EDUR

Pompy odśrodkowe

Argal SATURNsump (KGS)

Pompy obiegowe

Edur CB

Pompy do wody brudnej

Edur FUB

Pompy przemysłowe

Edur LBU

Pompy przemysłowe

Edur LUB

Pompy przemysłowe

Edur NHE

Pompy poziome

EDUR NUB

Pompy przemysłowe

Edur PBU

Pompy odśrodkowe

Edur SUB

EDUR – dobór i dystrybucja pomp

Dzięki bezpośredniej współpracy z producentem, możemy zaoferować kompletną ofertę pomp marki EDUR – producenta specjalistycznych pomp przemysłowych. Firma specjalizuje się w indywidualnych rozwiązaniach pompowych projektowanych pod aplikacje klientów. Od początku swej działalności EDUR stawia na najwyższą jakość swoich produktów i usług, starannie dobierając partnerów oraz specjalistów-inżynierów. Pompy EDUR pracują w różnych sektorach przemysłu.

Pompy EDUR w systemach chłodzenia

W aplikacjach gdzie pompowane jest medium takie jak solanka, glikol, ważnym warunkiem doboru odpowiedniego urządzenia jest zależność lepkości medium od jego stężenia. Systemy oczyszczania powietrza wymagają transportu zimnej lub demineralizowanej wody. W przypadku pompowania wody zimnej wymagane jest żeliwo szare jako materiał wykonania pompy. W przypadku pompowania wody demineralizowanej z zawartością cząstek powietrza, jako materiał wykonania pomp stosuje się brąz i stal nierdzewną. W aplikacjach, gdzie temperatura medium wynosi do -50 °C stosowane są pompy EDUR, które wyposażone w specjalne materiały odporne na niskie temperatury, a dodatkową ochronę przed oblodzeniem wału zapewnia sprzęgło magnetyczne. W branży chłodniczej najczęściej stosowane są pompy wielostopniowe EDUR LBU, pompy jednostopniowe EDUR NUB, pompy ze stali nierdzewnej EDUR CB oraz EDUR BC.

Pompy EDUR dla branży energetycznej

W branży energetycznej pompy EDUR najczęściej stosowane są do pompowania wody gorącej, w instalacjach kotłowych przy odzyskiwaniu kondensatów oraz dostarczania mieszanin gazu ciekłego, oraz wody, w systemach ogrzewania rurociągów, komór z paliwem oraz na stanowiskach przerobu do wydobywania gazu ziemnego. W aplikacjach w branży energetycznej najczęściej stosowane są pompy wielostopniowe EDUR LBU, pompy jednostopniowe EDUR NUB, pompy ze stali nierdzewnej EDUR CB oraz EDUR BC.

Pompy EDUR w inżynierii przemysłowej i procesowej

Inżynieria przemysłowe i procesowa to sektor, w którym EDUR ma największe doświadczenie w rozwiązaniach pompowych. Pompy EDUR oprócz cech niezawodności, długiej żywotności stały się synonimem wysokiego stopnia energooszczędności. Z jednej strony w pompach stosowane są silniki o wysokim stopniu energetyczności, z drugiej zaprojektowano te urządzenia tak, by pompy zużywały tylko tyle mocy, ile absolutnie jest wymagane. Najczęściej stosowane w tym sektorze pompy EDUR to — pompy EDUR FUB oraz EDUR CBF, czyli pompy przemysłowe o zwartej konstrukcji blokowej, stosowane do transportu cieczy zanieczyszczonych ciałami stałymi lub zawiesinami); pompy samozasysające EDUR S, SUB, E; pompy wielostopniowe LBU; pompy jednostopniowe EDUR NUB; pompy ze stali nierdzewnej EDUR CB oraz BC.

Pompy EDUR w przemyśle morskim i stoczniowym

Dziś przemysł morski i stoczniowy wymaga nie tylko sprawdzonych, wydajnych rozwiązań, ale i efektywnych pod względem inwestycyjnym i utrzymania. Z punktu widzenia oceny ekonomicznej i energetycznej, pompy EDUR to zdecydowany lider na świecie. I nie jest to wynikiem stosowania wysoce energooszczędnych silników o wysokiej wydajności. Projektanci EDUR zadbali o to, by pompy idealnie pasowały do danego zastosowania. Najpopularniejsze modele pomp EDUR stosowane w przemyśle morskim to EDUR FUB oraz EDUR CBF, czyli pompy przepływowe o zwartej konstrukcji blokowej, przeznaczone do transportu cieczy zanieczyszczonych ciałami stałymi lub zawiesinami. Inne modele pomp pracujące w tym sektorze to pompy samozasysające EDUR S, SUB, E; pompy wielostopniowe EDUR LBU, pompy jednostopniowe EDUR NUB, pompy ze stali nierdzewnej EDUR CB oraz BC.

Pompy EDUR w aplikacjach tłoczenie

Pompy EDUR stosowane są również w oczyszczalniach ścieków, w procesach ekstrakcji oleju, wydobywania piasku olejowego oraz w procesie frackingu. Producent ma w swej ofercie również pompy, które są przystosowane do transportu rzeczywistych produktów rafineryjnych takich jak: benzyna, nafta, olej, napędowy, olej opałowy i gazy płynne. Pompy EDUR do LPG zaprojektowano tak, aby były odporne na wtrącanie gazu w transportowanym medium i miały niskie wartości NPSH. Innowacyjna zasada konstrukcji pomp opracowana przez EDUR jest jedną z przyczyn sukcesu marki w przemyśle naftowym i gazowym. Najpopularniejsze modele pracujące w aplikacjach w tych sektorach przemysłu to typoszeregi LBE, NHE, czyli pompy do ciekłego gazu, S, SUB, E, pompy wielostopniowe LBU, pompy jednostopniowe NUB, oraz pompy ze stali nierdzewnej CB, oraz BC.