Pompy AODD

Pompy AODD

Debem BOXER

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 100

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 150

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 251

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 30

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 50

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 502

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 80

Pompy pneumatyczne AODD

Pompy AODD to pompy z podwójną membraną zasilane sprężonym powietrzem. Pompy pneumatyczne AODD są cenionym rozwiązaniem ze względu na swoją wszechstronność zastosowania. Niezbędny do prawidłowego działania urządzenia jest poprawny dobór materiałowy części konstrukcyjnych. W tym celu zawsze bazujemy na przewodniku kompatybilności chemicznej substancji. Dobry dobór hydrauliczny oraz wykonania pompy pozwala uzyskać najlepszą sprawność i bezpieczeństwo pracy. Niektórzy producenci, np. marka Debem, oferują konfigurator membranowej pompy AODD online, który pozwoli szybko sprawdzić, czy wybrane przez nas wykonanie jest odpowiednie.

Typy pomp AODD

Zasadniczo pompy pneumatyczne AODD dzielimy na dwie grupy: pompy metalowe i pompy z tworzywa.

Pompy AODD metalowe – główne funkcje i zastosowania

Pompy metalowe wyróżniają się bardzo dobrą wytrzymałością i trwałością, co często jest atutem dla zastosowań w przemyśle naftowym, gazowym oraz chemicznym. Pod hasłem membranowe pompy AODD rozumiemy następujące wykonania pomp:

Pompy membranowe z metalu są idealnym rozwiązaniem do transportu cieczy ściernych i substancji o bardzo wysokiej lepkości. Pompy metalowe AODD z certyfikatem ATEX / Ex mogą być stosowane w środowiskach potencjalnie wybuchowych. Metaliczne pompy AODD mają dobrą odporność na zmiany temperatur, dlatego są również dobrym rozwiązaniem do użytku na zewnątrz.

Pompy AODD z tworzyw sztucznych – funkcje i przykłady zastosowań

Pompy AODD wykonane z tworzyw sztucznych zapewniają wysoki stopień kompatybilności chemicznej, są lekkie do transportu i są bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż pompy metalowe. Główne zastosowania dla pomp z tworzyw sztucznych to przemysł uzdatniania wody, przemysł atramentowy i lakierniczy, przemysł motoryzacyjny i przemysł chemiczny. Wyróżniamy dwie grupy pomp membranowych z tworzywa:

W przeciwieństwie do pomp metalowych, plastikowe pompy AODD nie są stosowane w instalacjach zewnętrznych ze względu na większą zależność od temperatury oraz podatność promieniowanie ultrafioletowe. Pompy membranowe z tworzywa mogą być dostarczone również z certyfikatem ATEX (zona 1 / zona 2).

Pompy AODD marki Debem

Metalowe i plastikowe pompy oferowane przez Debem reprezentują najnowocześniejszą technologię, która stała się punktem odniesienia w różnych warunkach przemysłowych. Ekopomp jako dystrybutor pomp DEBEM oferuje pomoc w doborze odpowiedniego wykonania materiałowego. Ścisła współpraca z producentem pozwala nam na znalezienie odpowiedniego urządzenia nawet pod najbardziej nietypowe medium.