Pompy chłodziwa CNC

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-BMF

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-CMF

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-F

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-FS/HFS

Pompy chłodziwa CNC

A-Ryung ACP-HF

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann BFS | TFS

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann FFS

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann FH

Pompy chłodziwa CNC

Brinkmann FT | FTA | SFT

Pompy chłodziwa CNC, czyli pompy przemysłowe stosowane głównie w obrabiarkach CNC (ang. Computer Numerical Control) do podawania chłodziwa do narzędzi lub obszaru obrabianego materiału. Pozwalają na zachowanie odpowiedniej temperatury i zapobiegają nadmiernemu przegrzewaniu się narzędzi w procesie przemysłowej obróbki, a także zapewniają odpowiednie warunki oraz czystość pracy w zakładzie produkcyjnym.

Zastosowanie

Pompy chłodziwa CNC to pompy wysokociśnieniowe o wysokiej wydajności. Sprawdzają się w przypadku obrabiarek, które wymagają dużego ciśnienia, aby płukać i chłodzić krawędzie skrawające jednocześnie. Pompy chłodziwa CNC dedykowane są do bardziej wymagających zastosowań, takich jak np. głębokie wiercenie, płukanie czy transfer wiórów. Znajdują zastosowanie również w systemach podnoszenia ciśnienia w maszynie w obrębie centralnych układów chłodzenia, myjkach przemysłowych, systemach filtracji.

Typy pomp chłodziwa CNC

Pompy chłodziwa CNC należą do kategorii pomp do chłodziwa zanurzeniowych, w których trzpień (część zanurzeniowa) znajduje się w zbiorniku lub innym pojemniku z emulsją lub płynem chłodzącym, a silnik – na jego powierzchni. Z uwagi na różne miejsca zastosowania oraz różnorodne warunki pracy, pompy chłodziwa CNC dostępne są z trzpieniem zanurzeniowym o różnej długości, co zapewnia elastyczność zastosowania oraz wszechstronność w obsłudze różnorodnych aplikacji. Wybrane pompy do chłodziwa mogą również być montowane w konfiguracji poziomej. Niektóre pompy do chłodziwa CNC są wyposażone w wirniki, z kolei inne we wrzeciona.

Zalety pomp chłodziwa do obrabiarek CNC

Jedną z zalet jest odpowiednie wykonanie materiałowe oraz możliwość dostosowania rozmiaru pompy do wymagań instalacji. Prostota montażu to kolejny plus, a bezproblemowy dostęp do części zamiennych sprawia, że w przypadku awarii pompa może w jak najkrótszym czasie powrócić do działania. Wytrzymała i prosta konstrukcja pomp chłodziwa CNC, odporna na ścieranie i korozję, pozwala na ich zastosowanie w wymagających warunkach  przemysłowych.

Wybrane modele pomp do chłodziwa (np. Brinkmann (S)TC) mogą pracować z przetwornicą częstotliwości, co pozwala na regulowanie krzywej wydajności pompy oraz dostosowywanie punktu pracy.  

Zastosowanie pomp chłodziwa CNC zwiększa trwałość i żywotność urządzeń oraz poprawia jakość powierzchni.

Dobór pomp chłodziwa CNC

Wykorzystywane w procesie obróbki pompy chłodziwa powinny spełniać wszelkie wymagania dotyczące instalacji i powinny być dobierane do konkretnych potrzeb aplikacji. Dobór pompy chłodziwa CNC najlepiej skonsultować ze specjalistą.

Jeśli decydujesz się na zakup pompy chłodziwa, musisz przede wszystkim określić miejsce i rodzaj instalacji pompy,  charakterystykę pompowanego medium (uwzględniając m.in. skład chemiczny, ilość i rodzaj zanieczyszczeń, gęstość, lepkość czy temperaturę) oraz wymagania wydajnościowe, jakie pompa ma spełniać. Warto pamiętać, że odpowiednio dobrane urządzenie wpływać będzie na poprawne działanie całego procesu przemysłowego. 

Jako dystrybutor pomp przemysłowych w ofercie posiadamy zróżnicować gamę pomp chłodziwa CNC producentów Brinkmann, Grundfos, Knoll, Gusher, EVA Seim, Settima, Osip i wielu innych. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami ds. technicznych.