Pompy dozujące elektromagnetyczne

Pompy dozujące

AQUA HC100

Pompy basenowe

AQUA HC150

Pompy dozujące

AQUA HC151 pH Rx

Pompy dozujące

AQUA HC151 Pl mA

Pompy dozujące

AQUA HC200+ CST

Pompy dozujące

AQUA HC200+ MULTI

Pompy dozujące

AQUA HC200+ pH Rx

Pompy dozujące

AQUA HC897

Pompy dozujące

AQUA HC899

Zastosowanie środków chemicznych

Środki chemiczne są dziś powszechnie wykorzystywane w wielu zakładach przemysłowych. Mają one na celu przyspieszenie procesów produkcyjnych oraz poprawę jakości produktu. W wielu instalacjach to dostarczenie odpowiedniej ilości właściwego środka chemicznego gwarantuje prawidłowy przebieg całego procesu. Bardzo dobrym przykładem będą tutaj linie galwaniczne, gdzie odpowiedni skład kąpieli galwanicznej jest jednym z priorytetów.

W życiu codziennym słysząc pojęcie środki chemiczne pierwszą naszą myślą będzie chemia do utrzymania czystości, a to tylko niewielka część całego przemysłu chemicznego. Ogólnie pojęta chemia wykorzystywana jest do uzdatniania i kondycjonowania wody (zarówno wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, jak i wody w obiegach technologicznych), w farmacji, w kosmetologii, w budownictwie, w transporcie, w rolnictwie i wielu innych. Nie możemy zapominać o chemii, która stosowana jest w zakładach przetwórstwa spożywczego. Wraz z pożywieniem wprowadzamy do naszego organizmu bardzo duże ilości środków chemicznych.

Dozowanie środków chemicznych

Niestety postęp cywilizacyjny sprawił, że środki chemiczne są wszechobecne i wyeliminowanie ich z naszego życia jest niemożliwe, a skoro nie możemy wyeliminować ich całkowicie, to ograniczmy ich zastosowanie do niezbędnego minimum.

Dostarczenie odpowiedniej ilości środka chemicznego do instalacji jest dość kłopotliwe. Ciężko wyobrazić sobie, żeby obsługa linii technologicznej za każdym razem w precyzyjnie określonym czasie dostarczyła dokładnie tę samą dawkę chemii. Urządzeniami, które pozwalają w sposób prawidłowy przeprowadzić taką operację, są różnego rodzaju dozowniki, wśród których najpopularniejsze są pompy dozujące. Pod pojęciem pompy dozujące kryje się bardzo szeroka oferta produktów, ale bez wątpienia to elektromagnetyczne pompy dozujące są najchętniej stosowanym produktem ze względu na prostą konstrukcje, stosunkowo niski koszt oraz skuteczność i niezawodność działania.

Elektromagnetyczna pompa dozująca – co to jest

Elektromagnetyczne pompy dozujące to urządzenia służące do dostarczenia ściśle określonej dawki płynnego środka chemicznego do konkretnego miejsca w instalacji w odpowiednim czasie.

Elementem napędowym pompy dozującej elektromagnetycznej, jak sama nazwa wskazuje, jest elektromagnes, do którego przymocowana jest membrana zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego i/lub różnego rodzaju elastomerów. Membrana od zewnętrznej strony dociśnięta jest głowicą pompy. Pracujący elektromagnes na skutek wykonywania ruchów posuwisto-zwrotnych porusza membraną raz w jedną, raz w drugą stronę. Pracująca membrana wykonując ruch w tył zasysa do głowicy odpowiednia dawkę środka chemicznego, a wykonując ruch w przód przetłacza środek chemiczny.

Elektromagnetyczne pompy dozujące – zakres oferty

W ostatnich latach technologia związana z elektromagnetycznymi pompami dozującymi znacznie się rozwinęła. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń różnych producentów. Niezależnie od producenta pompy dozujące elektromagnetyczne mają pewne cechy wspólne. Wśród nich możemy wymienić:

Elektromagnetyczne pompy dozujące nie lubią pracować „na sucho”. Powinny być one zabezpieczone przed taką praca za pomocą sond poziomu dedykowanych do konkretnego modelu pompy.

Elektromagnetyczne pompy dozujące – pomoc w doborze

Prawidłowy dobór pompy dozującej elektromagnetycznej wymaga wzięcia pod uwagę kilku ważnych kwestii związanych z jej funkcjonalnością oraz odpornością chemiczną i termiczną produktu. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym.