Dobór pomp Grundfos

Pompy Grundfos to renomowane urządzenia światowej klasy producenta, które stosowane są w instalacjach domowych i przemysłowych na całym świecie. Portfolio produktowe producenta jest bardzo szerokie, dlatego dobór pomp Grundfos należy rozpocząć od określenia zastosowania naszego urządzenia.

Zastosowanie pomp Grundfos

Producent oferuje specjalistyczne pompy przeznaczone i zaprojektowane z myślą m.in. o branży spożywczej, przemyśle ciężkim, automotive, budownictwie czy rolnictwie. Marka Grundfos dostosowuje portfolio produktowe do wymogów i norm obowiązujących w danym kraju oraz warunków eksploatacyjnych w danej branży.

Przykładowo Grundfos oferuje inteligentne systemy o wysokim bezpieczeństwie dla sektora mleczarskiego czy produkcji napojów. Z kolei w asortymencie przemysłowych pomp Grundfos, np. znajdujących zastosowanie przy obróbce metali oraz tworzyw sztucznych, producent kładzie nacisk przede wszystkim na jak największą wydajność urządzeń oraz stosowanie w nich wytrzymałych i odpornych na zużycie komponentów.

Dobór pomp Grundfos krok po kroku

Poniżej przygotowaliśmy kilka ważnych punktów, które należy wziąć pod uwagę podczas doboru pompy Grundfos.

  • Konkretne przeznaczenie – np. pompa przeznaczona do budownictwa użyteczności publicznej, przeznaczenie cyrkulacja ciepłej wody lub systemy klimatyzacji w budynku komercyjnym.
  • Parametry hydrauliczne pompy, czyli ciśnienie i wydajność – tutaj ważna jest znajomość takich parametrów jak ciśnienie robocze, wydajność maksymalna itd. W przypadku instalacji przemysłowej takie informacje podawane są przez zespół inżynierów i projektantów,
  • Klasa energetyczna – wiele firm i użytkowników prywatnych wymaga, żeby stosowane przez nich urządzenia np. pompy obiegowe Grundfos miały jak najlepszą klasę energetyczną i były maksymalnie energooszczędne, idąc naprzeciw tym oczekiwaniom, producent oferuje najlepszą efektywność energetyczną.
  • Wykonanie materiałowe pompy – niezwykle ważne w przypadku pompowania innych cieczy niż woda; należy upewnić się, że zastosowane materiały są kompatybilne chemicznie z pompowanym medium.
  • Dodatkowe funkcja – możliwość współpracy z falownikiem, współpraca z systemem solarnym, kompatybilność z urządzeniami pomiarowymi,
  • Przyłącza pompy – często instalacja wymaga od nas konkretnego rodzaju przyłącza np. przyłącze gwintowane czy kołnierzowe o określonym rozmiarze,
  • Warunki gwarancyjne – producent oferuje standardową gwarancję 24 miesiące, niektóre serie pomp mają wydłużony okres gwarancyjny do 5 lat.
  • Certyfikaty – niektóre aplikacje i zastosowania wymagają dodatkowych certyfikacji, np. FDA czy PZH. Przed zakupem warto się upewnić, że certyfikaty są standardowo dołączane do pompy, niektóre specjalistyczne certyfikacje są dodatkowo płatne.

Współpracując ściśle z producentem pomożemy z doborem pompy Grundfos i szczegółowo odpowiemy na każde nurtujące pytanie. Zachęcamy do kontaktu z działem technicznym Ekopomp.