Pompy odśrodkowe do wody

Pompy odśrodkowe

Calpeda C

Pompy odśrodkowe

Calpeda CA

Pompy basenowe

Calpeda MPC

Pompy do wody czystej

Calpeda MXH

Pompy do wody czystej

Calpeda MXP

Pompy do wody czystej

Calpeda NG

Pompy odśrodkowe

Calpeda NGX

Powierzchniowe pompy odśrodkowe do wody należą do najczęściej kupowanych pomp przemysłowych przez użytkowników na całym świecie. Dzieje się to nie bez powodu – pompy odśrodkowe są łatwe w obsłudze i potrafią pompować duże ilości medium na długi dystans, dzięki generowaniu wysokiego ciśnienia. Z racji prostej budowy oraz wydajności tego rodzaju pomp, tysiące producentów na całym świecie stale rozwija oraz wprowadza na rynek nowe modele z konkurencyjnymi cenami. Obecnie najchętniej kupowanymi markami pomp odśrodkowych do wody są m.in. Calpeda, Nocchi, Grundfos, KSB, Pedrollo, Lowara oraz wiele innych.

Zastosowanie pomp odśrodkowych do wody czystej

Dość uniwersalna budowa pompy odśrodkowej do wody sprawia, że tego typu pompy świetnie sprawdzają się do pompowania cieczy z ujęć wody lub zbiorników. Jeśli warunki wymagają wysokiego ciśnienia lub pompowania bardzo dużej ilości wody w krótkim czasie, pompa odśrodkowa okazuje się wówczas najlepszym rozwiązaniem.

Pompy odśrodkowe do wody czystej stosowane są najczęściej do zaopatrzenia w wodę pitną w gospodarstwach domowych oraz przedsiębiorstwach komunalnych. Takie pompy są również chętnie używane w układach myjących z wysokim ciśnieniem. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiej pompy, obejmują wymagane ciśnienie i natężenie przepływu, jakość i ilość dostępnej wody oraz wszelkie wymagania branżowe lub regulacyjne.

Zastosowanie pomp odśrodkowych do wody brudnej

Pompy odśrodkowe do wody brudnej będą różnić się modelami w zależności od stopnia zanieczyszczenia pompowanej wody. Standardowo są używane w budownictwie, rolnictwie, przemyśle czy gospodarstwach domowych. Powierzchniowe pompy odśrodkowe do wody brudnej mogą tłoczyć wodę zawierającą cząstki stałe, a ich rozmiar i rodzaj zależy od modelu i producenta pompy.  

Różnorodność pomp odśrodkowych do wody na rynku

Wśród producentów pomp odśrodkowych do wody do najpopularniejszych możemy zaliczyć:

Dobór i serwis pomp odśrodkowych do wody

Nasza firma posiada bogatą ofertę pomp odśrodkowych do wody, w tym wody czystej i szeroko pojętej wody brudnej. W zależności od zapotrzebowania takiego jak wydajność, podnoszenie czy wykonanie materiałowe, sposobu i miejsca zastosowania specjaliści ds. technicznych Ekopomp chętnie dobiorą pompę spełniającą wszystkie wymagania. Jako dystrybutor pomp przemysłowych posiadamy również dostęp do Istnieje też możliwość oddania pomp na serwis. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy oraz składania zapytań.