Części zamienne do pomp

Części do pomp zatapialnych

Części zamienne do pomp ABS Sulzer

Części do pomp powierzchniowych

Części zamienne do pomp Nocchi

Części do pomp powierzchniowych

Części zamienne do pomp Osip

Części zamienne do pomp

Części zamienne do pomp śrubowych

Części do pomp powierzchniowych

Części zamienne do pomp Wilo

Części do pomp zatapialnych

Części zamienne do pomp Zenit

Części do pomp powierzchniowych

Uszczelnienie mechaniczne do pomp CALPEDA

Części do pomp powierzchniowych

Uszczelnienie mechaniczne do pompy KSB

Części do pomp powierzchniowych

Zestaw naprawczy do pomp Ebara

Części zamienne do pomp

Części zamienne to elementy , które wchodzą w skład konstrukcji pompy i istnieje możliwość ich zakupu i wymiany w pompie. Części zamienne pozwalają na naprawę lub odnowienie pompy. Posługiwanie się oryginalnymi częściami zamiennymi do pomp zapewnia oprócz 100% dopasowania, pewność, że pompa będzie spełniać początkowe założenia dotyczące parametrów hydraulicznych. 

Części zamienne – optymalizacja kosztów utrzymania

Części zamienne stanowią istotny czynnik, który zapewnia ciągłą pracę Twojej pompy, co wiąże się także z ciągłością pracy instalacji – procesu. Właśnie z tego powodu warto mieć na uwadze, aby trzymać w zapasie części zamienne, które są kluczowe dla pracy pompy oraz najczęściej ulegają zniszczeniu. Im krótszy przestój procesu w produkcji, tym mniejsze koszty z nią związane, a także niższe koszty w porównaniu z zakupem nowej pompy. 

Wykaz przykładowych części zamiennych do pomp

Konkretne części zamienne do pomp zależą od typu i modelu pompy, którą posiadasz. Dla przykładu w pompie membranowej jednymi z najczęściej wymienianych części są membrany i kule. Natomiast w pompie zatapialnej z system tnącym – uszczelnienie mechaniczne + o-ring korpusu, a także często zestaw tnący. 

Wśród standardowych części zamiennych do pomp możemy wyróżnić:

Z kolei uszczelnienie sznurowe to pakiet szczeliwa wykonany z graflonu lub teflonu. Uszczelnienie zazwyczaj występuje wraz z kompletem o-ringów, zaleca się, aby każdorazowo przy wymianie uszczelnienia mechanicznego wymienić również o-ring podziału korpusu.

Wymiana części zamiennych jest najczęściej rozsądną i ekonomiczną decyzją w przypadku kiedy zachodzi potrzeba wymiany pojedynczego podzespołu, natomiast pozostałe części pompy są w dobrym stanie. 

Części zamienne do pomp – dobór i dystrybucja

Na każdym etapie: weryfikacji, doboru i sprzedaży części zamiennych do pomp służymy naszą pomocą. Posługujemy się rysunkami rozkładowymi producentów do konkretnej pompy, w celu minimalizacji możliwych niezgodności. 

Każda z pomp posiada swój unikalny numer katalogowy oraz konkretny model i typ. Te oznaczenia wskazują jakie jest wykonanie pompy. Po zapoznaniu się z nim jesteśmy w stanie w 100% pomóc w doborze części zamiennych. Po szczegółowym doborze, masz pewność zgodności oraz skuteczności naprawy.

Dostępność części zamiennych do pomp zależy od wykonania, typu, modelu i producenta pompy. Dostarczamy części zamienne takich producentów jak: Ebara, ABS Sulzer, Proril, Calpeda, Brinkmann, Jung Pumpen, Nocchi, Pedrollo, Mencarelii, Flygt, Lowara, Grundfos, Tapflo, Sandpiper, Wilo, Wangen, Edur, Wangen, ARO, Beinlich, KSB, Debem, FTI, Speroni i wiele, wiele innych. W przypadku braku powyżej producenta, którego szukasz, zapraszamy do kontaktu.  

Część części zamiennych mamy dostępnych w naszym magazynie Ekopomp. Wśród naszej oferty znajdziesz również serwis, diagnozę i naprawę pomp przemysłowych i pomp do wody.