrowe środowisko to niezbędny element w branży turystycznej. Z tego też powodu, podjęto program renowacji systemu kanalizacji w 1998 roku. Celem programu była wymiana istniejących pomp oraz automatyzacja przepompowni.
 
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z oszczędności, które osiągamy dzięki zatapialnym pompom produkcji Sulzer" Sjaak Oubrie, Inżynier do spraw Polityki i Planowania technicznego w gminie Sluis.
 

Wyzwanie

Pompa perystaltyczna Valisi FPSH80 DN 80 PN16 - przykład zastosowania

Pompy perystaltyczne (pompy jelitowe) to rodzina specjalistycznych urządzeń przemysłowych, stosowane do przetłaczania mediów, głównie o podwyższonej gęstości, lepkości oraz chemikaliów. Pompy te znajdują również zastosowanie w procesach, gdzie istotnym elementem jest dokładność i stabilność uzyskiwanych przepływów.

Czy znasz różnicę między urządzeniem LCA a BRIO?

Jeśli w swoim gospodarstwie czy firmie posiadasz instalację wodną, mogłeś spoktać się z dwoma terminami a dokładniej, dwoma typami urządzeń: LCA oraz BRIO. Oba urządzenia stosowane są w instalacjach wodnych, jednak ich funkcja i zadania nieco różnią się.

LCA –  to urządzenie (wyłącznik ciśnieniowy) przeznaczone do sterowania pompami w instalacjach ze zbiornikami hydroforowymi (zbiorniki ocynkowane oraz przeponowe). Wyłącznik ciśnieniowy występuje w trzech wariantach w zależnosci od ustawianych ciśnień załączenia i wyłączenia pompy:

Strony