Pompy beczkowe elektryczne

Pompy beczkowe

Debem TR

Pompy beczkowe

FLUIMAC NEPTUNE

Pompy beczkowe

FLUX VISCOPOWER

Pompy beczkowe

FTI EF

Pompy beczkowe

FTI HVDP

Pompy beczkowe

FTI PF

Pompy beczkowe

FTI TB

Pompy beczkowe

Pompa Lutz Alu / SS / HC

Producentem pierwszej na świecie elektrycznej pompy beczkowej jest firma FLUX. Wprowadzone na rynek w 1950 roku, urządzenie szybko znalazło uznanie wśród użytkowników na całym świecie, a  inne firmy zaczęły dostrzegać jego potencjał. Obecnie, z uwagi na nieustanny rozwój technologii i zapotrzebowanie rynku pompowego, pompy beczkowe elektryczne są dostępne u wielu producentów. W porównaniu z ręcznymi pompami beczkowymi są w stanie zapewnić większy oraz stabilny przepływ.

Silnik pompy beczkowej

Pompy beczkowe składają się z dwóch części – silnika oraz tuby, tj. części zanurzeniowej w zbiorniku. Mogą być wyposażone w silniki elektryczne lub silniki na sprężone powietrze. W przypadku silników elektrycznych w pompach beczkowych wyróżniamy głównie trzy rodzaje:

Zastosowanie pomp beczkowych elektrycznych

Elektryczne pompy beczkowe przeznaczone są do montażu w małych pojemnikach, beczkach, kanistrach, zbiornikach, kontenerach IBC i mogą być wykorzystywane niemal do każdej aplikacji.

Pompy beczkowe elektryczne tzw. ogólnego przeznaczenia nadają się do przepompowywania wody i innych płynów nieagresywnych. Seria pomp beczkowych dedykowanych do kwasów i rozpuszczalników wykorzystywana jest przede wszystkim w zakładach przemysłowych i laboratoriach – wykonane ze stali nierdzewnej, pompy wyróżniają się dużą wytrzymałością i odpornością na korozję.

Stosowane w rolnictwie pompy beczkowe elektryczne nadają się do przesyłu nawozów, herbicydów, pestycydów, środków grzybobójczych. Do zastosowań rolniczych i ogrodniczych dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie pomp beczkowych z silnikiem na baterie, z uwagi na, w większości wypadków, utrudniony dostęp do gniazda elektrycznego.

Pompy beczkowe elektryczne są także popularnie wykorzystywane w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym. Urządzenia do zastosowań w tych obszarach powinny spełniać wszelkie wymagania branżowe, m.in. norma FDA, 3-A, dopuszczenie do kontaktu z żywnością.

Kolejnym popularnym sektorem zastosowań pomp beczkowych elektrycznych jest obsługa floty, serwisowanie samochodów, gdzie pompy beczkowe wykorzystuje się do pompowania zużytych oleju, oleju napędowego i paliwa, oleju silnikowego, płynu chłodzącego i innych. Tego typu pompy beczkowe dostępne są z certyfikatem Atex.

Pompa beczkowa elektryczna – kilka zalet, które decydują o jej wyborze

Elektryczne pompy beczkowe wyróżniają się niewielką wagą i wymiarami, co sprawia, że mogą być nie tylko montowane na stałe, ale także wykorzystywane jako urządzenia mobilne. Wybór materiałów wykonania części zanurzalnej w pojemniku pozwala na dopasowanie pomp beczkowych elektrycznych do szerokiej gamy medium, a dopasowanie długości tuby do posiadanego pojemnika pozwala na wygodne przepompowywanie cieczy bez konieczności jego przechylania. Zastosowanie pomp beczkowych elektrycznych zapewnia również pompowanie medium bez wycieków i rozlania, co jest szczególnie ważne w przypadku niebezpiecznych chemikaliów, które mogą być szkodliwe dla człowieka. Elektryczne pompy beczkowe są proste w montażu (silnik montowany jest na górze zbiornika czy innego pojemnika), a brak elementów trudno dostępnych w konstrukcji pomp pozwala na ich łatwe czyszczenie, co jest szczególnie ważne w przypadku przemysłowych procesów wymagających regularnego czyszczenie pomp dla utrzymania wysokich standardów jakości produktu.

Pompy beczkowe elektryczne dostępne są w gotowych zestawach pompowych – takie rozwiązanie oferuje m.in. producent FLUX. Zestawy te zawierają niezbędne elementy umożliwiające montaż pomp od razu po ich zakupie.

Oferta pomp beczkowych elektrycznych

Dla naszych Klientów dostarczamy elektryczne pompy beczkowe producentów FLUX, LUTZ, FTI, Debem, Fluimac, kompletne zestawy, silniki elektryczne, a także wyposażenie oraz akcesoria do pomp, m.in. przepływomierze, pistolety nalewowe, węże, złączki, zawory i inne. Dobór pomp beczkowych poprzedzony jest dokładną analizą miejsca montażu i głównego przeznaczenia, a także rodzaju pompowanego medium i jego charakterystyki. W celu otrzymania szczegółowej oferty zapraszamy do kontaktu.