ELBI

Zbiorniki hydroforowe

Elbi ACM-ACZ

Zbiorniki hydroforowe

Elbi AS-AC

Zbiorniki magazynujące

Elbi BC

Zbiorniki magazynujące

Elbi CB

Zbiorniki magazynujące

Elbi CHL

Zbiorniki magazynujące

Elbi CHO

Zbiorniki magazynujące

Elbi CP

Zbiorniki magazynujące

ELbi CU

Zbiorniki magazynujące

Elbi CV

ELBI – zbiorniki polietylenowe i hydroforowe

ELBI — jeden z czołowych producentów i dostawców zbiorników o różnym przeznaczeniu. Firma specjalizuje się w produkcji zbiorników polietylenowych przeznaczonych do magazynowania różnego rodzaju artykułów konsumpcyjnych, wody. ELBI powstała w 1965 roku we włoskim Vigodarzere, w okolicach Padwy. Od początków swej działalności, wyróżniała się szeroką gamą oferowanych produktów. Z biegiem czasu, produkty ELBI zdobyły renomę na światowych rynkach, a firma stała się jednym z czołowych producentów zbiorników magazynujących. Dziś oferta ELBI obejmuje szeroką gamę zbiorników przeznaczonych do magazynowania, instalacji grzewczych, systemów solarnych, naziemnych i podziemnych systemów magazynowania wody, magazynowania wody zimnej, zbiorników ASME. Producent stawia na jakość — wprowadzony specjalny wewnętrzny System Jakości monitoruje działania w każdym obszarze i pozwala z roku na rok osiągać lepsze wyniki. Jakość ELBI to nie tylko jakość surowca, a co za tym idzie samego produktu (zbiorniki polietylenowe objęte są 20-letnią gwarancją producenta), ale i, jakość obsługi klienta, wsparcie po sprzedażowe i serwis. ELBI uzyskała certyfikat jakości ISO -9001 oraz liczne certyfikaty potwierdzające zgodność z normami prawa europejskiego i międzynarodowego.

Rodzaje zbiorników ELBI

Jedną z głównych grup ELBI są zbiorniki polietylenowe. Zbiornik wykonane z LLDPE przeznaczone są do magazynowania wody, wody pitnej, różnych rodzajów artykułów spożywczych jak i chemicznych. Magazynowanie artykułów w zbiornikach ELBI spełnia wszystkie wymagania sanitarne. Ponadto zbiorniki z LLDPE mają większą trwałość w porównaniu ze zbiornikami ocynkowanymi, stalowymi oraz ze stali nierdzewnej – są odporne na czynniki utleniające, odporne na promieniowanie UV, a także ograniczają rozwój glonów. Producent oferuje szereg zbiorników powierzchniowych i podziemnych w różnej bryle i pojemności. Zbiorniki ELBI posiadają atest PZH. Długie doświadczenie producenta pozwala na produkowanie zbiorników w systemie jednolitego wtrysku, co zapewnia idealną strukturę. Materiał stosowany do produkcji zbiornika nadaje się do recyklingu.

Oferujemy zbiorniki hydroforowe ELBI – zbiorniki ocynkowane oraz ze stali nierdzewnej, stosowane w instalacjach hydroforowych oraz do magazynowania wody. Zbiorniki powierzchniowe ELBI z atestem PZH, przeznaczone do magazynowania wody pitnej oraz substancji chemicznych – zgodnie z odpornością chemiczną: modele zbiorników CHL, CHO, CP, CPZ, CV, CB o różnej pojemności. Na uwagę zasługują zbiorniki SSC, których kształt jest dopasowany do instalacji zbiornika pod schodami – charakterysytczna bryła pozwala zaoszczędzić miejsce. Zbiorniki SSC dostępne są w pojemnościach 300 i 500 litrów.  Zbiorniki magazynujące podziemne, do wody pitnej z możliwością przenoszenia na wózku widłowym, możliwość magazynowania substancji odpornych na polietylen to zbiorniki CU oraz CHU. Zbiorniki podziemne nie mogą być stosowane jako zbiorniki powierzchniowe, nie są przeznaczone i NIE SĄ DOSTOSOWANE do magazynowania paliwa i oleju napędowego. Zabrania się stosowania zbiorników do magazynowania substancji, które nie są kompatybilne chemicznie z polietylenem. Zbiorniki do magazynowania w myjniach samochodowych tzw. seria zbiorników CAR WASH.

Zbiorniki powierzchniowe: w standardowym wykonaniu zbiorniki w kolorze niebieskim – takie wykonanie ogranicza rozwój bakterii i glonów w magazynowanej wodzie, na zamówienie istnieje możliwość wyprodukowania zbiorników transparentnych, czas oczekiwania na taki produkt do 4 tygodni.

Co można magazynować w zbiornikach ELBI?

Zalety zbiorników polietylenowych ELBI:

Instalacja i użytkowanie zbiorników

  1. Sprawdź czy zbiornik nie uległ uszkodzeniu podczas transportu.
  2. Przenosić należy wyłącznie zbiornik opróżniony. Nie przenosić za pomocą przyłącza do rurociągu.
  3. Zbiornik powinien być umieszczony na czystej i gładkiej powierzchni.
  4. Przed instalacją sprawdź czy w pobliżu zbiornika nie znajduje się źródło ciepła.
  5. Zbiornik należy regularnie czyścić.
  6. Zbiorniki pokrywa specjalna powłoka – żywica, która zabezpiecza go przed promieniowaniem UV.
  7. Producent zastrzega sobie prawo do dostarczenia uszczelnienia kompatybilnego wyłącznie z wodą. Uszczelnienie dopasowane do magazynowania innego medium, leży w gestii użytkownika.

Nasz zespół ekspertów zawsze służy profesjonalnym doradztwem i wsparciem technicznym. Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania szczegółowej oferty biuro@ekopomp.pl