Tellarini

Włoska marka Tellarini Pompe rozpoczęła swoją działalność w latach 60-tych jako mały zakład rzemieślniczy w miejscowości Lugo, nieopodal Bolonii. W 1975 roku Giovanni Tellarini przejął firmę od swojego ojca specjalizującą się w produkcji mosiężnych pomp samozasysających i rozszerzył zakres działalności, zwiększając produkcję i dostarczając rozwiązania na terenie całych Włoch.  

Kolejnym przełomowym momentem było otworzenie się w latach 80-tych na rynek europejski i współpraca z dystrybutorami na terenie Francji, Portugalii oraz Grecji. 

Pompa Tellarini – początki w sektorze winiarskim 

Początkowo producent Tellarini kierował swoją ofertę tylko do sektora winiarskiego, co znacznie ograniczało zakres eksportowy. Zmieniło się to w 1990 roku, kiedy do firmy dołączyli synowie Paolo i Roberto Tellarini, którzy wprowadzili znaczne zmiany w sektorze technologii oraz wiedzę pozwalającą za zdobywanie nowych rynków europejskich.  

Rozszerzenie oferty – modernizacja produkcji pomp Tellarini z mosiądzu 

Następnie dodano linię produkcyjną pozwalającą na tworzenie pomp Tellarini ze stali nierdzewnej oraz zmodernizowano linię produkującą pompy Tellarini z mosiądzu, co umożliwiło sprostanie zapotrzebowaniom aplikacji wymagających wysokiej jakości, trwałości oraz niezawodności. Zwiększenie eksportu pomp Tellarini, jak również nowe kanały dystrybucji sprawiły, że zakład produkcyjny pięciokrotnie zwiększył swój pierwotny obszar. 

Obszary zastosowań pomp Tellarini 

Obecnie producent Tellarini dostarcza rozwiązania do sektora spożywczego i rolniczego m.in. takich branż jak browarnictwo, produkcja oliwy i olejów roślinnych, technika produkcji wina, przetwórstwo rybne, przemysł morskiego.  

Marka Tellarini oferuje również urządzenia dla sektora transportowego, dla przykładu pompy Tellarini serii ALCC oraz pompy Tellarini ECC do załadunku / rozładunku cystern lub zbiorników, seria pomp Tellarini AUTOMINI do systemu zwiększania ciśnienia w samochodach kempingowych lub mobilnych biurach oraz serie pomp Tellarini IFE / ALFE stosowanych jako pompy serwisowe w maszynach do utrzymania czystości dróg. 

Tellarini pompa samozasysająca ENM / ENT 

Tellarini specjalizuje się w projektowaniu i produkcji pomp samozasysających. Flagowym produktem są samozasysające pompy Tellarini ENM (wersja jednofazowa) oraz pompy Tellarini ENT (wersja trójfazowa), która jest bardzo popularna na polskim rynku.  

To najlepsze rozwiązanie do pompowania cieczy ze względu na wysoką zdolność samozasysania, możliwość pracy w dwóch kierunkach – zmiana kierunku obrotu silnika jest możliwa za pomocą przycisku znajdującego się na skrzynce zaciskowej. 

Pompy Tellarini serii ENT/ENM przeznaczone są zastosowań profesjonalnych, w trudnych i wymagających aplikacjach. Wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu, rolnictwie, żeglarstwie. Nadają się do pompowania olejów lekkich, czystych cieczy – maksymalna temperatura medium 90°C. 

Pamiętaj: pompy Tellarini tej serii nie są przeznaczone do pompowania paliw ani cieczy o właściwościach wybuchowych. 

Odkryj najwyższą jakość z pompami Tellarini 

Pompy Tellarini są cenione za swoją jakość, trwałość i niezawodność, a firma nadal dąży do sprostania różnorodnym potrzebom klientów. Jeśli szukasz pompy, która spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci niezawodną pracę, napisz do nas. Nasz dział doradców technicznych jest gotowy przygotować najlepszą ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.