Pompy chemoodporne

Pompy AODD

Debem BOXER

Pompy chemoodporne

Debem CUBIC 15

Pompy chemoodporne

Debem DM

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 100

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 150

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 251

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 30

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 50

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 502

Pompy chemoodporne to szeroka gama pomp w odpowiednim wykonaniu materiałowym będących jednym z niezastąpionych elementów w branży przemysłowej. Pompy chemoodporne wykonane są z tworzyw wyróżniających się mniejszą lub większą odpornością chemiczną (np. PP, PVDF, PVC). Dzięki możliwości konfiguracji wykonania materiałowego, pompy z tej kategorii szczególnie nadają się do transportu kwasów, silnych zasad i cieczy żrących, farb, lakierów i rozpuszczalników.

Zalety pomp chemoodpornych

Pompy chemoodporne wyróżniają się szeregiem zalet, wśród których należy wymienić:

Debem – producent pomp chemoodpornych

Jako bezpośredni dystrybutor pomp Debem swoim Klientom oferujemy szeroką gamę pomp chemoodpornych, m.in.

  1. Seria MB – poziome odśrodkowe pompy Debem w wykonaniu z PP lub PVDF przeznaczone do pompowania cieczy o małym/średnim stopniu lepkości oraz cieczy lekko zanieczyszczonych w przemyśle chemicznym, galwanicznym, w oczyszczalniach ścieków i uzdatnaniu wody.
  2. Seria IM – pionowe odśrodkowe pompy chemoodporne pracujące w zanurzeniu. Materiały wykonania to PP lub PVDF.
  3. Seria Boxer oraz Cubic – pompy membranowe z podwójną membraną dostępne w wersjach wykonania materiałowego z PP, PVDF/ECTFE dedykowane do obsługi cieczy lepkich i agresywnych. Pompy membranowe Debem występują również w wykonaniu metalowym (Aluminium, stal AISI 316L). Pompy zasilane sprężonym powietrzem.
  4. Seria DM oraz KM – są to pompy z napędem magnetycznym (pompy magnetyczne), które są jednym z najlepszych rozwiązań w przypadku substancji żrących, silnie korozyjnych i toksycznych. Wynika to z zalet konstrukcyjnych tego typu pomp chemoodpornych, tj. braku części metalowych mających kontakt z pompowanym medium oraz uszczelnień mechanicznych. Wykonanie materiałowe pomp: PP lub PVDF.

Wybór materiałów do produkcji pomp Debem uwzględnia specyficzne wymagania pracy w środowisku chemicznym. Materiały, z których wykonane są pompy chemoodporne, są neutralne w stosunku do pompowanego medium. Innymi słowy, nie wchodzą w reakcję z cieczą, co z jednej strony prowadziłoby do uszkodzenia samej pompy, jej przedwczesnego zużycia, a z drugiej – wpłynęłoby na właściwości pompowanego medium. Chemoodporne pompy Debem odpowiadają najważniejszym przepisom bezpieczeństwa przemysłu chemicznego, czego potwierdzeniem są m.in. uzyskane certyfikaty ATEX i IECEx.