Pompy odwadniające

Pompy do ścieków

Calpeda GQR

Pompy do ścieków

Flygt 2600

Pompy do ścieków

Flygt 2600

Pompy do ścieków

Flygt 2700

Pompy do ścieków Grundfos

Grundfos KPC

Pompy do ścieków Grundfos

Grundfos Unilift KP

Pompy do ścieków

HCP HD

Pompy do wody brudnej

Nocchi OMNIA

Pompy do wody brudnej

SAVVY

Pompy odwadniające przeznaczone są do skutecznego przepompowywania oraz usuwania nadmiaru wody lub innego rodzaju medium. Pompy odwodnieniowe są niezastąpionym narzędziem w sytuacjach awaryjnych, ale także odgrywają istotną rolę w procesach przemysłowych, budowlanych oraz gospodarczych.

Pompy odwadniające – skuteczne działanie w odprowadzaniu nadmiaru wody

Pompy odwadniające znajdują zastosowanie w różnych branżach. W gospodarstwach domowych są głównie używane do odprowadzenia wody deszczowej z zalanych pomieszczeń, w tym piwnic i garaży, wypompowywania wody z basenów lub oczek wodnych.

W przemyśle pompy odwadniające sprawdzają się przy usuwaniu wody z obszarów przemysłowych, odcieków powstających na liniach produkcyjnych, w systemach kanalizacyjnych.

Pompy odwadniające są również stosowane w profesjonalnym użytku dla trudnych warunków odwadniania, np. w budownictwie jako urządzenia do drążenia tuneli i w kamieniołomach, odwadniania wykopów, kopalni, a także podczas budowy tuneli.

W rolnictwie pompy odwadniające są przeznaczone dla drenażu plantacji, pól, studni.

Pompy odwadniające z przyssawką

Wśród pomp odwodnieniowych warto wyróżnić pompy z nasadką przy wlocie do pompy, pozwalającą na zassanie medium już z poziomu 2 mm, np. pompy odwadniające serii SMART BASE i SMART LITE BASE producenta Proril. Pompy te są idealnym rozwiązaniem do osuszania przy zalanych piwnicach i innych pomieszczeniach.

Takiego rodzaju pompy odwadniające są doskonałą inwestycją w sytuacjach, kiedy poziom wód gruntowych jest wysoki lub występują intensywne opady deszczu. Dzięki nim łatwo i szybko usuniemy uporczywą wodę, a skutki powodzi i podtopień nie będą nam groziły.

Zasada działania pomp odwadniających

Pompa odwadniająca jest zazwyczaj uruchamiana automatycznie za pomocą przełączników pływakowych lub czujnika ciśnienia. Odbiorcy powszechnie też sterują pompą odwadniającą ręcznie, włączając i wyłączając urządzenie w miarę potrzeby. Tłoczona woda może zawierać zanieczyszczenia i ciała stałe, których dopuszczalna wielkość zależy od modelu pompy odwadniającej oraz typu wirnika.

Jak wybrać pompę odwadniającą?

Pamiętaj, aby przy doborze pompy odwadniającej kierować się rodzajem cieczy, uwzględniając jej skład chemiczny, temperaturę, stężenie cząstek stałych oraz inne czynniki, które mogą wpływać na jej wydajność i trwałość. Zwróć uwagę również na główne przeznaczenie pompy odwadniającej oraz miejsce montażu.

Pompa odwadniająca – dobór i dystrybucja

W naszej ofercie dostępne są pompy odwadniające zarówno do wody czystej (producentów Calpeda, Ebara, Pedrollo), wody lekko zanieczyszczonej oraz wody brudnej (pompy odwadniające marki BBC, Grundfos, Lowara, Nocchi), jak i cieczy agresywnych chemicznie (pompy Flygt), ścieków oraz cieczy zanieczyszczonych (pompy marki Proril, SULZER ABS, Lowara). Na uwagę zasługują również pompy zatapialne do nietypowych zastosowań z serii JUNG US przeznaczone do wody gorącej.

Jeśli poszukujesz pompy odwadniającej, która sprosta wymaganiom Twojej aplikacji, skontaktuj się z nami. Oferujemy bezpłatny dobór, fachowe wsparcie oraz indywidualne podejście.