FTI

Firma Finish Thompson Inc to amerykański producent, który projektuje oraz wytwarza wysokiej jakości urządzenia pompowe. Pompy FTI są produkowane w miejscowości Erie w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych, a następnie sprzedawane na całym świecie za pośrednictwem międzynarodowej sieci sprawdzonych dystrybutorów.  

Pompy FTI – wysoka jakość i niezawodność 

Historia tej amerykańskiej marki sięga 1951 roku. Firma od początku swej działalności specjalizowała się w dostarczaniu pomp i urządzeń do transferu cieczy. Wśród szerokiej gamy oferowanych przez FTI produktów, znajdują się pompy FTI stosowane w technice galwanizacyjnej oraz obróbce metalu, w gospodarce komunalnej, w systemach uzdatniania wody oraz przy dystrybucji różnego rodzaju chemikaliów. Sztandarowe produkty FTI to pompy wirowe z napędem magnetycznym oraz pompy beczkowe.  

Marka FTI przestrzega norm ISO 90001 na każdym etapie produkcji, aby dostarczyć wysokiej jakości produkt dla użytkowników końcowych. 

Zróżnicowana oferta pomp FTI

W portfolio amerykańskiego producenta Finish Thompson Inc znajdują się pompy z napędem magnetycznym, pompy wielostopniowe oraz bezuszczelnieniowe pompy normowe z wykładziną ETFE do wysoce korozyjnych zastosowań chemicznych.  

Pompy FTI są oferowane w szerokiej gamie materiałów – od tworzyw sztucznych przez stal nierdzewną – co pozwala znaleźć materiały pompy kompatybilne chemicznie do pompowanych kwasów, substancji żrących, chemikaliów, rozpuszczalników i płynów o wysokiej lepkości. Linia beczkowych i wirowych pomp FTI zróżnicowana jest pod względem wydajności i rozwiązań konstrukcyjnych. 

FTI pompy magnetyczne

Magnetyczne pompy wirowe (pompy FTI serii DB) przeznaczone są do pompowania kwasów, zasad oraz mieszanek chemicznych. Korpus pomp FTI serii DB wykonany jest z PP lub PVDF, co zwiększa spektrum odporności i zastosowania pomp. Wykorzystanie w pompach FTI napędu magnetycznego eliminuje możliwość kontaktu napędu silnika z tłoczonym medium, przez co zwiększa znacząco żywotność pompy. W ofercie FTI znajdziemy również pompy samozasysające z możliwością krótkiej pracy na sucho. 

FTI pompy beczkowe 

Pompy beczkowe FTI (pompy EF, pompy PF, pompy TB, pompy HVDP) to specjalistyczna grupa pomp przeznaczona do pompowania mediów bezpośrednio z beczek lub paletopojemników. Beczkowe pompy FTI dostępne są w różnych wariantach wydajnościowych oraz w różnym wykonaniu materiałowym (PP, PVDF, SS) oraz z możliwością konfiguracji typu napędu pompy – silnik elektryczny lub silnik pneumatyczny, a także długości tuby od 69 cm do 183 cm. Do substancji bardzo gęstych i lepkich istnieje możliwość doboru pompy beczkowej z wirnikiem śrubowym. 

Producent FTI oferuje także pompy w wykonaniu ze stali nierdzewneJ – odpowiednie do zastosowań w przemyśle spożywczym (pompy FTI z certyfikatem FDA). 

Szukasz pomp FTI? 

Jesteśmy dostawcą rozwiązań pompowych FTI. Nasz zespół ekspertów zawsze służy profesjonalnym doradztwem i wsparciem technicznym. Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania szczegółowej oferty.

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Shopping Cart