Pompy membranowe Aro

Pompy membranowe

ARO EXP 1″–3″

Pompy membranowe

ARO EXP 1/4’’–3/4”

Pompy membranowe

ARO Pro 1″–3″

Pompy membranowe

ARO Pro 1/4″–3/4″

Marka ARO jest jednym ze światowych liderów w produkcji membranowych pomp pneumatycznych i tłokowych. Producent oferuje szeroki wybór materiału wykonania pomp membranowych (tworzywa sztuczne, tj. polipropylen, acetal, PVDF, lub metale, tj. aluminium, stal nierdzewna, żeliwo, stop hastelloy), co pozwala użytkownikowi na dopasowanie modelu pompy ARO do wymagań konkretnej aplikacji. Główną zaletą pomp membranowych ARO jest szeroki zakres stosowania – pompy membranowe sprawdzają się zarówno w prostych aplikacjach przemysłowych, jak i tych bardziej wymagających, np. przy pompowaniu cieczy o niskiej i/lub średniej lepkości, cieczy agresywnych chemicznie czy cieczy łatwopalnych (pompy membranowe ARO w wykonaniu z aluminium).

Pompy membranowe ARO to urządzenia samozasysające, dzięki czemu mogą bez problemu zasysać ciecz z pojemników czy beczek, oraz mobilne. Konstrukcja pomp ARO zapewnia łagodny przesył cieczy, eliminując pienienie i przegrzewanie medium. Membranowe pompy ARO mogą pracować na sucho, a wykorzystane w ich konstrukcji elementy są mniej podatne na zużycie, co z kolei przekłada się na niskie koszty utrzymanie pomp oraz łatwość ich konserwacji.

Pompy dostępne są z certyfikatem ATEX (CE ExII 2GD X) przeznaczone do pracy w strefach potencjalnie zagrożonych wybuchem

Membranowe pompy ARO – seria klasyczna (Pro)

Seria pomp membranowych ARO dedykowanych do zastosowań OEM i zastosowań przemysłowych, wydajność maksymalna największego modelu z serii sięga do 897 l/min. Pompy umożliwiają regulację przepływu oraz ciśnienia tłoczenia, co pozwala na optymalne dopasowanie parametrów pracy do specyfiki pompowanego płyny oraz wymagań instalacji. Dodatkową zaletą pomp membranowych ARO Pro jest możliwość obsługiwania medium z zanieczyszczeniami bez ryzyka uszkodzenia pomp, mediów korozyjnych, ściernych i lepkich.

Pompy membranowe ARO serii Pro dostępne są w rozmiarach ½”, ¾”, 1”, 1 ½”, 2”, 3”. Wykonanie materiałowe z tworzywa lub metalu.

Membranowe pompy ARO – seria EXP

Jedna z serii pomp membranowych ARO o wydajności do 1079 l/min. Cechą wyróżniającą pompy membranowe ARO tej serii jest interfejs elektroniczny, który pozwala na dokładne sterowanie dozowaniem. Dodatkowo pompy wyposażone są w opatentowany zawór ARO Quick Dump, który odpowiada za utrzymanie zimnego powietrza wylotowego z dala od silnika pneumatycznego oraz wyklucza zjawisko oblodzenia, tym samym przedłużając żywotność pomp. Membranowe pompy ARO EXP to jeden z najczęstszych wyborów wśród inwestorów z uwagi na konkurencyjną jakość i cenę urządzeń. Pompy te wyposażone są w membrany wyróżniające się czterokrotnie większą żywotnością niż membrany w pompach innych producentów. Dodatkowo, ARO dostarcza kompletne zestawy naprawcze do swoich pomp, co znacznie ułatwia oraz skraca czas regeneracji pomp oraz minimalizuje związane z tym koszty.

Pompy membranowe ARO serii EXP dostępne są w rozmiarach ¼”, 3/8” ½”, ¾” 1”, 1 ½”, 2”, 3”. Wykonanie materiałowe z tworzywa lub metalu.

Membranowe pompy ARO zgodne z FDA

ARO oferuje również dodatkową serię higienicznych pomp membranowych EXP zgodnych z wymaganiami FDA (Food and Drug Administration). Pompy membranowe ARO tej serii posiadają również certyfikaty branżowe CE, ATEX, 1935/2004/CE. Przeznaczone są do zastosowań m.in. w przemyśle spożywczym, kosmetycznym i farmaceutycznym i wyróżniają się nawet do 30% lepszą wydajnością w porównaniu z innymi dostępnymi pompami membranowymi tego rodzaju. Mogą przenosić duże ilości płynu przy dużych obciążeniach. Membranowe pompy ARO wyposażone są w system QKD, tzw. system szybkiego zwalniania zacisku, dzięki czemu są łatwe w obsłudze oraz zapewniają łatwy dostęp do elementów wewnętrznych w celu ich regularnego czyszczenia.

Higieniczne pompy membranowe ARO dostępne są w rozmiarach: ½”, 1”, 1 ½”, 2”, 3”.

Pompy membranowe ARO w ofercie EKOPOMP

W przypadku pytań związanych z doborem odpowiedniego modelu pompy membranowej ARO zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Oferujemy również możliwość doboru i zakupu oryginalnych części zamiennych do pomp ARO oraz akcesoriów.