Układy i systemy smarowani są kluczową częścią wszystkich maszyn przemysłowych. Ich zadaniem jest zapobieganie zużyciu, ochrona przed korozją, zmniejszanie tarcie, a także odprowadzanie ciepła z ruchomych części maszyn. Urządzeń, które na co dzień narażone są na intensywną eksploatację oraz ryzyko pojawienia się niespodziewanych awarii. Pompy smarowania dostarczają smary ze zbiornika do układu rurek centralnego systemu smarowania.

W układach centralnego smarowania stosuje się wyłącznie pompy niezawodne przeznaczone do pompowania olejów. Typowa pompa oleju smarowego musi być zdolna do pracy w szerokim zakresie temperatur i lepkości. By zapewnić odpowiednią wartość w każdym punkcie smarowania, pompy powinny osiągać ciśnienie w zakresie 15 – 20 bar w punkcie pracy. Oczywiście parametry te zależne są od linii technologicznej, na której pracuje dana maszyna, oraz cech samego układu.

Na potrzeby układów smarowania Settima oferuje pełną gamę pomp trójśrubowych Settima SMT i pomp Continuum®. Na szczególną uwagę zasługuje pompa Settima Continuum®, która jest pierwszą na świecie pompą zębatą, która nie generuje hałasu. Jest to szczególnie interesująca propozycja, ponieważ układy smarowania są kluczowym elementem każdego parku maszynowego. Zatem redukcja hałasu i przyjazne środowisko pracy, będą cenną wartością dodaną dla każdego przedsiębiorstwa.