Pompy membranowe do chemii

Pompy membranowe

ARO EXP 1″–3″

Pompy membranowe

ARO EXP 1/4’’–3/4”

Pompy membranowe

ARO Pro 1″–3″

Pompy membranowe

ARO Pro 1/4″–3/4″

Pompy AODD

Debem BOXER

Pompy chemoodporne

Debem CUBIC 15

Pompy chemoodporne

Debem MIDGETBOX

Pompy membranowe

FLUIMAC PHOENIX

Pompy membranowe

LaFonte BX05

Pompy membranowe do chemii to połączenie wysokiej jakości wykonania, uniwersalności oraz bezpieczeństwa zastosowania. Wysoka odporność materiałów konstrukcyjnych pomp membranowych do chemii pozwala na ich zastosowanie nawet w przypadku bardzo agresywnych płynów bez ryzyka uszkodzenia i powstawania korozji.

Pompy membranowe umożliwiają precyzyjną kontrolę przepływu substancji chemicznych. Dzięki szeregu zalet membranowe pompy w szczególności dedykowane są do zastosowań nawet z korozyjną i żrącą chemią, co czyni je niezastąpionymi urządzeniami w wielu procesach przemysłowych.

Wykonanie materiałowe pomp membranowych do chemii

W przypadku pomp membranowych do chemii popularnym i niezawodnym rozwiązaniem są pompy w wykonaniu z tworzywa i technopolimerów (może to być przykładowo PP, PVDF czy PTFE). Odpowiednie wykonanie materiałowe elementów mających kontakt z pompowaną cieczą pozwala na jej zastosowanie do obsługi szerokiej gamy medium, w tym cieczy gęstych i lepkich, cieczy korozyjnych, rozpuszczalników, kwasów, zasad i innych chemikaliów. W przypadku stref zagrożonych wybuchem, pompy membranowe do chemii są dostarczane z odpowiednimi certyfikatami branżowymi, m.in. ATEX i IECEx.

Ważnym aspektem w procesie doboru pompy membranowej do chemii jest dokładne określenie specyfikacji medium, z którym pompa ma pracować. Nieprawidłowe dobranie materiału konstrukcyjnego do rodzaju medium skutkować będzie szybkim uszkodzeniem urządzenia. 

Dlaczego warto wybrać pompy membranowe do chemii?

Membranowe pompy do chemii w połączeniu z tłumikiem pulsacji zapewniają płynny przesył cieczy oraz charakteryzują się niską pulsacją podczas pracy, co jest szczególnie istotne przypadku substancji delikatnych i niestabilnych podczas zmiany ciśnienia w instalacji. Ta cecha zapewnia stabilność całego procesu przemysłowego oraz minimalizuje uszkodzenie medium. Hermetyczna konstrukcja pomp membranowych do chemii zapobiega wyciekom i awariom, co jest niezwykle istotne w przypadku substancji chemicznych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pracowników zakładu i środowiska. Dodatkowym atutem pomp membranowych do chemii jest także możliwość pracy na sucho. Wyróżniają się łatwą konserwacją, co z kolei przekłada się na oszczędność czasu i kosztów utrzymania.

Pompy membranowe do chemii to urządzenia o szerokim zakresie możliwych zastosowań. Sprawdzą się w różnych gałęziach przemysłu – od produkcji farmaceutycznej po produkcję środków czystości. Mogą być wykorzystywane do transportu i przetwarzania chemikaliów, dozowania.

Oferta pomp membranowych do chemii w EKOPOMP

Podsumowując, pompy membranowe do chemii stanowią niezawodne narzędzia,  nieocenione w zastosowaniach przemysłowych, gdzie ważna jest bezpieczna i obsługa substancji chemicznych. W Ekopomp oferujemy pompy membranowe do chemii producentów Debem, ARO, LaFonte, Sandpiper, Versa-Matic, Graco i wielu innych. W naszej ofercie znajdziesz pompy membranowe nawet do najtrudniejszych chemii.Jeśli zastanawiasz się, który model będzie odpowiedni dla Twojej aplikacji, skorzystaj z naszej bezpłatnej konsultacji technicznej.