Pompy perystaltyczne

Pompy perystaltyczne są popularnie stosowane w technice dozowania – wszędzie tam, gdzie wymagane jest precyzyjne dozowanie środków chemicznych, niezależne od wahań ciśnień w punkcie wtrysku.

Kluczowy element działania pomp perystaltycznych

Elementem roboczym pompy perystaltycznej jest tzw. jelito, czyli elastyczny wężyk, po którego wnętrzu porusza się rotor. Rolki rotora ściskając regularnie jelito powodują zmniejszenie ciśnienia po stronie ssawnej pompy, jednocześnie zwiększając ciśnienie po stronie tłocznej, dzięki czemu ciecz jest transportowana do instalacji. 

Konstrukcja pomp perystaltycznych umożliwia pompowanie medium bez naruszenia jego struktury – przepływ odbywa się w przewodzie oddzielonego od pozostałych elementów pompy.

Pompy perystaltyczne – eliminacja ryzyka zanieczyszczeń i wycieków

Innowacyjna konstrukcja pomp perystaltycznych niesie za sobą wiele korzyści, m.in.:

 • precyzyjne dawkowanie: wykorzystanie pompy perystaltycznej umożliwia pełną kontrolę nad ilością przesyłanej substancji,
 • minimalizacja zanieczyszczeń, łatwe czyszczenie i niskie koszty konserwacji,
 • konstrukcja bez uszczelnienia mechanicznego,
 • bardzo dobre własności samossące,
 • wszechstronność zastosowań: dostosowanie pomp perystaltycznych zarówno do obsługi delikatnych płynów, jak I agresywnych chemicznie, lepkich, sprawia, że urządzenia te mogą pracować w wielu branżach,
 • możliwość pracy na sucho.

Oficjalny dystrybutor pomp perystaltyczne AQUA Italy

Nasza firma jest wyłącznym dystrybutorem produktów włoskiego producenta AQUA Italy na terytorium Polski. Oferujemy pompy perystaltyczne AQUA, które można podzielić na dwie podstawowe grupy: pompy perystaltyczne stosowane w zmywarkach przemysłowych oraz pompy perystaltyczne do pralnic przemysłowych.

Pompy perystaltyczne w zmywarkach przemysłowych

Pompy perystaltyczne dedykowane do dozowania środków myjących inabłyszczających w zmywarkach przemysłowych to przede wszystkim:

 • pojedyncze analogowe dozowniki AQUA TEC,
 • pojedyncze cyfrowe dozowniki AQUA DG TEC ST z zaawansowanymi możliwościami programowania,
 • pojedyncze cyfrowe dozowniki AQUA DG TEC CD mogące dozować w oparciu o zmierzoną wartość przewodności elektrycznej roztworu roboczego,
 • podwójne systemy dozujące AQUA DET z możliwością regulacji parametrów pracy w cyklu czasowym lub objętościowym,
 • podwójne lub potrójne systemy dozujące AQUA DET mogące dozować na podstawie zmierzonej wartości przewodności elektrycznej roztworu roboczego,

Dozowniki AQUA TEC występują w 2 wariantach – z możliwością podłączenia do jednego lub do dwóch elektrozaworów zmywarki.

Pompy perystaltyczne w pralnicach przemysłowych

Grupa pomp perystaltycznych dedykowanych do dozowania środków chemicznych w pralnicach przemysłowych obejmuje:

 • pojedynczy cyfrowy dozownik AQUA DG TEC OPL z zaawansowanymi możliwościami programowania,
 • podwójne/potrójne systemy dozujące AQUA OPL z zaawansowanymi możliwościami programowania mogące pracować w cyklu czasowym lub objętościowym
 • modułowe systemy dozujące Eco Wash Light oraz Eco Wash z możliwością rozbudowania do dowolnej ilości modułów wykonawczych programowalne z PC.

Pompy perystaltyczne w zależności od potrzeb mają różne parametry hydrauliczne oraz różne wykonanie materiałowe (jelita pompy).

Zastosowanie pomp perystaltycznych AQUA

Pompy perystaltyczne AQUA są stosowane głównie do dozowania środków chemicznych w przemysłowych maszynach myjących i piorących, jednak nie ograniczamy zastosowania tych pomp jedynie do tych urządzeń. To pompy stosowane również w przemyśle medycznym, kosmetycznym, chemicznym w laboratoriach oraz wielu innych.

Pompa perystaltyczna – dobór i dystrybucja

Oprócz pomp perystaltycznych marki AQUA Italy, oferujemy również dobór pomp perystaltycznych takich producentów jak Valisi, Fluimac do trudnych zastosowań przemysłowych. Pompy tych producentów nadają się do przepompowywania płynów o podwyższonej lepkości oraz gęstości, mediów ściernych, korozyjnych.

W celu doboru technicznego urządzenia skontaktuj się z naszymi doradcami ds. technicznych. Zapewnimy Ci fachowe doradztwo oraz pomożemy w doborze optymalnej pompy perystaltycznej dla Twojej aplikacji.

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

Shopping Cart