Pompy głębinowe Grundfos

Pompy do wody Grundfos

Grundfos SP

Pompy do wody czystej

Grundfos SQ

Pompy do wody czystej

Grundfos SQE

Czym jest pompa głębinowa?

Pompa głębinowa to urządzenie służące do pobierania czystej wody z ujęć wód gruntowych takich jak studnie głębinowe czy zbiorniki wolnostojące. Zakłada się, że do użycia tego rodzaju pompy, głębokość musi przekraczać 8 metrów. Firma Grundfos stworzyła serię pomp głębinowych, które idealnie sprawdzą się w tej roli.

Pompy głębinowe Grundfos

Pompy głębinowe Grundfos to seria bardzo wytrzymałych pomp, wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej AISI 304 odpornej na korozję, piasek, a nawet agresywną wodę. Pompy te posiadają również takie funkcje, jak zabezpieczenie przed suchobiegiem oraz przed przepaleniem silnika, które przyczyniają się do imponującej żywotności pompy.

Serie pomp głębinowych Grundfos

Grundfos stworzył kilka serii pomp głębinowych w odpowiedzi na zróżnicowane potrzeby użytkowników. Serie pomp głębinowych Grundfos SP i SPE sprawdzą się przy odwiertach o rozmiarach od 4″ do 6″ i od 8″ do 10″. Pompy wykonane są w całości ze stali nierdzewnej i dostępne w 3 klasach materiałowych, a rozmiary silników pomp są dostępne w zakresie 0,37-250 kW.

Pompy głębinowe Grundfos SPE to gama pomp zatapialnych z regulacją częstotliwości do wód gruntowych. (rozmiary: 6″, 8″ i 10″). Silnik 6″ (od 4 do 45 kW) jest typu z magnesami trwałymi o wysokiej sprawności energetycznej i wymaga do działania przemiennika częstotliwości.

Pompy głębinowe Grundfos SQ to kompaktowe pompy zatapialne przeznaczone do zaopatrywania w wodę gruntową domów prywatnych, małych wodociągów i systemów nawadniania. Modele pomp z tej serii są bardzo popularne wśród klientów indywidualnych do domów jednorodzinnych.

Pompy głębinowe Grundfos SQFlex są zasilane energią odnawialną z wbudowanym falownikiem do zasilania energią słoneczną, wiatrową i przemienną. Pracują zarówno przy napięciu AC, jak i DC.

Dlaczego warto zdecydować się na pompy głębinowe Grundfos

Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji hydraulicznej, pompy głębinowe Grundfos zapewniają optymalną wydajność w okresach wysokiego zapotrzebowania, zapewniając niskie koszty długoterminowe i wysoką niezawodność działania. Pompy głębinowe Grundfos świetnie sprawdzą się do różnych zastosowań, w tym do dostarczania wody gruntowej do wodociągów, nawadniania, obniżania wód gruntowych, podnoszenia ciśnienia i zastosowań przemysłowych.

Zapraszamy do składania zapytań ofertowych i dołączenia do grona naszych zadowolonych Klientów. Dział techniczny chętnie pomoże w dobraniu odpowiedniej pompy Grundfos, która spełni wszystkie wymagania aplikacji