FLUX

Marka FLUX to znany producent w branży pomp beczkowych powstały w 1950 r. wraz z wyprodukowaniem pierwszej elektrycznej pompy beczkowej FLUX. Siedziba znajduje się w niemieckim miasteczku Maulbronn. Rok później premierę swoją miała pierwsza pompa producenta w wykonaniu przeciwwybuchowym Ex. 

Zalety konstrukcyjne pomp FLUX 

Szeroki wachlarz konstrukcyjny oraz materiałowy pomp FLUX umożliwia bezawaryjne pompowanie nie tylko lekkich, płynnych cieczy, ale również pracę z medium lepkim, agresywnym, występującym zwłaszcza w sektorze spożywczym.  

Modułowa budowa pomp FLUX pozwala na zastosowanie tego samego silnika do napędzania różnych modeli pomp. Niska waga ułatwia przenoszenie pompy z pojemnika do pojemnika.  

Zastosowanie pomp FLUX 

Pompowanie, opróżnianie, mieszanie, napełnianie czy dozowanie — to procesy, do których zaprojektowane zostały urządzenia marki FLUX.  

Pompy FLUX, dostępne w różnym wykonaniu materiałowym, mogą być stosowane do pompowania szerokiego zakresu medium, bez ryzyka uszkodzenia urządzenia, m.in. kwasy i zasady, rozpuszczalniki, alkohole, paliwa, farby i kleje, syropy, szampony i inne. 

FLUX pompy beczkowe 

Pompy beczkowe FLUX to gwarancja wysokiej jakości i funkcjonalności. Pompy beczkowe przeznaczone do rozładunku i transportu cieczy agresywnych chemicznie, lepkich, oleistych, także mediów zawierających cząstki stałe.  

Dostępne są wersje pomp FLUX w wykonaniu przeciwwybuchowym oraz posiadające certyfikację pozwalającą na stosowanie urządzeń w branży spożywczej (certyfikat 3-A, Dyrektywa (EC) 1935/2004 oraz amerykański certyfikat FDA CFR 21). Pompy FLUX mogą być zasilane silnikiem elektrycznym lub sprężonym powietrzem. 

FLUX pompy ślimakowe  

Pompy FLUX VISCOPOWER zostały zaprojektowana z myślą o sektorze spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. Pompy FLUX składają się z kilku elementów, co zapewnia szybki montaż/demontaż urządzenia. Niektóre modele pomp FLUX, jak VISCOPOWER F 570 oraz F 580 VISCOPOWER, mogą pracować ze wszystkimi rodzajami silników: silnikiem komutatorowym, silnikiem trójfazowym, silnikiem na sprężone powietrze lub silnikiem bezszczotkowym. 

FLUX mieszadła 

Oprócz pomp, producent FLUX w swoim asortymencie posiada również mieszadła. Mieszadła FLUX ESM, FLUX EHM szybko- i wolnoobrotowe pozwalają na wydajne emulgowanie, homogenizowanie, schładzanie czy rozpuszczenie. Wały mieszadeł FLUX dostępne są w długościach od 150 do 1800 mm, w wykonaniu ze stali nierdzewnej 316 L lub z powłoką z PVDF / PE, dzięki czemu mogą być stosowane do różnych rodzajów cieczy. Silniki napędowe dostarczane są zgodne z normą IEC. 

Dobór pomp FLUX do potrzeb aplikacji 

Seria pomp beczkowych FLUX to jakość i funkcjonalność doceniana przez profesjonalistów. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w branży przemysłowej, oferujemy dobór pomp FLUX pod wskazaną aplikację, z uwzględnieniem wszystkich parametrów fizyko-chemicznych cieczy. 

Dane potrzebne do doboru:

W celu szczegółowej oferty zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.