Pompy do myjni samochodowych

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC100

Pompy basenowe

AQUA HC150

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC151+ Cl(J)

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC151+ CST

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC151+ MULTI

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC151 pH Rx

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC151+ PIMA

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC151 Pl mA

Pompy do myjni samochodowych

AQUA HC200+ CST

Wraz z rozwojem sektora myjni samochodowych w Polsce, wzrosła ilość asortymentu wyposażającego takie miejsca. W dzisiejszych czasach mało użytkowników pojazdów myje auta ręcznie. Wśród myjni możemy wyróżnić te bezdotykowe, które cieszą się obecnie dużą popularnością. Są one samoobsługowe, można wybrać wśród kilku programów, dzięki czemu dopasowujemy mycie pod swoje preferencje i potrzeby. 

Równie dużą część na rynku zajmują myjnie automatyczne – bezobsługowe, część z nich jednak nie jest odpowiednio zadbana, przez co niektóre szczotki mogą powodować drobne zarysowania na lakierze. 

Ostatnie z myjni to myjnie ręczne, gdzie usługę wykonuje pracownik. Zakres świadczenia zależy od klienta. Takie czyszczenie jednak jest stosunkowo droższe od wcześniej wymienionych myjni. 

Dostępne na rynku pompy do myjni samochodowych

W celu jak najdłuższej żywotności i jak najlepszej jakości wykonywanych usług myjnie powinny być wyposażone w dobrej klasy produkty o niskich kosztach eksploatacji. Dodatkowo myjnie wymagają ograniczonej interwencji operatora lub mogą być zarządzane niezależnie przez użytkowników usług. Wśród wykorzystywanych produktów dużą rolę w niezawodnej pracy pełnią pompy do myjni. Dzięki nim woda/środki myjące/odcieki są zagospodarowane lub podawane na urządzenia myjące. 

Wysokociśnieniowe pompy do myjni samochodowej

W kategorii pomp do myjni samochodowych możemy wyróżnić pompy wysokociśnieniowe, m.in. pompy pionowe oraz poziome. Dobierane w zależności od możliwości instalacji. 

Wysokociśnieniowe pompy do myjni wykorzystywane są m.in. do cieczy agresywnych, kiedy potrzebne jest przepompowanie większej ilości chemikaliów, występują w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 304 lub AISI 316 (np. Nocchi DHI).Jednym z głównych zastosowań jest etap przygotowania wody, czyli uzdatniania za pomocą odwróconej osmozy. Również wykorzystywane są, aby zwiększyć ciśnienie (pompy Nocchi Multi EVO, PVM/I/X, DHR), kiedy woda wodociągowa nie spełnia wymagań dla instalacji na myjni. 

Dozujące pompy do myjni bezdotykowej

Wraz z kolejnymi etapami mycia w myjniach bezdotykowych wykorzystywane są różne preparaty chemiczne, bez których mycie nie byłoby tak efektywne. Pracę myjni usprawnia system dozowania, odpowiedzialny za odpowiednie przygotowanie roztworów do mycia Twojego samochodu. Sercem systemu dozowania są pompy dozujące, a dokładnie elektromagnetyczne pompy membranowe. 

Tego typu pompy do myjni pozwalają na dodawanie do wody określonych dawek preparatów, czyszcząc i pielęgnując auto. Cieszą się one prostotą i małą awaryjnością. 

W naszej ofercie znajdziesz pompy do myjni bezdotykowych AQUA ITALY z serii HC, które są niezawodne dzięki wykorzystaniu materiałów o podwyższonej odporności chemicznej i termicznej. Wraz z rodzajem odczynu cieczy, dostosowywane jest wykonanie pompy. Do medium kwaśnego wykorzystywane są uszczelnienia na Vitonie. Natomiast do medium zasadowych na Dutralu (EPDM). 

Pompy do myjni – odprowadzanie ścieków i zarządzanie odpływem

Ważne jest także odprowadzanie wody ze stanowisk myjących. Obowiązujące w Polsce prawo wodne jasno określa, że właściciele myjni muszą posiadać pozwolenie wodnoprawne na wprowadzanie ścieków przemysłowych do urządzeń kanalizacyjnych. Według prawa ścieki przed odprowadzeniem do kanalizacji należy poddać procesom podczyszczania. Wśród wykorzystywanych najczęściej urządzeń należą osadniki do oczyszczania z zawiesin takich jak piasek oraz separatory substancji ropopochodnych. Do tego rodzaju instalacji używane są pompy zatapialne, zamontowane w przepompowniach, do których trafia woda z poszczególnych stanowisk. 

Woda na myjni może być także wykorzystana wtórnie. Systemy zamkniętego obiegu wody muszą uwzględnić trzystopniowe oczyszczanie: sedymentację i odolejanie grawitacyjne, sedymentację i odolejanie, które jest wspomagane chemicznie (flokulacja) oraz filtrację i sorpcję na filtrze ze złożem adsorpcyjnym. W tych systemach wykorzystywane są zarówno zatapialne pompy do myjni samochodowych, jak i powierzchniowe (m.in. dozujące flokulant lub podające wodę na urządzenia). 

Każda z przedstawionych pomp do myjni pełni niezależną rolę w bezawaryjnej pracy myjni samochodowej. Jeżeli chcesz odpowiednio dobrać urządzenia spełniające Twoje wymagania, zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.