Zbiorniki magazynujące

Polietylenowe zbiorniki magazynujące wykonane z wysokiej jakości polietylenu odpornego na promienie UV, warunki atmosferyczne oraz działanie skrajnych temperatur.

Zbiorniki polietylenowe są wykorzystywane do magazynowania, przechowywania i retencji płynów lub substancji w różnych sektorach przemysłu, warsztatach, stacjach benzynowych oraz gospodarstwach domowych.

Zastosowanie zbiorników magazynujących

Zbiorniki polietylenowe mogą być stosowane jako zbiorniki rezerwowe, zapasowe lub stałe pojemniki do przechowywania medium w:

  • przemyśle chemicznym – zbiorniki polietylenowe są powszechnie wykorzystywane w przemyśle chemicznym do przechowywania i transportu substancji chemicznych (kwasy, zasady, sole, rozpuszczalniki i inne niebezpieczne lub korozyjne ciecze). Polietylen jest odporny na działanie wielu chemikaliów, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla przemysłu chemicznego.
  • przemyśle spożywczym – w przemyśle spożywczym zbiorniki polietylenowe są używane do przechowywania i transportu płynnych lub sypkich produktów spożywczych (mleko, soki, oleje, syropy, sosy, składniki do produkcji napojów czy koncentraty). Polietylen spełnia wymagania dotyczące higieny i jest łatwy do czyszczenia, co jest istotne w branży spożywczej.
  • rolnictwie – zbiorniki polietylenowe znajdują zastosowanie w rolnictwie jako naczynia do przechowywania i transportu nawozów, środków ochrony roślin, pestycydów czy innych substancji stosowanych w uprawie roślin. Mogą również być używane jako zbiorniki na wodę do nawadniania lub do przechowywania płynnych pasz dla zwierząt.
  • przemyśle wodno-ściekowym – zbiorniki polietylenowe stosowane są również w sektorze wodno-ściekowym do przechowywania, przetwarzania i transportu wody, ścieków, chemikaliów do oczyszczalni, osadów czy innych substancji związanych z infrastrukturą wodno-ściekową. Polietylen jest odporny na korozję i nie reaguje z substancjami występującymi w procesach oczyszczania wody.
  • gospodarstwach domowych – w gospodarstwach domowych zbiorniki polietylenowe nadają się do magazynowania wody pitnej, zbierania i przechowywania wody deszczowe

Oferta magazynujących zbiorników polietylenowych w EKOPOMP

Oferujemy zbiorniki polietylenowe dostosowane do magazynowania wody pitnej i płynów spożywczych, chemii, paliw.

W naszej ofercie znajdziesz produkty włoskiego producenta Elbi, zbiorniki na chemię serii A-TANK marki AQUA oraz zbiorniki ukraińskiego producenta UHPlast.

Dostarczane zbiorniki dostępne są w różnych pojemnościach, rozmiarach i kształtach, co umożliwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb Klientów. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu (mailowego lub telefonicznego) z naszymi doradcami technicznymi.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Shopping Cart