Pompy membranowe do oleju

Pompy membranowe

ARO EXP 1″–3″

Pompy membranowe

ARO EXP 1/4’’–3/4”

Pompy membranowe

ARO Pro 1″–3″

Pompy membranowe

ARO Pro 1/4″–3/4″

Pompy AODD

Debem BOXER

Pompy chemoodporne

Debem CUBIC 15

Pompy chemoodporne

Debem MIDGETBOX

Pompy membranowe

FLUIMAC PHOENIX

Pompy membranowe

LaFonte BX05

Kategoria pomp przemysłowych, jaką są pompy membranowe spełnia wszystkie potrzebne wymagania do przemysłu naftowego. Wybierając pompę do oleju trzeba wziąć pod uwagę konieczność pracy pod wysokim ciśnieniem w hermetycznie zamkniętych jednostkach charakteryzujących się wysokim bezpieczeństwem konstrukcyjnym. Takie bezpieczeństwo są nam w stanie zapewnić pompy membranowe do oleju.

Zalety zastosowanie pompy membranowej do oleju

Właściwości konstrukcyjne pomp membranowych doskonale odpowiadają sztywnym protokołom branżowym, jakie muszą panować przy pompowaniu oleju. Pompy membranowe dzięki swojej konstrukcji mogą pompować olej czysty, jak i olej przepracowany, a nawet olej przepracowany z ciałami stałymi o odpowiednich rozmiarach.

Jedynym źródłem energii niezbędnym do pracy pompy membranowej do oleju z podwójną membraną jest sprężone powietrze. W ten sposób pompa może pracować bez prądu i paliwa, eliminując wszelkiego rodzaju ryzyko spowodowane użyciem substancji łatwopalnych lub wybuchowych.

Pompy membranowe do oleju posiadają całkowicie uszczelnione komory dzięki specjalnemu profilowi ​​membran, przez co pompy z podwójną membraną AODD uznawane są za bardzo bezpieczną technologię do pompowania szerokiej gamy cieczy, w tym niektórych z najniebezpieczniejszych chemikaliów.

Charakterystyka wymiarowa pomp membranowych do oleju pozwala na zarządzanie transportem i aktywacją pompy w prosty i natychmiastowy sposób, bez konieczności wykonywania kosztownych operacji instalacyjnych i manipulacyjnych.

Pompy membranowe do oleju z atestem ATEX

Pompy membranowe do oleju mogą posiadać certyfikaty ATEX i IECEx, co pozwala na ich zastosowanie w obszarach o wysokim ryzyku wybuchu.

Przykładowe wykonanie pompy membranowej do oleju 1” z certyfikatem ATEX Ex II 2GD T5 producenta Sandpiper:

Pompy membranowe do oleju – zasilanie 

Tradycyjne pompy membranowe do oleju z podwójną membraną (AODD) są zaprojektowane do zasilania wyłącznie sprężonym powietrzem. Jako alternatywne źródło zasilania dla powietrza, operatorzy ropy i gazu zdecydowali się zasilać swoje pompy membranowe łatwo dostępnym gazem ziemnym, eliminując potrzebę stosowania sprężarki powietrza.

Dobór pompy membranowej do oleju

Pompy membranowe mogą mieć bardzo różne wykonania materiałowe. Jeżeli masz wątpliwości jakie wykonanie pompy membranowej do oleju wybrać, nasz dział techniczny jest do Twojej dyspozycji. W ofercie posiadamy m.in. pompy membranowe do cieczy o wysokiej lepkości i oleju producentów Debem, Sandpiper, ARO, LaFonte, VersaMatic, ARGAL i wielu innych. Wszelkie zapytania prosimy kierować na nasz adres email biuro@ekopomp.pl. Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.