BRINKMANN

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann BFS | TFS

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann FFS

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann FH

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann FT | FTA | SFT

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann SAL | SGL

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann SBC

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann SBF

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann SFC | SXC | SPC

Jako dystrybutor pomp Brinkmann, oferujemy kompleksowe wsparcie w doborze pomp pod wskazane aplikacje przemysłowe. Dostarczamy części zamienne, w oparciu o rysunek rozkładowy pompy. Oferujemy regenerację pomp Brinkmann. Istnieje możliwość zamówienia samej części hydraulicznej.

Brinkmann Pumps to uznana i rozpoznawalna marka z ponad 60-letnim doświadczeniu w projektowaniu i produkcji pomp. Brinkmann oferuje kompletną gamę pomp do chłodziw, urządzeń o szerokim spektrum zastosowań. Firma stawia na nie tylko na potrzeby rynku i użytkowników, jak i wysoką jakość urządzeń. Każdy proces produkcji poddany jest ścisłej kontroli z zastosowaniem najnowszych technologii pomiarowych. Brinkmann Pumps działa zgodnie z systemami zarządzania jakością EN ISO 9001.

Pompy do chłodziwa – pompy pracujące w obrabiarkach

Nowoczesne obrabiarki stawiają wiele wymagań związanych z dostarczaniem chłodziwa, pompy do cieczy chłodzących muszą pracować np. w systemach transportu, wewnętrznym układzie płukania w maszynie, transporcie powrotnym do filtra oraz w zewnętrznych i wewnętrznych układach chłodzenia narzędzi. Wymagania względem ciśnienia oraz przepływu różnią się znacznie w zależności od aplikacji i zależą od stanu przefiltrowania i czystości płynu chłodzącego. Różnice są także w zasadzie działania pomp. Przykładowo pompy odśrodkowe z otwartym wirnikiem stosowane są do płukania i napełniania, natomiast w układach średniego i wysokiego ciśnienia stosuje się pompy odśrodkowe z wirnikiem zamkniętym lub pompy z wrzecionem śrubowym. Maszyny podłączone do centralnego systemu wymagają wysoko tłoczącej w celu pompowania brudnego płynu do centralnego systemu filtracyjnego. W odpowiedzi na takie potrzeby oferujemy: pompy Brinkmann niskiego ciśnieniepompy Brinkmann średniego i wysokiego ciśnieniapompy transportujące mieszaninę chłodziwa oraz wiórów.

Pompy pracujące w systemach filtracji

Filtry odpowiedzalne za czyszczenie chłodziwa są bardzo ważnym czynnikiem przedłużającym żywotność płynu chłodzącego. Systemy filtrów (indywidualne, lokalne, centralne) zaopatrują obrabiarki w oczyszczone chłodziwo. Ten etap procesu wymaga konkretnych zastosowań – pomp średniego i wysokiego ciśnienia. W samych systemach filtrujących stosowane są pompy o podwyższonej odporności na cząstki stałe, to jest pompy z półotwartym wirnikiem stosowane do cyrkulacji i pompowania nieoczyszczonego chłodziwa. Oferujemy pompy średniego i wysokiego ciśnienia marki Brinkmann, które zaprojektowano do pracy w systemach filtracji chłodziw.

Stacje zbierania chłodziw – pompy transportujące mieszaninę chłodziw i wiórów

Zanieczyszczony płyn chłodzący z wiórami gromadzi się w zbiorniku, a następnie jest pompowany do pojedynczego, lokalnego lub centralnego filtra za pomocą pompy podnoszącej ciecz. Oprócz obecności wiórów duże znaczenie ma również obecność powietrza w płynie chłodzącym. W zależności od aplikacji stosuje się pompy ze zintegrowanym systemem odpowietrzania, pompy wirowe lub pompy tnące. Pompy z układem odpowietrzania (tak zwane szybkie pompy zanurzeniowe, ang. quick suction immerasion pump) zapewniają stabilne działanie pompy (pomimo powietrza w płynie) i mogą być dostosowane do różnych rodzajów wiórów, dostosowując materiały wykonania zoptymalizowane pod kątem zużycia. Z kolei pompy tnące mogą ciąć i pompować długie, ciągliwe wióry, które zastępują niszczarki wiórów.