Pompy membranowe do wody brudnej

Pompy membranowe

ARO EXP 1″–3″

Pompy membranowe

ARO EXP 1/4’’–3/4”

Pompy membranowe

ARO Pro 1″–3″

Pompy membranowe

ARO Pro 1/4″–3/4″

Pompy AODD

Debem BOXER

Pompy chemoodporne

Debem CUBIC 15

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 100

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 150

Pompy AODD

Debem FOODBOXER 251

Pompy membranowe do wody brudnej sprawdzają się przykładowo przy pompowania szlamu czy opróżnianiu stawów. W przeciwieństwie do tradycyjnych pomp do wody brudnej, które wykorzystują siłę odśrodkową, pompa membranowa wytwarza efekt próżni, który zasysa i wyrzuca ciecz. Z tego powodu może ona pracować z wodą, zawiesinami, błotem, piaskiem, mułem i nie tylko. Pompy membranowe do wody brudnej są używane przez wiele firm, w tym restauracje, kempingi, firmy budowlane i górnicze.

Pompy membranowe do brudnej wody są idealne do zastosowań, w których nie jest wymagane wysokie natężenie przepływu. Jej główne zalety to możliwość pracy na sucho oraz pompowanie przy wysokiej zawartości zanieczyszczeń włóknistych i szlamu.

Możliwość pracy na sucho

Pompy membranowe do wody brudnej nie ulegną uszkodzeniu, jeśli będzie pracować na sucho. Membrana nadal unosi się i opada bez pompowania cieczy. Sprawia to, że są one idealne do pompowania wolno napełniających się studzienek w ciągu dnia. W przypadku, gdy pompa odśrodkowa po opróżnieniu zbiornika i pracy na sucho może się spalić, pompa membranowa po prostu opróżni zbiornik i będzie kontynuować pracę bez uszkodzeń. Gdy woda dociera do linii ssącej, jest zasysana do pompy i odprowadzana.

Ruchome części pompy membranowej do wody brudnej pracują wolniej w porównaniu do obracającego się wirnika, co oznacza również mniejsze zużycie i erozję podczas pompowania brudnych płynów i zawiesin. Sprawia to, że ten typ pompy jest idealny do stosowania na placach budowy, gdzie warunki mogą się zmieniać z dnia na dzień. Pompy te doskonale nadają się do usuwania skutków powodzi i cechują się dużą wytrzymałością.

Ekologiczne pompy membranowe do brudnej wody

Pompy membranowe są niezawodne i radzą sobie ze znacznymi zanieczyszczeniami bez zatykania. Ponadto są one przyjazne dla środowiska fauny i flory znajdującej się w wodzie. Kolejną zaletą pomp membranowych do wody brudnej jest możliwość pompowania lepkich cieczy: wody ze zwiększoną ilością piasku i błota, szlamu i odpadów z szamba.

Konserwacja pompy membranowej do brudnej wody

Przy odpowiedniej konserwacji, pompy membranowe do brudnej wody (np. membranowe pompy Debem) są tańsze w eksploatacji w dłuższej perspektywie i są bardziej energooszczędne. Doskonale nadają się do pompowania chemikaliów lub innych potencjalnie szkodliwych cieczy, a dobrze utrzymana pompa membranowa jest mniej podatna na wycieki.

Nasza firma oferuje pompy membranowe do wody brudnej marki Sandpiper, Aro, Debem, Fluimac, LaFonte. Dział techniczny zajmie się dobraniem pompy, która spełni wszystkie wymagania. Oferujemy również możliwość oddania pompy na serwis. Zapraszamy do składania zapytań.