Pompy beczkowe Lutz

Pompy beczkowe

Pompa Lutz Alu / SS / HC

Pompy beczkowe

Pompa Lutz B2 Vario

Pompy beczkowe

Pompa Lutz PP / PVDF

Pompy beczkowe

Silnik Lutz B1 / B2

Pompy beczkowe

Silnik Lutz B2 Vario

Pompy beczkowe

Silnik Lutz MDxL / DA

Czym jest pompa beczkowa?

Pompa beczkowa to przyrząd umieszczony w górnym otworze zbiornika lub beczki, służący do usuwania i transportowania cieczy znajdującej się w środku. Eliminuje to potrzebę obracania lub przechylania ciężkiej beczki w celu usunięcia cieczy. Istnieją dwa główne typy pomp beczkowych, a ich podtypy są dostępne w różnych długościach rur, materiałach i modelach.

Pompy beczkowe Lutz

Lutz jest jednym z wiodących producentów pomp beczkowych, a jego szeroka gama produktów cieszy się ogólnoświatowym uznaniem użytkowników. Producent oferuje pompy beczkowe ręczne, zasilane bateryjnie i elektrycznie, a także części zamienne oraz odpowiednie akcesoria.

Pompy beczkowe Lutz składają się z dwóch głównych elementów – z silnika i rury pompy. Silnik pompy Lutz stanowi napęd i odpowiada za zdolność transportową różnych wymagań. Rura pompy wykonana z wysokiej jakości materiałów i odporna na działanie mediów zapewnia bezpieczny transport cieczy.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje pomp beczkowych: ręczne pompy beczkowe oraz elektryczne pompy beczkowe. Typy te różnią się konstrukcją, zastosowaniem i modelami.

Ręczne pompy beczkowe Lutz

Ręczne pompy beczkowe Lutz, jak sama nazwa wskazuje, są napędzane ręcznie. Idealnie sprawdzą się do zdalnych zastosowań pompowania oraz w przypadkach, w których potrzebna jest niewielka lub żadna moc. Pompowanym medium mogą być oleje, benzyna, płyny niezamarzające, nafta czy roztwory mydła.

Elektryczne pompy beczkowe Lutz

Elektryczne pompy beczkowe Lutz przypominają pompy ręczne, ale wykorzystują energię elektryczną. Świetnie nadają się do zadań wymagających transferu większej medium o większej objętości. Te pompy Lutz mogą pompować barwniki, chemikalia wymagające mieszania, płyn wydechowy. W przeciwieństwie do pomp ręcznych, pompy elektryczne mogą regularnie opróżniać zbiornik.

Pompy beczkowe Lutz do każdego medium

Ze względu na różnorodność pompowanych cieczy konieczne jest posiadanie odpowiedniej pompy beczkowej do każdego zastosowania. Do pompowania małych ilości medium np. chemikaliów w laboratoriach czy stacji pilotażowych, idealnie sprawdzą się pompy beczkowe Lutz w wykonaniu PVDF.  Pompy wykonane z aluminium mogą pompować oleje, a te wykonane ze stali nierdzewnej doskonale nadają się do cieczy korozyjnych i są chętnie stosowane w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym oraz kosmetycznym. Do pompowania bardzo agresywnych kwasów oraz zasad, Lutz proponuje pompy beczkowe w wykonaniu bardzo odpornego Hastelloy C.

Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem pomp beczkowych Lutz – efektywnych rozwiązań do transportu różnorodnych płynów. Dział techniczny Ekopomp chętnie pomoże w doborze odpowiedniej pompy Lutz lub części zamiennych. Istnieje również możliwość przyjęcia pomp na serwis. Zapraszamy do składania zapytań.