Pompy do oleju

Pompy do oleju to grupa wytypowanych pomp o odpowiednim wykonaniu materiałowym, które pozwala na pompowanie różnego rodzaju cieczy ropopochodnych i oleistych. Pompy do oleju najczęściej wykonane są z brązu lub mosiądzu, jednak w pewnych wariantach dopuszcza się również żeliwo. Wszelkie uszczelnienia gumowe powinny być wykonane z NBR lub gumy VITON w zależności od temperatury pompowanej cieczy. 

Bogaty asortyment pomp do oleju – zróżnicowane zastosowanie 

W kategorii pomp do oleju proponujemy pompy odśrodkowe, wirowe, pompy zębate, pompy beczkowe i membranowe. Szeroka gama oferowanych pomp do oleju pozwala na zastosowanie w aplikacjach tłoczenia substancji takich jak oleje lekkie, smary, biopaliwa, olej napędowy, olejami roślinnymi lub substancji o podwyższonej lepkości. Pompy do oleju znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, rolnictwie, punktach dystrybucyjnych czy warsztatach. 

Jak dobrać pompę do oleju? 

Przy doborze pompy do oleju pod uwagę muszą być wzięte wszystkie właściwości pompowanej cieczy, takie jak: 

Na podstawie dostępnych informacji o rodzaju substancji oleistej jesteśmy w stanie dobrać jak najlepsze rozwiązanie z zakresu techniki pompowej. 

Pompa do oleju w ofercie Ekopomp 

W ofercie posiadamy również pompy do pompowania olejów o wysokiej temperaturze (powyżej 200 stC), do których najczęściej stosowane są pompy z napędem/sprzęgłem magnetycznym. 

Proponujemy także pompy oleju montowane bezpośrednio do dedykowanych pojemników takich jak beczki czy paletopojemniki, które służą do bezproblemowego rozładunku substancji z fabrycznych pojemników.  

Dodatkowo w ofercie firmy Ekopomp znajdują się pompy do oleju w wersjach mobilnych oraz z możliwością pracy dwukierunkowej.  

Pompa do oleju – dobór i dystrybucja 

Dzięki bogatemu portfolio dostępnych producentów, jesteśmy w stanie dobrać pompy pod dowolne wydajności i parametry pracy. W swojej ofercie posiadamy pompy do oleju takich producentów jak Tellarini, Piusi, Nocchi, Zuwa, Mencarelli, Sandpiper, Debem, Flux, Lutz i wiele innych. 

Do każdej zaproponowanej pompy do oleju istnieje możliwość doboru odpowiedniego osprzętu. Zapewniamy wsparcie w kompletowaniu dodatkowych podzespołów takich jak węże tłoczne i ssawne, pistolety nalewcze, liczniki przepływu, filtry oraz zbiorniki. 

Na specjalne zapytania oferujemy również pompy do oleju w wykonaniu ATEX lub pompy o niestandardowych napięciach zasilania. Dostarczamy także pompy do oleju z atestami spożywczymi dla aplikacji, gdzie pompy pracują w instalacjach związanych z produkcją żywności lub w branży farmaceutycznej.