Pompy odśrodkowe pionowe

Pompy odśrodkowe

Argal Equipro

Pompy odśrodkowe

Argal SATURNsump (KGS)

Pompy chłodziwa CNC

CMI IRIONDO BCM/BCM-2

Pompy chemoodporne

Debem IM

Pompy odśrodkowe

FLUIMAC TYPHOON

Pompy odśrodkowe

Grundfos CR

Pompy odśrodkowe

Grundfos CRN

Pompy odśrodkowe

Grundfos CRNE

Pompy chłodziwa CNC

Grundfos MTH

Pompy odśrodkowe pionowe to jeden z głównych rodzajów pomp odśrodkowych. Drugim rodzajem są pompy odśrodkowe poziome. Pompy odśrodkowe pionowe są szeroko stosowane w aplikacjach przemysłowych, gdyż oferują wysoką wydajność i mają wszechstronne zastosowanie. W konstrukcji pomp pionowych silnik umieszczony jest zawsze nad wałem pompy. Hydraulika i silnik mogą być połączone zarówno na długim, jak i krótkim wale.

Najczęściej pompy odśrodkowe pionowe stosowane są jako pompy transferowe cieczy czystych, stacjach podnoszenia ciśnienia, w instalacjach suchych (powierzchniowych) lub mokrych (pompa zanurzona w zbiorniku).

Pompy odśrodkowe pionowe z tworzywa

Pionowe odśrodkowe pompy z odpornego PP (polipropylenu) oraz PVDF (polifluorku winylidenu) zaprojektowane są z myślą o branży chemicznej, elektrycznej, galwanizerniach, systemach oczyszczania wody. Przykładem pomp pionowych odśrodkowych jest seria pomp DEBEM IM. Część hydrauliczna zanurzana jest w zbiorniku, natomiast silnik oparty na płycie znajduje się nad zbiornikiem. Taka konstrukcja oraz materiały sprawiają, że pompa odśrodkowa pionowa IM DEBEM jest popularną pompą chemiczną pionową do montażu w zbiorniku. Pionowe pompy chemiczne z tworzywa są bezpiecznym i często najlepszym rozwiązaniem przy pompowaniu żrących i korozyjnych cieczy. Pompy IM Debem sprawdzą się przy pompowaniu środków do kąpieli trawiących i pasywacji stali nierdzewnej.

Pompy odśrodkowe pionowe ze stali nierdzewnej

Przykładem pionowej pompy odśrodkowej ze stali nierdzewnej jest pompa wielostopniowa Lowara e-SV. Pompa pionowa Lowara e-SV standardowo jest wykonana ze stali AISI 304, ale na życzenie i do szczególnych aplikacji producent oferuje również wykonanie ze stali AISI 316 oraz wersje wysoko temperaturową do +180°C. Są to pompy normalnie ssące przeznaczone do instalacji powierzchniowych. W tego typu pompach Lowara króciec ssawny oraz tłoczny jest ustawiony w jednej linii, dlatego nazywamy je też pompami pionowymi in-line.

Innym przykładem odśrodkowych pomp pionowychpompy Grundfos, np. seria CRN. Z kolei pompy odśrodkowe pionowe serii MTR marki Grundfos przeznaczone są do instalacji zanurzeniowych, czyli część hydrauliczna pompy pionowej MTR zanurzona jest z zbiorniku, np. z chłodziwem.

Oferta pomp odśrodkowych pionowych w EKOPOMP

Jak można zauważyć, pompy odśrodkowe pionowe to bardzo szeroka gama produktów. Do wyboru mamy pompy pionowe zaprojektowane do instalacji suchej, jak i mokrej. W ofercie posiadamy pompy pionowe chemiczne z tworzywa takich producentów jak DEBEM, La Fonte, Argal, Fluimac, EVA SEIM, ale także pionowe pompy ze stali nierdzewnej Grundfos, Wilo, LFP, Lowara i wiele innych. Każdy dobór odpowiedniego urządzenia rozpatrujemy indywidualnie, zachęcamy do wysyłania bezpłatnego zapytania doborowego.