Pompy perystaltyczne

Pompy z tej kategorii są popularnie stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest precyzyjne dozowanie cieczy lepkich i(lub) gęstych przy niezbyt wysokich ciśnieniach w instalacji.

Pompy perystaltyczne zazwyczaj napędzane są silnikiem elektrycznym. Elementem roboczym pompy perystaltycznej jest tzw. jelito, czyli elastyczny wężyk, po którego wnętrzu porusza się rotor. Rolki rotora ściskając regularnie jelito powodują zmniejszenie ciśnienia po stronie ssawnej pompy, jednocześnie zwiększając ciśnienie po stronie tłocznej, dzięki czemu ciecz jest transportowana do instalacji.

Konstrukcja pomp perystaltycznych umożliwia pompowanie medium bez naruszenia jego struktury. Przepływ odbywa się w przewodzie oddzielonego od pozostałych elementów pompy, co zwiększa żywotność urządzeń.

Jako oficjalny dystrybutor AQUA S.p.A w Polsce zapewniamy dostęp do szerokiej gamy pomp perystaltycznych stosowanych w zmywarkach przemysłowych. Urządzenia te wykorzystywane są także w laboratoriach, przemyśle chemicznym, papierniczym, garbarskim, ceramicznym, kosmetycznym, spożywczym czy tekstylnym. Dostarczamy również pompy perystaltyczne dla bardziej wymagających zastosowań przemysłowych.

Zastanawiasz się jaką pompę perystaltyczną wybrać? Skontaktuj się z naszymi specjalistami z działu technicznego. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz bezpłatny dobór pod wskazaną aplikację.

Wyświetlanie 1–12 z 23 wyników

Shopping Cart