KNOLL

KNOLL Maschinenbau to firma założona przez Waltera Knoll w miejscowości Saulgau w Niemczech w 1970 r. Na początku było to małe rodzinne przedsiębiorstwo działające w sektorze inżynierii mechanicznej. W 1973 r. KNOLL wyprodukował pierwszy przenośnik wiórów. W 1987 r. po przejęciu firmy przez syna założyciela Matthiasa Knoll powstał pierwszy wolnostojący filtr hydrostatyczny, a hala produkcyjna zajmowała już 6.000 m2. Kolejnym ważnym etapem w historii przedsiębiorstwa było rozpoczęcie produkcji pomp śrubowych KTS KNOLL w 1991 r.  

W historii marki KNOLL jest również polski aspekt – w 2017 r. otworzono we Wrocławiu fabrykę produkującą komponenty do maszyn KNOLL.  

W 2020 r. przedsiębiorstwo obchodziło 50-lecie działalności, a rok później firma zrealizowała swoje największe, pojedyncze zamówienie o wartości 15 mln euro. W 2023 r. w lutym marka świętowała wyprodukowanie 200.000 pompy śrubowej KTS. 

Pompa KNOLL – gwarancja jakości

System zarządzania KNOLL spełnia wymagania normy DIN EN ISO 9001:2015. Misją marki KNOLL jest również zainteresowanie uczniów zawodami technicznymi. Producent KNOLL utrzymuje ścisłą współpracę ze szkołami i uczelniami wyższymi w regionie, aby zaszczepić fascynację technologią młodych ludzi. 

Oferta pomp przemysłowych KNOLL 

Pompy KNOLL znajdują zastosowanie w różnych sektorach przemysłu obróbki materiałowej takich jak: procesy szlifowania, toczenia, frezowanie, wiercenia, systemach filtracji wiórów. KNOLL to firma, która od 1970 roku dynamicznie rozwija się, od początku stawiając za cel najwyższą jakość urządzeń. Producent oferuje wsparcie od projektu do wykonania gotowych systemów w obróbce chłodniczej. 

Wszystkie modele pomp KNOLL KTS są dostępne z magazynu w Niemczech – czas realizacji od 3 do 6 dni roboczych. Za dodatkową opłatą możliwa przesyłka ekspresowa z dostawą na drugi dzień. 

Asortyment pomp KNOLL obejmuje: 

  • pompy KNOLL BS, czyli samossące pompy przeznaczone do transportowania chłodziw o dużej zawartości pęcherzyków powietrza,
  • pompy KNOLL KTS, tj. wysokociśnieniowe pompy śrubowe, samozasysające, przeznaczone do mediów smarnych o małej abrazyjności,
  • pompy KNOLL TF, TS, TSK, TSC, TG, czyli pompy odśrodkowe przeznaczone do tłoczenia cieczy zanieczyszczonych, często stosowane w transporcie chłodziwa z wiórami do filtrów i separatorów.  
   • KNOLL TG –popularna pompa KNOLL do chłodziwa z niewielką zawartością  zanieczyszczeń, pompa o wysokiej sprawności, wyposażona w wirnik zamknięty,
   • KNOLL TSK – pompa KNOLL wyposażona w wirnik półotwarty dedykowany do chłodziw, chłodząco-smarujących zawierających krótkie wióry. 
   • KNOLL TF – pompa KNOLL wyposażona w wirnik o swobodnym przepływie do chłodziw o dużej koncentracji zanieczyszczeń. 
   • KNOLL TS pompa KNOLL ze specjalnym wirnikiem przeznaczona do cieczy zanieczyszczonych oraz cieczy z objętością powietrza nawet 50% 

Dobór pomp KNOLL 

Jako partner handlowy KNOLL zapewniamy dostęp do produktów KNOLL, części zamiennych oraz usług serwisowych. Dzięki wsparciu technicznemu producenta oferujemy również dobór nowych urządzeń. 

Wyświetlanie 1–12 z 17 wyników

Shopping Cart