Pompy z agitatorem

Pompy do ścieków

STORMY

Pompy do wody brudnej

Tsurumi GPN

Pompy do ścieków

Tsurumi HS

Pompy do wody brudnej

Tsurumi KTV(E)

Pompy do wody brudnej

Tsurumi NKZ

Pompy z agitatorem należą do kategorii pomp zatapialnych i są przeznaczone do pracy w trudnych warunkach. Zaprojektowane z myślą, aby przepompować uciążliwe, zalegające osady i ciała stałe. Pompowane medium często charakteryzuje się dużą lepkością i gęstością.

Ważną zaletą pomp z agitatorem jest to, że umożliwiają one jednoczesne pompowanie i mieszanie, co może znacząco zwiększyć wydajność procesów przemysłowych. Zastosowanie pomp z agitatorem pozwala dodatkowo na zmniejszenie konieczności stosowania oddzielnych urządzeń mieszających, co prowadzi do oszczędności kosztów i miejsca. 

Kluczowe cechy i komponenty pompy z agitatorem

Agitator: Agitator jest obracającym się elementem pompy, który powoduje ruch płynu i mieszanie. Generuje turbulencje w płynie, co pomaga rozbić grudki, wymieszać składniki i zapewnić równomierne rozprowadzenie cząstek lub substancji.

Mechanizm mieszania: Pompy z agitatorem wykorzystują kilka technologii i konstrukcji mieszadła. Mogą to być dodatkowe łopatki na wirniku lub osobny element, zintegrowany z konstrukcją pompy. Agitator dostarcza energię kinetyczną (energię ruchu) niezbędną do wymieszania substancji, które zalegają przy wlocie do pompy, uniemożliwiając pompowanie. Dzięki niemu ciała stałe ponownie unoszą się i przepompowują.

Wał: Wał przeznaczony jest do przenoszenia siły obrotowej z silnika na wirnik.

Uszczelnienie: Pompy z agitatorem są wyposażone w specjalistyczne uszczelnienia mechaniczne. Mechanizm uszczelniający ma kluczowe znaczenie przy zabezpieczeniu silnika.

W pompach z agitatorem często stosuje się rozwiązania mające zwiększoną odporność na korozję i ścieranie. Przy produkcji wirnika, agitatora i płyty wlotowej stosuje się wysokiej jakości stal chromowaną. Drugą metodą jest wzmacnianie komory wirnika za pomocą specjalnych wykładzin.

Przemysłowe zastosowania pomp z agitatorem

Pompy z agitatorem znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak:

Pompa z agitatorem – dobór i dystrybucja

 Jako oficjalny przedstawiciel marki PRORIL oferujemy pompy z agitatorem serii SRORMY. Konstrukcja pomp STORMY z przedłużonym wałem pozwala na zamocowanie agitatora w trzech odrębnych punktach, tym samym uniemożliwiając obluzowanie się wirnika.  

W naszej stałej ofercie dostępne są także pompy z agitatorem marki Tsurumi przeznaczone do wody zanieczyszczonej i zapiaszczonej.  

Przy wyborze pompy z agitatorem zalecamy zwrócić uwagę takie czynniki, jak charakterystyka cieczy (lepkość, gęstość, korozyjność), pożądana intensywność mieszania i specyficzne wymagania aplikacji.

Zastanawiasz się jaka pompa będzie odpowiednia dla Twojej instalacji? Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania oraz pomogą w doborze optymalnego rozwiązania dla Twojej aplikacji.