Motopompy

Elektryczne pompy membranowe

Caffini Libellula 1-3″

Elektryczne pompy membranowe

Caffini Libellula 1-4″

Elektryczne pompy membranowe

Caffini Microlib

Elektryczne pompy membranowe

Caffini SuperMicrolib 2″

Motopompy

Caprari BHR

Motopompa to przenośny agregat, który łączy w sobie zalety silnika (spalinowego/elektrycznego) oraz pompy. Główną zaletą motopomp jest mobilność – mogą być wykorzystywane w różnych warunkach i środowiskach do przenoszenia wody, ścieków lub innych substancji. Motopompy są szczególnie przydatne w przypadku sytuacji awaryjnych (np. powodzie, pożary) – szybkość uruchomienia motopompy oraz zdolność do przepompowywania dużej ilości płynu skutkuje minimalizacją szkód. A także są doskonałym rozwiązaniem dla zespołu firmy budowlanej i drogowej, gdzie ograniczony jest dostęp do źródła prądu i wymagane jest sprawdzone rozwiązanie do ciężkiej pracy w trybie ciągłym. 

Motopompa – efektywne i wydajne przepompowywanie

Motopompy to z reguły urządzenia przenośne, co sprawia, że można je łatwo wykorzystywać w różnych lokalizacjach. Motopompy mogą być zamontowane na ramie lub stelażu z kołami. Są idealne do działań w terenie oraz w miejscach trudno dostępnych. Dzięki różnorodnym rozmiarom i parametrom, motopompy nadają się do przepompowywania niewielkiej ilości wody lub innych cieczy, ale także z powodzeniem radzą sobie w aplikacjach wymagających dużej mocy i wydajności. Motopompy są projektowane do pracy w warunkach zewnętrznych i wewnętrznych. Wyróżniają się wytrzymałą i niezawodną konstrukcją w zmiennych środowiskach.

Główne obszary zastosowań motopomp

Motopompy znajdują zastosowanie w różnych sektorach, np. budownictwo, rolnictwo, przemysł, zarządzanie awaryjne i inne. Mobilność, wydajność i różnorodność konstrukcji sprawiają, że motopompy są niezastąpione nawet w najbardziej wymagających aplikacjach. 

Główne obszary zastosowań motopomp to na przykład:

Motopompa – dobór i dystrybucja

Nasza oferta motopomp obejmuje m.in. urządzenia producentów Caffini, Honda oraz Pramac przeznaczone do pracy z wodą czystą (woda z rzeki, jezior, zbiorników wodnych) oraz z cieczami brudnymi, zanieczyszczonymi, cieczami zawierającymi elementy ścierne czy płynami gęstymi. Szczególnie zachęcamy do zwrócenia uwagi na ofertę włoskiego producenta Caffini, który oferuje membranowe pompy spalinowe Libellula oraz odśrodkowe pompy silnikowe Trahslib. Z kolei motopompy szlamowe Honda WT są bardzo popularnym rozwiązaniem w jednostkach straży pożarnej.

W celu otrzymania szczegółowych informacji na temat dostępnych motopomp i pomocy w wyborze odpowiedniego agregatu zgodnie z Twoimi potrzebami i budżetem, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami ds. technicznych. Oferujemy fachowe doradztwo i bezpłatny dobór pod wskazaną aplikację.