Pompy peryferalne

Pompy peryferalne

Calpeda CT

Pompy peryferalne

Calpeda T, TP

Pompy do chłodziwa

CMI IRIONDO BPX

Pompy do solanki

Ebara PRA

Pompy do wody Lowara

Lowara P, PAB, PSA

Pompy do chłodziwa

Osip PB 100

Pompy do chłodziwa

Osip PB 70

Pompy do chłodziwa

Osip PBC 50

Pompy do chłodziwa

Osip PBI 40

Pompy elektryczne z wirnikiem peryferalnym o szerokim zakresie możliwych zastosowań. Przeznaczone do pompowania mediów czystych, bez cząstek stałych i włóknistych, wody pitnej, płynów nieagresywnych chemicznie. Kluczem działania pomp peryferalnych jest zastosowanie wirnika peryferalnego, który zbudowany jest z liści rozchodzących się od środka do zewnętrznej krawędzi łopatek. Wirnik obraca się w kanale obudowy, powoduje wielokrotny przepływ pompowanego płynu wewnątrz pompy (recyrkulacja), co prowadzi do dużego wzrostu ciśnienia wewnątrz korpusu, a w konsekwencji na wylocie pompy peryferalnej. 

Warto wspomnieć, że pompy peryferalne spośród wszystkich pomp wirowych osiągają najwyższe wysokości podnoszenia przy niskiej wydajności. Dlatego też krzywa charakterystyki wydajności od ciśnienia pomp peryferalnych jest bardziej stroma niż w przypadku innych pomp odśrodkowych. 

Główne obszary zastosowań pomp peryferalnych 

Pompy peryferalne wykorzystywane są do zaopatrywania w wodę gospodarstw domowych i budynków mieszkalnych. Sprawdzają się w systemach nawadniania ogrodów, trawników, parków i innych terenów zielonych. Pompa peryferalna nadaje się do aplikacji wymagających dostawy wody pod ciśnieniem, np. fontanny, systemy mycia strumieniowego, dysze natryskowe.  

Pompy z wirnikiem peryferalnym są stosowane także w różnych sektorach przemysłu, takich jak przemysł spożywczy, chemiczny, farmaceutyczny, energetyka. Mogą być używane do pompowania wody, olejów, rozpuszczalników, środków czyszczących itp.  

Pompa peryferalna znajdzie zastosowanie również w systemach ogrzewania i chłodzenia, takich jak systemy grzewcze, klimatyzacja, ogrzewanie podłogowe, ogrzewanie przemysłowe itp. 

Dlaczego warto wybrać pompę peryferalną? 

Jako zalety pompy peryferalnej możemy wymienić: 

Pompy peryferalne w ofercie Ekopomp 

W naszej szerokiej gamie oferowanych produktów znajdziesz pompy peryferalne producentów Speroni, Calpeda, Ebara, Pedrollo i innych.  

Dostarczamy również mosiężne pompy peryferalne do chłodziwa marki Osip w różnym układzie ssawno-tłocznym. Urządzenia te zaprojektowane są z myślą o osiąganiu wysokiego ciśnienia przy ograniczonym przepływie i niskim zużyciu energii elektrycznej.  

Wykonanie korpusu pompy peryferalnej z brązu pozwala na zastosowanie pompy do wody słonej, morskiej. 

Dobór pompy peryferalnej dla Twojej aplikacji – praktyczne wskazówki 

Przy wyborze pompy peryferalnej kieruj się kilkoma wskazówkami, m.in. 

Pompa peryferalna – dobór i dystrybucja 

Aby uzyskać dodatkowe porady i zalecenia dotyczące doboru odpowiedniej pompy peryferalnej, skontaktuj się z naszym zespołem specjalistów. Nasi eksperci chętnie udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania, doradzą w kwestiach technicznych oraz pomogą dopasować pompę do Twojej aplikacji.