Jak poradzić sobie z zalaną piwnicą, garażem? Wybieramy pompę do wody brudnej.

Zalana piwnica lub garaż to coraz częściej powtarzający się problem. Często przyczyną zalania jest pęknięty wąż od pralki, zmywarki lub inna awaria domowej instalacji. Kolejną przyczyną podtopień garaży oraz piwnic są wiosenne roztopy czy jesienne ulewne i intensywne deszcze.

W takich sytuacjach docenisz posiadanie domowej pompy do wody brudnej, za pomocą której szybko pozbędziesz się wody z zalanych pomieszczeń. A tym samym unikniesz większych szkód spowodowanych zgromadzoną wodą. Z naszego doświadczenia wiemy, że mała pompa do wody brudnej to coraz częściej niezbędny sprzęt w domowym gospodarstwie.

Pompy do zmywarek - dozowanie środków chemicznych

Dziś maszyny myjące to urządzenia powszechnego użytku. Zmywarkę znajdziemy niemal w każdym gospodarstwie domowym, a już trudno sobie wyobrazić bar, restaurację czy hotel nieposiadający jej. Urządzenia te oszczędzają czas, pozwalają ograniczać zużycie wody oraz środków chemicznych. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń dedykowanych dla sektora HoReCa. Najczęściej spotykane są zmywarki kapturowe, tunelowe i podblatowe. Ze względu na przeznaczenie możemy podzielić je na zmywarki do szkła, zmywarki do naczyń, zmywarki do dużych naczyń kuchennych, do koszy piekarniczych oraz zmywarki uniwersalne. Różnią się one budową oraz zasadą działania. Często to skomplikowane i zaawansowane technicznie urządzenia, z czego potencjalni użytkownicy nie zdają sobie sprawy.

Co oznacza wysokość podnoszenia pompy?

Co oznacza wysokość podnoszenia pompy? Jak jest liczona? Czy mierzy się go od lustra wody, czy od króćca tłocznego? To pytania, które często padają podczas wyboru, a właściwie doboru pompy.

Dobór pompy pod wskazaną aplikację opiera się na wyborze urządzenia odpowiedniego pod względem konstrukcji, jak i charakterystyki pracy. Określenie prawidłowych parametrów pracy urządzenia często bywa problematyczne z uwagi na brak odpowiednich informacji. Jednym z wymaganych parametrów jest wysokość podnoszenia pompy. Termin ten wciąż rodzi wiele sprzecznych zdań.

Pompa śrubowa - budowa, rodzaje i zastosowanie

Pompy śrubowe, zwane także pompami wrzecionowymi, należą do pomp samossących. Zasada działania pompy śrubowej oparta jest na starożytnej zasadzie działania śruby Archimedesa, wynalezionej około 300 lat p.n.e. Pompa śrubowa jest rodzajem pompy wyporowej. Elementem transportującym ciecz jest wirnik w kształcie śruby. Ruch wirników powoduje transport medium z części ssawnej do części tłocznej.

Pompa śrubowa – rodzaje i budowa

Istnieją dwa główne typy pomp śrubowych: pompa dwuśrubowa oraz pompa trójśrubowa.

Strony