Home >> Zawartosc

EKOPOMP – Profesjonalne rozwiązania pompowe dla przemysłu

EKOPOMP to firma rodzinna, która powstała w 2004 roku. Początkowo zajmowaliśmy się dostarczaniem pomp zatapialnych do wody brudnej oraz ścieków. Z biegiem lat doświadczenie rosło, co pozwoliło nam na rozszerzenie działalności o rozwiązania dla sektora przemysłowego. Kolejne lata przyniosły dalszy rozwój firmy i wprowadzenie do oferty EKOPOMP sprawdzonych rozwiązań pompowych z europejskich producentów. W ciągu prawie 20 lat działalności, firma dostarczyła tysiące pomp dla branży chemicznej, energetycznej, automotive, zakładów wodociągowych, a także dla odbiorców indywidualnych. Przez lata wypracowaliśmy partnerską współpracę z producentami pomp z Polski, jak i zagranicy. Wprowadziliśmy na rynek wiele rozwiązań pompowych.

  • Od 2005 EKOPOMP należy do grupy XYLEM WATER SOLUTION, jest dystrybutorem marek: LOWARA, VOGEL, FLYGT. Dołącza również do autoryzowanych serwisów marki LOWARA.
  • W 2008 roku firma zostaje wyłącznym przedstawicielem marki AFEC w Polsce. A pompy AFEC z sukcesem pracują na polskich budowach oraz podczas przygotowań do EURO 2012.
  • W 2010 uzyskujemy przedstawicielstwo marki OSIP Italy w Polsce. Oferujemy pompy do chłodziwa, które obecnie cieszą się zaufaniem i popularnością wśród naszych klientów – głównie za względu na niezawodność i bezawaryjną pracę.
  • Od 2012 naszą ofertę poszerzają kolejne marki – Nocchi oraz Calpeda.
  • Od stycznia 2017 EKOPOMP zostaje wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem marki AQUA Italy w Polsce, oferując wysokiej jakości pompy i systemy dozowania i filtracji.

Pompy dla przemysłu - szeroka oferta i profesjonalne doradztwo

W sektorze przemysłowym liczy się czas oraz jakość rozwiązań. Dlatego szczególny nacisk stawiamy na szybkość realizacji zamówień oraz jakość oferowanych pomp. Oferujemy rozwiązania sprawdzone. Bezpośrednia współpraca z producentami pomp, pozwala nam oferować szeroki wachlarz specjalistycznych urządzeń. A lata doświadczeń i praktyki umożliwiają nam wsparcie klienta na etapie doboru i serwisowania urządzenia.

EKOPOMP jest przedstawicielem PRORIL, oficjalnym dystrybutorem pomp KSB, ABS, Lowara, Nocchi, Calpeda, OSIP, Mencarelli, a także pomp dozujących i systemów dozowania i filtracji marki AQUA Italy. Współpracujemy z wieloma cenionymi producentami i dostawcami pomp. W ofercie firmy znajdą Państwo pompy Brinkmann, KNOLL, Pedrollo, Sandpiper, Plastomec, Settima, BBC, JUNG PUMPEN, HOMA, Ebara, EDUR, FLUX, FTI, Argal, Valisi, LFP, Koshin, Speroni, Tellarini, WILO, ZUWA, Zenit czy innych.