Pompy obiegowe Lowara

Pompy do wody Lowara

Lowara ecocirc® Basic / PREMIUM

Pompy do wody Lowara

Lowara ecocirc® XL / XL plus

Pompy obiegowe (cyrkulacyjne) marki Lowara to pełna gama pomp bezdławnicowych lub dławnicowych znajdujących powszechne zastosowanie w wszelkiego rodzaju instalacjach sanitarnych, chłodniczych, HAVAC czy układach zamkniętych obiegów przemysłowych. Szeroki zakres dostępnych modeli pomp Lowara pozwala na optymalne dopasowanie pompy obiegowej do wymaganych parametrów i funkcji, jaką ma pełnić pompa w instalacji.

Lowara pompy obiegowe ecocirc® / ecocirc® BASIC / ecocirc® PREMIUM

Pompy obiegowe Lowara typu ecocirc® oraz ecocirc® BASIC to podstawowe pompy powszechnego zastosowania w domowych instalacjach grzewczych. Zapewniają możliwość regulacji za pomocą prędkości jak i proporcjonalną kontrolę ciśnienia. W opcjach dodatkowo kontrola temperaturą oraz system zapobieganiu zapowietrzenia pompy. Dodatkowym wariantem są pompy obiegowe Lowara z rozszerzeniem PREMIUM, które wyposażone są w prosty wyświetlacz sygnalizacji pracy cyrkulatora. Dostępna jest również wersja ecocirc® PRO dedykowana do układów cyrkulacyjnych ciepłej wody użytkowej (c.w.u) z uwagi na wykonanie pompy z brązu i dodatkową powłokę izolacyjną. Pompy obiegowe Lowara w wersji PRO mogą być sterowane zegarem lub czujnikiem temperatury.

Lowara pompy obiegowe ecocirc® XL

Pompy obiegowe Lowara serii ecocirc® XL to rozbudowane modele sterowane elektronicznie poprzez zintegrowaną przetwornicę częstotliwości. Dedykowane do instalacji grzewczych, chłodniczych, solarnych lub ciepłej wody użytkowej. Oprogramowanie pozwala na sterowanie pompami za pomocą prędkości obrotowej, ciśnienia proporcjonalnego, stałego ciśnienia lub różnicy temperatur. Dodatkowo pompy posiadają opcję trybu nocnego dla efektywniejszego wykorzystania energii elektrycznej. Pompy obiegowe Lowara ecocirc® XL mogą być sterowane z zewnętrznych systemów za pomocą komunikacji modBUS lub Wi-Fi. Część modeli dostępna jest również w wykonaniu ze stali nierdzewnej.

Lowara pompy obiegowe e-LNE

Pompy obiegowe Lowara typu e-LNE to grupa różnych modeli pomp dławnicowych przeznaczonych do instalacji przemysłowych w rozmiarach od DN40 do DN100. Dzięki możliwości konfigurowania średnicy wirnika oraz wykonania materiałowego uszczelnienia mechanicznego, pompy e-LNE znajdują zastosowanie w wielu wymagających instalacjach cyrkulujących substancje o różnym składzie chemicznym oraz o różnych temperaturach. Pompy obiegowe Lowara tej serii dostępne są również w wersji tandem (podwójne) oraz w wersji z fabrycznymi falownikami do płynnego sterowania pompą (pompami) na obiegu. Standardy stosowanych silników w zależności od wersji to IE3 lub IE5 , występujących w mocach od 1,1 do 22,0 kW. Pompy przystosowane do pracy w trybie ciągłym.

Dobór pompy obiegowej Lowara

Odpowiednio dobrana pompa obiegowa pozwala na zmniejszenie kosztów ogrzewania w domach jednorodzinnych, zredukowanie kosztów przygotowania ciepłej wody użytkowej oraz zapewnia optymalną pracę układów solarnych. W pompach przemysłowych pompy Lowara gwarantują optymalną bezawaryjną pracę przy zachowaniu niskich kosztów eksploatacyjnych. Pomagają w utrzymaniu kluczowych obiegów technologicznych i procesowych. Marka Lowara charakteryzuje się dodatkowo gwarancją pełnego wsparcia technicznego i szybkim dostępem do części zamiennych i eksploatacyjnych swoich produktów.

Jako oficjalny dystrybutor urządzeń i części Lowara zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym w celu doboru odpowiedniego modelu pompy obiegowej Lowara zgodnego z wymaganiami instalacji.