Ewelina Freilich - blog

Pompy KNOLL w układach chłodząco-smarujących

Układy chłodząco–smarujące to kluczowy element w obróbce metali. W standardowych układach chłodzących pompowanie chłodziwa odbywa się za pomocą pomp odśrodkowych, o różnej konstrukcji, dobranych w zależności od pożądanego przepływu objętościowego, stopnia i rodzaju zanieczyszczeń chłodziwa oraz rodzaju instalacji. Warto jednak pamiętać, że dobór optymalnego rozwiązania jest zależny przede wszystkim od cech koncepcyjnych i konstrukcyjnych samej aplikacji. KNOLL jest czołowym producentem specjalizującym się w projektowaniu i dostarczaniu systemów przenoszenia i filtracji chłodziwa, mającym swoją siedzibę w Niemczech, w miejscowości Bad Saulgau. W ostatnich latach, asortyment producenta znacznie się poszerzył. KNOLL wykorzystał własne pomysły w projektowaniu, opierając się na doświadczeniu z produkcji pomp chłodziwa na własny użytek.

Pompy perystaltyczne - rozwiązaniem w tłoczeniu wodorotlenku magnezu.

Wodorotlenek magnezu - problematyczne medium

Wodorotlenek magnezu to drobnokrystaliczna, biała substancja chemiczna, stosowana w wielu gałęziach przemysłu m.in. w celu obniżenia poziomu pH transportowanej w rurociągu cieczy. Ze względu na swoje właściwości fizyczne, w tym wysokie właściwości ścierne, jest dość problematycznym medium, często powodującym awarie uszczelnienia mechanicznego. To właśnie wodorotlenek magnezu jest częstą przyczyną awarii instalacji zgłaszanych przez inżynierów.
 
Zalety stosowania wodorotlenku magnezu to:
  • redukcja pH,
  • przyjazność dla środowiska,
  • bezpieczeństwo spożycia przez ludzi

BS40 - nowa pompa odśrodkowa marki KNOLL

Podczas Międzynarodowych Targów Obróbki Metali AMB 2018 w Stuttgarcie marka KNOLL zaprezentuje nowo opracowaną, samozasysającą pompę BS 40. To specjalnie zaprojektowana pompa przeznaczona do transportowania cieczy chłodząco-smarujących, stosowana głównie w systemach transportu wiórów.
 

Strony