pompy do chłodziwa

Pompy KNOLL w układach chłodząco-smarujących

Układy chłodząco–smarujące to kluczowy element w obróbce metali. W standardowych układach chłodzących pompowanie chłodziwa odbywa się za pomocą pomp odśrodkowych, o różnej konstrukcji, dobranych w zależności od pożądanego przepływu objętościowego, stopnia i rodzaju zanieczyszczeń chłodziwa oraz rodzaju instalacji. Warto jednak pamiętać, że dobór optymalnego rozwiązania jest zależny przede wszystkim od cech koncepcyjnych i konstrukcyjnych samej aplikacji. KNOLL jest czołowym producentem specjalizującym się w projektowaniu i dostarczaniu systemów przenoszenia i filtracji chłodziwa, mającym swoją siedzibę w Niemczech, w miejscowości Bad Saulgau. W ostatnich latach, asortyment producenta znacznie się poszerzył. KNOLL wykorzystał własne pomysły w projektowaniu, opierając się na doświadczeniu z produkcji pomp chłodziwa na własny użytek.

BS40 - nowa pompa odśrodkowa marki KNOLL

Podczas Międzynarodowych Targów Obróbki Metali AMB 2018 w Stuttgarcie marka KNOLL zaprezentuje nowo opracowaną, samozasysającą pompę BS 40. To specjalnie zaprojektowana pompa przeznaczona do transportowania cieczy chłodząco-smarujących, stosowana głównie w systemach transportu wiórów.
 

Pompy stosowane w procesach galwanizacji.

Galwanizernie wraz ze wszystkimi procesami w nich wykonywanymi są dużą i znaczącą częścią całego przemysłu obróbki metali. Galwanizacja, to jedna z metod wytwarzania powłok elektrolitycznych na powierzchni metali np. chromowanie, cynkowanie, niklowanie czy złocenie. Powłoki wykonuje się stosując kąpiele galwaniczne czyli wodne roztwory związków chemicznych. W elektrolicie zanurzone są elektrody a przepuszczany przez roztwór prąd elektryczny powoduje wydzielanie się np. metalu na zanurzonych elementach tworząc na nich powłokę.

Strony