Pompy hydroforowe

Pompy hydroforowe

Nocchi DHR

Pompy do wody czystej

Nocchi Multi EVO

Pompy hydroforowe

Nocchi Multi EVO-A

Pompy do wody czystej

Speroni AKM 60

Pompy do wody czystej

Speroni CAM 80/88

Pompy do wody czystej

Speroni KFM 1

Pompy do wody czystej

Speroni KFM 2

Pompy do wody czystej

Speroni KPM 50

Pompy do wody czystej

Speroni KPM 80

Pompy hydroforowe cieszą się popularnością w takich zastosowaniach jak zasilanie domków letniskowych, systemy nawadniania ogrodów i terenów zielonych, przepompowywanie zebranej deszczówki. Modele pomp hydroforowych o większej wydajności hydraulicznej sprawdzą się także do pompowania wody spożywczej i użytkowej w domach jednorodzinnych. W rolnictwie pompy hydroforowe wykorzystywane są do nawadniania pól uprawnych oraz hodowli zwierząt. W przemyśle pomagają dostarczać wodę pod odpowiednim ciśnieniem do procesów produkcyjnych, chłodzenia maszyn, a także jako elementy systemów przeciwpożarowych. 

Pompy hydroforowe stosowane są w studniach, gdzie lustro wody nie przekracza 8 metrów. Mogą zasysać wodę również z różnego rodzaju zbiorników. Przeznaczone są do pompowania wody czystej, bez zanieczyszczeń stałych i cząstek ściernych. 

Pompa hydroforowa jedno- i wielostopniowa 

Istnieją dwa główne typy pomp hydroforowych: jednostopniowe i wielostopniowe. Jednostopniowe pompy hydroforowe pracują na zasadzie ssania wody i wytworzenia odpowiedniego ciśnienia, natomiast hydroforowe pompy wielostopniowe składają się z kilku stopni, z których każdy dodaje pewną ilość ciśnienia do wody, co pozwala na efektywne dostarczenie jej na wyższe piętra lub na większe odległości. 

Co decyduje o wyborze pompy hydroforowej? 

Do głównych zalet pomp hydroforowych zaliczyć można stabilność ciśnienia wody oraz możliwość efektywnego wykorzystania dostępnego źródła wody. Dzięki nim unikamy wahania ciśnienia w instalacji, co przekłada się na komfort korzystania z wody oraz optymalne funkcjonowanie całego systemu.  

Dodatkowo pompy hydroforowe mogą być wyposażone w układy automatycznej regulacji ciśnienia. Takie rozwiązanie pozwoli zużyć dokładnie tyle wody, ile jest potrzebne. 

Kolejnym atutem pomp hydroforowych jest ich elastyczne zastosowanie – wykorzystywane są zarówno w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. 

Pompy hydroforowe to urządzenia o niewielkich gabarytach, małej wadze, wyróżniają się łatwym montażem/demontażem. 

Czym się kierować przy doborze pompy hydroforowej? 

Odpowiednia pompa hydroforowa to klucz do prawidłowego działania całej instalacji. Przy wyborze pompy hydroforowej należy uwzględnić m.in.: 

Dodatkowe funkcjonalności pomp hydroforowych 

Dla jeszcze lepszej pracy pomp hydroforowych nierzadko używa się dodatkowych elementów, które mają na celu poprawić efektywność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Mogą to być: 

Pompa hydroforowa – dobór i dystrybucja 

Nasza oferta pomp hydroforowych obejmuje szeroką gamę urządzeń zróżnicowanych pod względem wydajności, konstrukcji, wykonania materiałowego oraz zastosowania. Dostarczamy pompy hydroforowe producentów Speroni, Nocchi, Pedrollo, Hydro-Vacuum, Wimest oraz innych. Zapewniamy również dostęp do oryginalnych części zamiennych oraz naprawę pomp.  

W celu doboru pompy hydroforowej dopasowanej do potrzeb Twojej aplikacji, zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami ds. technicznych. Nie wahaj się zadać pytania i skorzystać z naszej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie pomp przemysłowych.