FTI

Pompy do solanki

FTI DB 5.5

Pompy do solanki

FTI DB10

Pompy do solanki

FTI DB11

Pompy do solanki

FTI DB22

Pompy do solanki

FTI DB3

Pompy do solanki

FTI DB4

Pompy do solanki

FTI DB5

Pompy do solanki

FTI DB6

Pompy do solanki

FTI DB6H

Firma Finish Thompson Inc to amerykański producent, który projektuje oraz wytwarza wysokiej jakości urządzenia pompowe. Pompy FTI są produkowane w miejscowości Erie w stanie Pensylwania w Stanach Zjednoczonych, a następnie sprzedawane na całym świecie za pośrednictwem międzynarodowej sieci sprawdzonych dystrybutorów.  

Pompy FTI – wysoka jakość i niezawodność 

Historia tej amerykańskiej marki sięga 1951 roku. Firma od początku swej działalności specjalizowała się w dostarczaniu pomp i urządzeń do transferu cieczy. Wśród szerokiej gamy oferowanych przez FTI produktów, znajdują się pompy FTI stosowane w technice galwanizacyjnej oraz obróbce metalu, w gospodarce komunalnej, w systemach uzdatniania wody oraz przy dystrybucji różnego rodzaju chemikaliów. Sztandarowe produkty FTI to pompy wirowe z napędem magnetycznym oraz pompy beczkowe.  

Marka FTI przestrzega norm ISO 90001 na każdym etapie produkcji, aby dostarczyć wysokiej jakości produkt dla użytkowników końcowych. 

Zróżnicowana oferta pomp FTI

W portfolio amerykańskiego producenta Finish Thompson Inc znajdują się pompy z napędem magnetycznym, pompy wielostopniowe oraz bezuszczelnieniowe pompy normowe z wykładziną ETFE do wysoce korozyjnych zastosowań chemicznych.  

Pompy FTI są oferowane w szerokiej gamie materiałów – od tworzyw sztucznych przez stal nierdzewną – co pozwala znaleźć materiały pompy kompatybilne chemicznie do pompowanych kwasów, substancji żrących, chemikaliów, rozpuszczalników i płynów o wysokiej lepkości. Linia beczkowych i wirowych pomp FTI zróżnicowana jest pod względem wydajności i rozwiązań konstrukcyjnych. 

FTI pompy magnetyczne

Magnetyczne pompy wirowe (pompy FTI serii DB) przeznaczone są do pompowania kwasów, zasad oraz mieszanek chemicznych. Korpus pomp FTI serii DB wykonany jest z PP lub PVDF, co zwiększa spektrum odporności i zastosowania pomp. Wykorzystanie w pompach FTI napędu magnetycznego eliminuje możliwość kontaktu napędu silnika z tłoczonym medium, przez co zwiększa znacząco żywotność pompy. W ofercie FTI znajdziemy również pompy samozasysające z możliwością krótkiej pracy na sucho. 

FTI pompy beczkowe 

Pompy beczkowe FTI (pompy EF, pompy PF, pompy TB, pompy HVDP) to specjalistyczna grupa pomp przeznaczona do pompowania mediów bezpośrednio z beczek lub paletopojemników. Beczkowe pompy FTI dostępne są w różnych wariantach wydajnościowych oraz w różnym wykonaniu materiałowym (PP, PVDF, SS) oraz z możliwością konfiguracji typu napędu pompy – silnik elektryczny lub silnik pneumatyczny, a także długości tuby od 69 cm do 183 cm. Do substancji bardzo gęstych i lepkich istnieje możliwość doboru pompy beczkowej z wirnikiem śrubowym. 

Producent FTI oferuje także pompy w wykonaniu ze stali nierdzewnej – odpowiednie do zastosowań w przemyśle spożywczym (pompy FTI z certyfikatem FDA). 

Szukasz pomp FTI? 

Jesteśmy dostawcą rozwiązań pompowych FTI. Nasz zespół ekspertów zawsze służy profesjonalnym doradztwem i wsparciem technicznym. Zapraszamy do kontaktu w celu otrzymania szczegółowej oferty.