Pompy poziome

Pompy peryferalne

Calpeda CT

Pompy do wody czystej

Calpeda MGP

Pompy basenowe

Calpeda MPC

Pompy do wody czystej

Calpeda MXP

Pompy do wody czystej

Calpeda NG

Pompy odśrodkowe

Calpeda NGX

Pompy do wody brudnej

Caprari HMU

Pompy odśrodkowe

Caprari MEC-MR

Pompy poziome

Caprari PM

Pompy poziome to rodzaj pomp przemysłowych o wszechstronnym zastosowaniu – od skomplikowanych instalacji przemysłowych do prostych aplikacji domowych. Z uwagi na swoją konstrukcję pompy poziome nadają się do pracy z mediami czystymi oraz zanieczyszczonymi. Pompy poziome to szeroka kategoria pomp, która obejmuje typy urządzeń zróżnicowane pod względem wewnętrznej konstrukcji, wydajności, zastosowania czy sposobu podłączenia.

Cechy i zalety konstrukcyjne pompy poziomej

Część hydrauliczna pomp poziomych może być zabudowana na wspólnym wale silnika lub stanowić osobną część połączoną z silnikiem za pomocą sprzęgła. Pompy poziome są niekiedy jedynym rozwiązaniem w przypadku pomp wielostopniowych czy dużych pomp odśrodkowych, gdzie oczekiwane są wysokie parametry hydrauliczne pompy, wymagające zastosowania silnika o znacznej mocy. Wzrost masy silnika uniemożliwia instalację silnika nad pompą, jak to ma miejsce w pompach pionowych – takie rozwiązanie jest nieekonomiczne. Niepodważalnie główną zaletą pomp poziomych jest łatwiejszy montaż i konserwacja, dzięki dostępowi do elementów wewnętrznych. Pompy poziome przystosowane są do pracy ciągłej oraz są stosunkowo tańszym rozwiązaniem niż pompy pionowe.

Pompy poziome posiadają wiele zalet, co przesądza o ich popularności zastosowań. Są to urządzenia o prostej konstrukcji, gwarantują dużą niezawodność, niski poziom hałasu podczas pracy, a wykonanie niestandardowe pomp poziomych poszerza grupę odbiorców.

Obszary zastosowań pomp poziomych

W gospodarstwach domowych pompy poziome stosowane są m.in. do zaopatrzenia w wodę domów prywatnych, domków letniskowych, nawadniania i podlewania ogrodów, sadów czy innych powierzchni zielonych.

Pompa pozioma przemysłowa

W sektorze przemysłowym z kolei pompy poziome mają bardziej specjalistyczne zastosowanie, mogą być wykorzystywane w:

Przedstawiamy tutaj tylko kilka możliwych obszarów zastosowań pomp poziomych, każdy z których ma swoje specyficzne wymagania dotyczące wydajności, konstrukcji, odporności chemicznej oraz innych czynników, które mają wpływ na wybór odpowiedniego typu pompy poziomej.

Pompa pozioma – dobór i dystrybucja

Jako dystrybutor pomp przemysłowych oferujemy szeroką gamę pomp poziomych do różnych zastosowań przemysłowych i domowych producentów Calpeda, Debem, Ebara, Grundfos, Nocchi, Speroni, Edur, Fluimac, Lowara, KSB i wielu innych. Nasza oferta obejmuje również poziome pompy przemysłowe do chłodziwa marki Osip, CMI Iriondo, Tecnium, poziome pompy do oleju producenta Tellarini.  

Na specjalne zapytanie dostarczamy pompy poziome przeznaczone do pracy z medium o wysokiej temperaturze lub medium o podwyższonej agresywności chemicznej oraz pompy poziome w wersji przeciwwybuchowej z atestem ATEX.

W celu doboru odpowiedniej pompy poziomej zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Gwarantuje fachowe doradztwo techniczne, bezpłatny dobór oraz indywidualne podejście.