Pompy do wody brudnej

Pompy do wody brudnej zostały zaprojektowane do przepompowywania wody, która zawiera zanieczyszczenia, osady, cząstki stałe, ścieków. W odróżnieniu od pomp do wody czystej, urządzenia przeznaczone do pompowania wody brudnej są bardziej wytrzymałe i mają większą zdolność do przenoszenia substancji stałych (rozmiar zanieczyszczeń uzależniony od konkretnego modelu pomp). 

Pompy do wody brudnej z wirnikiem Vortex 

Pompy do wody brudnej często wyposażone są w wirniki typu Vortex. Konstrukcja tego rodzaju wirnika charakteryzuje się specjalnym profilem łopatek, które tworzą wirujący strumień wody. To umożliwia przepompowywanie cieczy zawierających większe ilości zanieczyszczeń stałych, włókien czy osadów, bez ryzyka zablokowania się pomp.  

Asortyment pomp do wody brudnej 

Urządzenia z kategoria pomp do wody brudnej są nieodłącznym elementem w przypadku pompowania zanieczyszczonych cieczy. Nasza oferta pomp do wody brudnej obejmuje różnorodne urządzenia, co pozwala na ich dostosowanie do unikalnych potrzeb instalacji. W Ekopomp znajdziesz m.in.: 

  • zatapialne pompy do wody brudnej, przeznaczone do usuwania wody, odwadniania garaży, piwnic, placów budowy, pompowania wody gruntowej, powierzchniowej, wody deszczowej, ściekowej zawierają ciała stałe, przepompowywania wody brudnej ze zbiorników lub basenów; 
  • powierzchniowe pompy do wody brudnej, wykorzystywane w instalacjach klimatyzacyjnych, przeciwpożarowych, systemach nawadniających, instalacjach basenowych, do pracy przy zmywarkach przemysłowych czy spożywczych systemach mycia produktów 

Oferujemy pompy do wody brudnej przystosowane do pracy w trudnych warunkach, dopasowane pod względem konstrukcji oraz wykonania materiałowego do specyficznych wymagań aplikacji. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy do wody brudnej? 

Każdy typ pompy do wody brudnej ma swoje unikalne cechy i zalety, które pozwalają skutecznie radzić sobie z różnymi rodzajami zanieczyszczeń. Dokonują wyboru pompy do wody brudnej, należy przede wszystkim: 

  • określić rodzaj zanieczyszczeń, które występują w cieczy, ich rozmiar, poziom,  
  • wybrać odpowiedni rodzaj pompy – czy pompa do wody brudnej ma pracować w zanurzeniu czy na powierzchni? Czy będzie to pompa z wirnikiem Vortex, wirnikiem otwartym, kanałowym lub innym? 
  • określić przewidywany przepływ cieczy oraz wysokość podnoszenia, 
  • w przypadku, gdy pompowana ciecz zawiera agresywne substancje chemiczne, warto zwrócić uwagę na odporność materiałów konstrukcyjnych pompy. Na podstawie rodzaju zanieczyszczeń i warunków pracy, wybierany jest odpowiedni materiał wykonania pompy. 

Pompa do wody brudnej – dobór i dystrybucja 

W naszej ofercie dostępne są zarówno pompy do wody brudnej do użytku domowego, jak i pompy stosowane w przemyśle. Jesteśmy dystrybutorem znanych i cenionych marek Proril, Nocchi, Lowara, Calpeda, Flygt, Grundfos, Mencarelli, Zenit i innych. 

Jeśli poszukujesz odpowiedniej pompy do wody brudnej, skontaktuj się z nami. Nasz asortyment pomp przemysłowych obejmuje szeroką gamę pomp do wody brudnej, które będą w stanie sprostać Twoim wymaganiom.

Wyświetlanie 1–12 z 101 wyników

Shopping Cart