ARO

Pompy membranowe

ARO EXP 1″–3″

Pompy membranowe

ARO EXP 1/4’’–3/4”

Pompy membranowe

ARO Pro 1″–3″

Pompy membranowe

ARO Pro 1/4″–3/4″

Tłumiki pulsacji

ARO Shock Blocker

Części do pomp membranowych

Zestaw naprawczy do pompy ARO

Marka ARO to producent specjalistycznych pomp pneumatycznych wchodzący w skład grupy Ingresoll-Rand. Przez ponad 80 lat marka uzyskała miano światowej klasy producenta z pozytywną rekomendacją milinów użytkowników na całym świecie. 

Globalny producent urządzeń przemysłowych ARO zapewnia wszelkie wsparcie techniczne oraz dostęp do części zamiennych oraz serwisu. Każdy produkt dobierany jest według indywidualnych potrzeb klienta, tak, aby zapewnić maksymalną sprawność i bezawaryjną pracę pompy.  

W ofercie producenta ARO dostępne są przede wszystkim pompy pneumatyczne membranowe, pompy pneumatyczne tłokowe I nurnikowe. Dodatkowo silniki pneumatyczne oraz podstawowa armatura do sterowania. 

Pneumatyczna pompa ARO – jakość, uniwersalność, efektywność 

Pompy ARO charakteryzują się wysoką jakością wykonania oraz uniwersalnym zastosowaniem w różnego rodzaju aplikacjach z uwagi na szerokie spektrum konfiguracji materiałów wykonania pomp. Pneumatyczne pompy ARO sprawdzają się przy pompowaniu mediów płynnych o zróżnicowanym zakresie lepkości, mediów agresywnych chemicznie lub zawierających zanieczyszczenia stałe.  

Pompa ARO – bezpieczne pompowanie mediów łatwopalnych 

Zastosowanie napędów zasilanych sprężonym powietrzem pozwala na użytkowanie pomp ARO w aplikacjach transportowych mediów łatwopalnych lub w strefach zagrożenia Ex. Większość pomp pneumatycznych marki ARO posiada certyfikat ATEX (CE Ex11 2GD X). 

ARO pompy – uniwersalne i niezawodne urządzenia 

Pompy ARO wyróżniają się szerokim spektrum zastosowania dzięki dużemu zakresowi dostępnych wydajności, ciśnień oraz stosowanych materiałów wykonania. Możliwość zastosowania w pompach ARO zaworów regulujących przepływ powietrza, pozwala na całkowitą kontrolę parametrów pompy. 

Takie rozwiązanie pozwala na wykorzystywanie pomp ARO w aplikacjach realizujących mieszanie, dozowanie lub przepompowywanie medium. 

Zalety konstrukcyjne pomp ARO  

Wysoka elastyczność i zdolność dostosowania do różnorodnych warunków to kolejne atuty pomp ARO. Urządzenia marki ARO z powodzeniem sprostają nawet najbardziej wymagającym środowiskom, co umożliwia ich sprawne działanie w ekstremalnych warunkach przemysłowych. 

Ponadto, pompy ARO są niezastąpione w obszarach, gdzie standardowe rozwiązania nie mogą być zastosowane lub wykazują niską efektywność. Dzięki unikalnej konstrukcji i wydajności, pompy ARO można z powodzeniem stosować do pompowania płynów o różnych właściwościach, lepkości czy temperaturach. Nie powodują spieniania, zmiany struktury lub przegrzewania pompowanych cieczy. Są urządzeniami szczelnymi z uwagi na brak wirujących elementów konstrukcyjnych. 

Obszary zastosowań pomp ARO 

Pompy marki ARO nadają się do instalacji w branżach lakierniczych, chemicznych lub farmaceutycznych. Znajdują swoje zastosowanie również w zakładach gospodarki odpadami, zakładach godpodarki oraz branży automotive, branży metalurgicznej, stoczniach remontowych lub zakładach obróbki CNC (dystrybucja chłodziw) 

Ekopomp dostawcą pomp ARO 

Wybierając markę ARO, otrzymasz nie tylko produkty najwyższej jakości, ale także kompleksowe wsparcie techniczne, które pomoże Ci dostosować pompę do indywidualnych potrzeb Twojej aplikacji. 

Jesteśmy świadomi, jak ważnym aspektem jest, aby urządzenia działały niezawodnie przez długi czas. Dlatego nasza oferta obejmuje również szybką realizację części zamiennych ARO, które są dostępne z lokalnych magazynów w całej Europie. Dzięki temu unikniesz długich przestojów w produkcji i zminimalizujesz ryzyko przestojów związanych z awariami. 

Skontaktuj się z nami już dziś, a nasz zespół odpowie na wszystkie Twoje pytania, zaproponuje najlepsze rozwiązania i przygotuje ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.