Pompy do ścieków Grundfos

Pompy do ścieków Grundfos

Grundfos KPC

Pompy do ścieków

Grundfos S

Pompy do ścieków Grundfos

Grundfos Unilift KP

Marka Grundfos wsłuchała się w oczekiwania użytkowników pomp do ścieków i stworzyła opatentowany system AUTOadapt, który sprawia, że zatapialna jednostka pompowa dopasowuje się indywidualnie do aplikacji.

Cechy konstrukcyjne pomp do ścieków Grundfos

Pompy zatapialne do ścieków Grundfos są renomowanym rozwiązaniem w branży ściekowej. Nowoczesne pompy do ścieków Grundfos posiadają wbudowany i kompatybilny z pompą zestaw czujników, który automatycznie dopasowuje się do warunków środowiska pracy pompy zatapialnej. Taka konstrukcja pozwala na uniknięcie konieczności instalowania zewnętrznych czujników elektrodowych, a także przewodów, a jednocześnie jest bardzo niezawodna.

Pompy do ścieków Grundfos z systemem AUTOadapt przeznaczone do pompowania wody ściekowej oraz odwadniania automatycznie zabezpieczają pompę przed szkodliwą dla niej pracą na sucho poprzez system automatycznej blokady. Zastosowanie systemu w przepompowni ścieków Grundfos pozwala na ograniczenie ilości instalowanych czujników oraz wychodzących z nich przewodów, co przekłada się na zmniejszenie miejsca instalacji jednostki pompowej. Warto wspomnieć, że wbudowany program AUTOadapt pozwala na bezprzewodową komunikację aż czterema jednocześnie ściekowymi zatapialnymi pompami Grundfos umieszczonymi w jednej aplikacji.

Silnik pompy do ścieków Grundfos

Silniki AUTOadapt pomp Grundfos wyposażone są w wyłącznik ochrony oraz czujniki termiczne chroniące przed przegrzaniem znajdujące się bezpośrednio w uzwojeniu oraz zintegrowany rozrusznik. Silnik zabezpieczony jest przed pracą z nieprawidłowym kierunkiem obrotów. Cały system sterowania pompą znajduje się wewnątrz urządzenia. Istnieje możliwość wyświetlania wszelkich informacji o pompie do ścieków Grundfos poprzez zewnętrzny interfejs po przewodzie zasilającym.

Udoskonalenia konstrukcyjne pomp zatapialnych do ścieków Grundfos to przede wszystkim poręczny uchwyt do przenoszenia pompy oraz podwójne uszczelnienie mechaniczne kasetowe pozwala na szybką naprawę

Seria pomp zatapialnych do ścieków Grundfos

Poniżej prezentujemy serie pomp zatapialnych Grundfos zaprojektowanych do pompowania ścieków z system  AUTOadapt:

  1. Pompy zatapialne do ścieków z rozdrabniaczem serii SEG – pompy zostały zaprojektowane do wody brudnej oraz ścieków. Dzięki wbudowanemu rozdrabniaczowi pompy zatapialne do ścieków Grundfos SEG nadają się do pompowania cieczy z zawartością włókien.
  2. Pompy odwadniające Grundfos DP do wody i ścieków technologicznych bez ciał stałych o maksymalnej średnicy do 10 mm, wyposażone w wielołopatkowy wirnik otwarty. Zaprojektowane z myślą o aplikacji mobilnej i łatwości przenoszenia w różne miejsce. Pompy do ścieków Grundfos DP dostępne o maksymalnej mocy silnika 2,6 kW.
  3. Seria pomp do ścieków i wód powierzchniowych Grundfos EF z systemem AUTOadapt o wolnym przelocie do 30 mm, wyposażone w wirnik otwarty jednołopatkowy.
  4. Grundfos SL – w skład typoszeregu pomp zatapialnych do ścieków Grundfos SL AUTOadapt wchodzą dwie serie: SLV wyposażone w wirnik SuperVortex oraz seria SL1 wyposażona w wirnik jednokanałowy, który gwarantuje największą wydajność z powyższych pomp do ścieków Grundfos.

Nowoczesna funkcja AUTOadapt pomp zatapialnych Grundfos do ścieków pozwala zminimalizować koszty instalacji oraz gwarantuje niezawodność zarówno w przemysłowych, jak i komunalnych systemach przepompowywania ścieków.

Dobór pomp do ścieków Grundfos

Jeśli zastanawiasz się jaką pompę Grundfos wybrać, skontaktuj się z naszymi specjalistami z działu handlowego. Nasi doradcy odpowiedzą na wszelkie pytania, udzielą wskazówek technicznych oraz przygotują szczegółową ofertę. Zapraszamy do wysyłania zapytań mailowych na adres biuro@ekopomp.pl lub kontaktu pod numerem +48 71 353 81 96.