ARGAL

Pompy odśrodkowe

Argal Equipro

Pompy odśrodkowe

Argal ROUTE

Pompy odśrodkowe

Argal SATURNsump (KGS)

Pompy magnetyczne

Argal TMA

ARGAL to firma z 40-letnim doświadczeniem w projektowaniu i produkcji pomp wykonanych z tworzyw termoplastycznych, mieszanek i stopów metali odpornych na korozję. Misją firmy ARGAL jest dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w oparciu o nowe rozwiązania technologiczne. W efekcie firma wytwarza pompy odporne na korozję o wysokiej wydajności i niezawodności. Każda pompa ARGAL poddawana jest rygorystycznym testom jakościowym. 

Zróżnicowana oferta pomp ARGAL 

Firma ARGAL oferuje szeroką gamę pomp kierowaną do różnych sektorów przemysłu, w szczególności tam, gdzie wymagana jest praca w temperaturze -40°C do +120°C. Pompy ARGAL osiągają wydajność do 1700 m3/h i wysokość podnoszenia powyżej 100 m. Pompy dostępne są w różnej konfiguracji, co pozwala dopasować urządzenia do indywidualnych wymagań aplikacji. 

ARGAL pompy chemiczne z tworzyw sztucznych 

W przypadku chemikaliów ściernych i żrących firma ARGAL oferuje pompy z podwójną membraną, pneumatyczne pompy dozujące oraz pompy o dużych rozmiarach, które mogą również pracować w atmosferach wybuchowych (ATEX). Nieblokujące, zanurzalne i pracujące na sucho, są łatwe w użyciu i konserwacji.  

Poziome lub pionowe, samozasysające lub zanurzalne pompy odśrodkowe firmy ARGAL są wykonane z wybranych materiałów termoplastycznych i włókna szklanego, aby przenosić najbardziej żrące i twarde ciecze. Nasze pompy mogą pracować w zastosowaniach procesowych lub zadaniach pomocniczych.  

Obszary zastosowań pomp ARGAL 

ARGAL oferuje pompy stosowane w różnorodnych sektorach przemysłu.

Pompa ARGAL w przemyśle chemicznym 

W przemyśle chemicznym pompy ARGAL stosowane są do wtryskiwania środków chemicznych, przesyłania płynów i gazów, przenoszenia cieczy toksycznych, niebezpiecznych, wybuchowych, parowych, ściernych, żrących. Tutaj z powodzeniem sprawdzają się pompy membranowe ARGAL oraz pompy odśrodkowe ARGAL

Pompa ARGAL w przemyśle naftowym i gazowym 

ARGAL oferuje rozwiązania pompowe, które nadają się do przesyłu ropy naftowej, zasysania ropy i gazu do komory rafineryjnej podczas wcześniejszych i dalszych faz rafinacji ropy naftowej oraz do transportu petrochemicznego. 

Pompy transportują z rurociągu do zbiornika ciecze żrące, ścierne, agresywne, a także zawierające cząstki stałe. Wybór materiału pompy jest bardzo ważny i zależy od charakterystyki pompowanej cieczy. Ponadto pompy muszą spełniać normy ATEX, aby mogły pracować w niebezpiecznych środowiskach. 

Pompa ARGAL w zakładach rafinacji metali szlachetnych 

Ścieki wykorzystywane podczas procesów rafinacji mogą być oczyszczone w celu ponownego wykorzystania lub uwolnienia do atmosfery bez toksyczności. Zakłady złotnicze są wyposażone w systemy oczyszczania ścieków w celu oczyszczenia cząstek odpadów z wody. Ścieki przenoszone są wraz z roztworami detergentów przez magnetyczne pompy odśrodkowe: są filtrowane i oczyszczane z zanieczyszczeń. 

Kąpiele galwaniczne to szereg procesów z wodnymi roztworami o temperaturze otoczenia, zawierającymi określone sole, kwasy lub dodatki. Operacje te są wykonywane w wyrównanych kąpielach, w których nakładane są niewielkie warstwy metalu lub stopów, co zmienia właściwości estetyczne i mechaniczne.