Pompy do chłodziwa

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-A

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-BMF

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-CMF

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-F

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-FS/HFS

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-HF

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-HMFC

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-HMFS

Pompy do chłodziwa

A-Ryung ACP-MF(S)

Pompy do chłodziwa to niezbędny element złożonego systemu obróbki metali i tworzyw sztucznych.

Jak sama nazwa wskazuje pompa chłodziwa ma za zadanie zapewnić cyrkulację płynu chłodzącego, w maszynie obróbczej i wytworzyć wymagane ciśnienie robocze.

Pompy do chłodziwa mogą być zarówno pompami powierzchniowymi, jak zanurzeniowymi. Zanurzeniowa pompa do chłodziwa składa się części hydraulicznej, która jest zanurzona w zbiorniku z cieczą chłodzącą, oraz z części powierzchniowej – czyli silnika, znajdującego się nad zbiornikiem. Część zanurzeniowa pompy do chłodziwa może posiadać różną długość, w zależności od potrzeby umiejscowienia pompy. Najmniejsze pompy do chłodziwa mają długość hydrauliczną tylko 80 mm.

Pompy chłodziwa mogą być jednowirnikowe lub wielostopniowe, czyli posiadające kilka wirników.

Podsumowując, pompa do chłodziwa może pracować zanurzona w cieczy lub nie, ale jej zadaniem zawsze jest przekazywanie do płynu chłodzącego energii pochodzącej z obrotu wirnika lub wirników, które są napędzane przez wał, a ten przez silnik pompy.

Zastosowanie pomp do chłodziwa

Pompy do chłodziwa mogą być stosowane w pojazdach, maszynach przemysłowych, tokarkach, frezarkach, maszynach CNC, maszynach do cięcia szkła i obróbki tworzyw sztucznych i wielu innych aplikacjach. Oferowane przez nas pompy do chłodziwa przystosowane są do pompowania emulsji i chłodziwa na bazie olejów o różnej lepkości, chłodziw zanieczyszczonych oraz gorących, olejów do cięcia/szlifowania, medium z cząstkami ściernymi i drobnymi odpadami szklanymi (szlam szlifierski).

Producenci, którzy oferują pompy chłodziwa

Wśród czołowych producentów, z którymi współpracujemy możemy wymienić

Jak dobrać pompę do chłodziwa?

W celu dobrania najbardziej odpowiedniego urządzenia do systemu obróbczego, należy wziąć pod uwagę parę wskaźników:

Pompa do chłodziwa – dobór i dystrybucja

Ekopomp jako firma z długoletnim doświadczeniem współpracuje bezpośrednio z czołowymi producentami, którzy mają w ofercie szeroki wachlarz pomp do chłodziwa. Dostarczamy pompy chłodziwa zanurzeniowe i powierzchniowe, dobierane do indywidualnych wymagań aplikacji. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pompy do chłodziwa, skontaktuj się z naszymi doradcami ds. technicznych, którzy pomogą Ci w wyborze odpowiedniego urządzenia.