KSB

Pompy do ścieków

KSB Ama-Drainer 80/100

Pompy do ścieków

KSB Ama-Porter

Pompy do ścieków

KSB Amarex KRT G, G1, G2, GH

Pompy do ścieków

KSB Amarex N

Pompy odśrodkowe

KSB CPKN

Pompy odśrodkowe

KSB Etabloc

Pompy odśrodkowe

KSB Etachrom BC

Pompy przemysłowe

KSB Etaline

Pompy przemysłowe

KSB Etaline Z

KSB SE & Co. KGaA (niem. Klein, Schanzlin und Becker AG) to niemiecki producent pomp oraz zaworów o zasięgu międzynarodowym. Siedziba koncernu mieści się w Niemczech w miejscowości Frankenthal, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. 

Skrót KSB pochodzi od nazwisk trójki założycieli, inżynierów Johannesa Klein, Friedricha Schanzlina i Jakoba Beckera. Od 1887 roku spółka KSB działa jako spółka akcyjna w Niemczech, a w 1896 roku brat Johannesa Klein, Jacob Klein założył zagraniczny oddział w Wielkiej Brytanii. Kolejno w 1941 roku otworzono firmę KSB w Ameryce Południowej, w Argentynie. 

Marka KSB odegrała bardzo ważną rolę w przemyśle zbrojeniowym podczas II wojny światowej. Producent dostarczał m.in. turbopompy do rakiety V2. 

Pompy KSB: ewolucja w praktyce – nowe obszary działalności i nieustanny wzrost 

W 1953 roku producent KSB otworzył pierwszą filię w Pakistanie i tym samym otworzył się na rynek azjatycki. W 1960 roku powstała fundacja non-profit, która ma na celu promocję nauk przyrodniczych i kształcenie młodych naukowców w dziedzinie inżynierii, ekonomii i nauk przyrodniczych. 

W 1986 roku producent pomp KSB przejął wiodącego paryskiego producenta pomp Pompes Guinard SA, a w 1989 roku przejął drugiego co do wielkości na świecie producenta zaworów – Amri SA z Francji.  

W 1988 roku firma KSB poszerzyła swój zakres działalności wchodząc na rynek Ameryki Północnej przejmując amerykańskiego producenta pomp GIW Industries Inc. 

Pompy KSB – nowe ścieżki rozwoju w świecie techniki przemysłowej 

Kolejnym ważnym momentem w historii marki KSB było przejęcie w 2003 roku holenderskiego producenta pomp DP Industries B.V., co pozwoliło poszerzyć asortyment pomp KSB o pompy z głęboko tłoczonej blachy ze stali szlachetnej do zastosowań w budownictwie i technice przemysłowej.  

Dwa lata później firma KSB wykupiła dział zaworów brazylijskiej firmy IVC S/A Indùstria de Válvulas e Controles. Pozwoliło to poszerzyć asortyment pomp KSB o produkty wykorzystywane głównie w przemyśle naftowym i gazowym, technologii elektrowni, przemyśle papierniczym i innych zastosowaniach przemysłowych. 

W 2010 roku KSB nabyła 80/100 udziałów we włoskiej firmie Itaco, która specjalizuje się w napędach, co zapewniło dostęp do nowego typu energooszczędnych silników. 

Pod koniec 2015 roku firma KSB zamknęła fabrykę w Hamburgu i przeniosła całą działalność do zakładu głównego we Frankenthal. 

Pompy KSB – rozwiązanie dla wszystkich sfer 

Obecnie grupa KSB to jeden z liderów producentów pomp, armatury i mieszadeł na świecie. Pompy KSB pracują w energetyce, przemyśle morskim, przemyśle żywnościowym, przemyśle naftowym i gazowym, technice wodno-ściekowej, systemach przeciwpożarowych, a także w warunkach domowych, wspomagają infrastrukturę i procesy produkcyjne. 

EKOPOMP – dystrybutor pomp KSB 

Pompy KSB zdobyły uznanie na całym świecie, pozostają nieodłączną częścią globalnych projektów i systemów pompowych. Obecnie producent realizuje światowe projekty m.in. zaopatrzył największą oczyszczalnię ścieków w Azji w Szanghaju. Dostarczone pompy KSB pozwalają oczyszczać codziennie około 2 mln m3 ścieków.

W 2023 roku KSB świętuje 30-lecie na polskim rynku. Jako dystrybutor pomp KSB oferujemy: 

 KSB pompy ściekowe Amarex KRT – pompy z wysokim stopniem ochrony IP68, oraz odwadniające pompy KSB serii Ama-Drainer, to jedne z flagowych produktów marki KSB. Możliwość wyboru kształtu wirnika i łożyska pozwala na indywidualne dopasowanie pomp 

KSB pod pompowane medium, rodzaj cieczy, rodzaj ścieków i osadu.  

Przemysłowe pompy KSB Etanorm oraz Etaline są odpowiedzią producenta na wysokie potrzeby branży HVAC (COWiG) – instalowane w systemach sanitarnych wysokich wieżowców i drapaczy chmur. 

Szukasz produktów KSB? 

Jako dystrybutor produktów marki KSB, oferujemy profesjonalny techniczny dobór urządzeń pod wskazaną aplikację, dostęp do części zamiennych i akcesoriów. Skontaktuj się z nami już dziś, a udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytanie oraz przygotujemy szczegółową ofertę.