EBARA

Pompy do solanki

Ebara 3-3L

Pompy do wody brudnej

Ebara BEST ONE (VOX)

Pompy do solanki

Ebara CD

Pompy do wody czystej

Ebara CDA

Pompy do solanki

Ebara CDX-CDXL

Pompy odśrodkowe

Ebara CM(A-B-C-D) – CMR

Pompy do ścieków

Ebara DW-DW VOX

Pompy do wody czystej

Ebara DWC

Pompy do wody czystej

Ebara DWO

Historia Grupy Ebara rozpoczęła się w 1912 roku w Japonii, kiedy Issei Hatakeyama założył firmę EBARA CORPORATION, aby rozpowszechnić na świecie pompę odśrodkową typu Inokuchi – nazwa wzięła się od prof. Ariyi Inokuchi, który głosił teorie na temat pomp odśrodkowych. 

Dzisiaj EBARA to jeden z największych międzynarodowych producentów i dostawców rozwiązań pompowych na świecie. Producent EBARA liczy ponad 80 spółek zależnych, z których 50 jest spółkami skonsolidowanymi, reprezentowanych przez ponad 16,000 tysięcy pracowników. 

Zaawansowane metody i technologie w produkcji pomp EBARA 

Producent EBARA pracuje nad dalszym rozwojem i udoskonalaniem swoich produktów poprzez szeroką gamę laboratoriów oraz działów technologii. Wykorzystując zaawansowane metody i technologie, firma jest liderem w branży pompowej. 

Technologia optymalizacji płynów 

EBARA jest pionierem w wykorzystaniu technologii optymalizacji płynów. Dzięki zaawansowanym badaniom laboratoryjnym oraz zastosowaniu innowacyjnych technik obliczeniowych, pompy EBARA wyróżniają się znakomitą wydajnością i oszczędnością energetyczną. 

Technologia analizy wytrzymałości strukturalnej i drgań 

Pompy przemysłowe muszą działać w trudnych warunkach, dlatego ważne jest, aby były wyjątkowo wytrzymałe i odporne na drgania. Dział technologii EBARA specjalizuje się w analizie wytrzymałości strukturalnej pomp EBARA oraz minimalizowaniu drgań, co przekłada się na wydłużoną żywotność i niezawodność pomp.

Technologia obracającego się wału/łożyska/uszczelnienia 

Zespół inżynierów EBARA stale doskonali technologie związane z łożyskami i uszczelnieniami, aby zminimalizować zużycie i ryzyko awarii pomp EBARA.

Technologia polerowania na poziomie nano 

Dla EBARA jakość wykonania ma ogromne znaczenie. Dlatego firma stosuje technologię polerowania na poziomie nano, co pozwala na uzyskanie gładkich powierzchni wewnętrznych pomp EBARA. To z kolei przekłada się na zmniejszone tarcie wewnętrzne i lepszą wydajność hydrauliczną. 

Technologia systemów pompowych 

Firma EBARA stale opracowuje zaawansowane technologie, które pozwalają na integrację i optymalne zarządzanie kompleksowymi systemami pompowymi.

Technologia materiałowa 

Odpowiednie materiały są kluczowe dla wytrzymałości i wydajności pomp. EBARA stale bada i testuje różnorodne materiały, aby dobrać te optymalne dla konkretnych zastosowań. Dzięki temu pompy EBARA są odporne na korozję i działanie agresywnych substancji

EBARA pompy – zastosowanie

 Zastosowania pomp EBARA są bardzo szerokie i różnorodne. W gospodarstwach domowych, są idealnym rozwiązaniem dla ogrodnictwa, basenów oraz nawadniania.  

Pompy EBARA znajdują zastosowanie również w sektorze cywilnym i komercyjnym (systemy przeciwpożarowe, klimatyzacja i wentylacja (HVAC), zwiększenie ciśnienia w instalacjach oraz odprowadzanie wody czystej oraz wody brudnej)  

W sektorze przemysłowym, pompy EBARA doskonale sprawdzają się w pompowaniu ścieków przemysłowych, produkcji biopaliw, w rozlewniach, kopalniach, przemyśle samochodowym, spożywczym, a także w procesach uzdatniania wody i oczyszczania ścieków.  

W rolnictwie oraz nawadnianiu, pompy EBARA są wykorzystywane do pobierania wody z podpowierzchniowych źródeł oraz do zwiększenia ciśnienia w systemach nawadniających, co znacznie ułatwia procesy uprawne.  

Dystrybucja pomp EBARA 

Nasza oferta pomp EBARA obejmuje pompy kierowane do użytkowników indywidualnych takie jak: pompy powierzchniowe, pompy zatapialne, pompy głębinowe z silnikiem, zestawy hydroforowe, pompy ze specjalnym wykonaniem bezpośrednio pod potrzeby klienta oraz pompy przeznaczone do aplikacji w skomplikowanych aplikacjach przemysłowych. 

W celu uzyskania szczegółowej oferty dotyczącej pomp EBARA, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy z naszym działem technicznym