Pompy głębinowe Grundfos z falownikiem

Pompy do wody czystej

Grundfos SQE

Pompy głębinowe z falownikiem Grundfos są jednymi z popularniejszych urządzeń w ofercie pomp Grundfos ze względu na przydatność falownika. Jego zadaniem jest utrzymywania stałego ciśnienia w instalacji wodnej. Jeśli pompa zużywa dużo energii, falownik pomoże zredukować ją do wymaganego minimum, w ten sposób przyczyniając się do wydłużenia żywotności pompy. Pompy głębinowe Grundfos z falownikiem idealnie sprawdzą się w instalacji grzewczej, nawadniającej, klimatyzacyjnej lub w procesach produkcyjnych.

Zalety pomp głębinowych z falownikiem Grundfos

Oprócz mniejszego zużycia energii i wydłużenia wydajności pompy, pompy głębinowe z falownikiem Grundfos minimalizują nagłe spadki ciśnienia, dzięki czemu praca systemu jest stabilna i jest mniejsze ryzyko awarii pompy. Dłuższa żywotność pompy oznacza również ograniczenie kosztów związanych z naprawą elementów eksploatacyjnych. Pompy głębinowe Grundfos z falownikiem cechują się również cichą pracą oraz zaawansowaną technologią, dzięki której użytkownik może zdalnie monitorować i zarządzać systemem pompowym. Te wszystkie atuty przemawiają do klientów, którzy decydując się na zakup, inwestują w wydajne i energooszczędne pompy.

Falownik do pomp głębinowych Grundfos

Grundfos w swojej ofercie posiada falownik solarny RSI (Renewable Solar Inverter). Może on pracować z pompami głębinowymi, wielostopniowymi i jednostopniowymi. System zaopatrzenia w wodę wykorzystujący energię słoneczną z falownikiem solarnym może zasilać pompy Grundfos o mocy do 37 kW. Obudowa RSI ma stopień ochrony IP66, co oznacza, że może pracować w warunkach zgodnie z tym oznaczeniem szczelności. Falownik RSI jest kompatybilny z prądem przemiennym i stałym. Można też podłączyć go do sieci lub do generatora jako zasilanie awaryjne podczas przerw w pracy paneli słonecznych.

Falownik Solarny RSI zawiera zaawansowane programowanie MPPT, poprawia moc wyjściową nawet o 30%. Korzyści MPPT obejmują śledzenie zmian nasłonecznienia, optymalizację zmian temperatury i regulator tłumienia oscylacji, gdy chmury mogą gwałtownie powodować zmiany nasłonecznienia. RSI zapewnia również ochronę silnika przed przeciążeniem napięciowym i prądowym. Jego funkcjonalność oraz łatwość obsługi sprawia, że wielu klientów decyduje się na zakup pomp głębinowych Grundfos z falownikiem.

Dobór, zakup, serwis pomp głębinowych z falownikiem Grundfos

Specjaliści ds. technicznych firmy Ekopomp są doskonale zaznajomieni z pompami marki Grundfos i z chęcią pomogą w doborze odpowiedniej pompy głębinowej z falownikiem. Dostępna jest również opcja zakupu części zamiennych oraz oddanie pompy głębinowej Grundfos z falownikiem na serwis. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz składania zapytań.