Systemy dozowania

Systemy dozowania

AQUA A-TANK

Systemy dozowania

AQUA ADIN20 START

Systemy dozowania

AQUA AE START+

Systemy dozowania

AQUA AR 10 START

Pompy dozujące

AQUA DGTEC 2ST

Pompy dozujące

AQUA DGTEC CD

Pompy dozujące

AQUA DGTEC OPL

Pompy dozujące

AQUA DGTEC ST-R

Pompy dozujące

AQUA HC100

Systemy dozowania a stale rosnące wymagania użytkowników

Zakłady przemysłowe i produkcyjne to miejsca, gdzie praca polega w dużej mierze na wykonywaniu tych samych powtarzalnych czynności z określoną częstotliwością. Praca ta często musi być realizowana w ściśle określonych warunkach. Przed producentami stawia się coraz wyższe wymagania jakościowe, dlatego automatyzacja pewnych procesów staje się bardzo powszechna. To, co jeszcze kilka lat wcześniej było wykonywane przez ludzi, dziś wykonują wysokoefektywne maszyny.

Zakłady przemysłowe w swojej działalności bardzo często stosują różnego rodzaju środki chemiczne. Środki te muszą być dostarczone w ściśle określonej i powtarzalnej dawce, żeby cały proces produkcyjny mógł przebiegać w prawidłowy sposób. Żeby ograniczyć możliwość wystąpienia nieprawidłowości oraz zapewnić powtarzalność przy dostarczaniu środków chemicznych, czynność ta często wymaga zastosowania mniej lub bardziej zaawansowanych systemów dozowania.

Systemy dozowania. Dostosuj stopień zaawansowania według własnych potrzeb

Pod pojęciem systemy dozowania znajdziemy wszystkie te urządzenia, które mogą wchodzić w skład automatycznych stacji dozujących. Mogą to być zarówno bardzo proste systemy dozowania służące do dozowania reagentów w procesach produkcyjnych, na stacjach uzdatniania wody czy nawet do dozowania środków chemicznych na myjniach samochodowych, jak również rozbudowane systemy dozujące, w których występuje konieczność kontroli i utrzymywania na odpowiednim poziomie określonych parametrów roztworów roboczych i uzależnione od nich dozowanie środków chemicznych. Wśród takich układów można wyróżnić linie technologiczne w zakładach galwanizerskich, gdzie stałe parametry roztworów roboczych warunkują prawidłowy przebieg całego procesu.

Systemy dozowania jednym ze sposobów optymalizacji kosztów produkcji

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa stale rosnące koszty produkcyjne wymuszają na producentach podjęcie konkretnych kroków w celu optymalizacji kosztów.

W instalacjach, które wymagają dozowania środków chemicznych, z pomocą przychodzą automatyczne systemy dozowania. Prace związane z ręcznym dozowaniem wiążą się z wyższym zużyciem środka chemicznego na skutek np. niekontrolowanych wycieków podczas samego nalewania czy przelewania z jednego zbiornika do drugiego. Należy pamiętać, że mamy do czynienia ze środkami chemicznymi i każdy kontakt takiego środka z organizmem człowieka może prowadzić do sytuacji zagrażającej jego zdrowiu a nawet życiu.

Systemy dozowania ograniczają konieczność ingerencji człowieka w cały proces do minimum, dlatego zastosowanie odpowiedniego urządzenia w systemie dozowania niesie ze sobą nie tylko korzyści materialne, ale również podnosi poziom bezpieczeństwa obsługi.

Rozbudowane możliwości konfiguracji systemów dozowania w oparciu o urządzenia firmy Aqua IT

Automatyczne systemy dozowania to bardzo rozbudowana grupa produktów i w zależności od potrzeb mogą składać się z:

– pompy membranowe (elektromagnetyczne lub napędzane silnikiem elektrycznym),

– pompy tłokowe,

– pompy perystaltyczne.

Systemy dozowania – dobór i dystrybucja

Jako oficjalny dystrybutor marki AQUA Italy w Polsce oferujemy szeroką gamę produktów oraz akcesoriów, które z powodzeniem sprawdzają się w automatycznych systemach dozowania. Dostarczamy pompy dozujące AQUA, aparaturę kontrolno-pomiarową AQUA, zbiorniki magazynujące AQUA, mieszadła AQUA itp.

Nasi doświadczeni specjaliści są gotowi, aby pomóc Ci w doborze optymalnego systemu dozowania, który spełni Twoje konkretne potrzeby. Nasze usługi to gwarancja, że Twój system dozowania będzie działał sprawnie i efektywnie. Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia – skontaktuj się z nami już teraz.