Pompy perystaltyczne przemysłowe

Pompy perystaltyczne

FLUIMAC HELIOS

Pompy perystaltyczne

Valisi N

Pompy perystaltyczne przemysłowe, zwane również pompami jelitowymi, należą do grupy pomp wyporowych. Kluczowym elementem pomp perystaltycznych jest elastyczny wężyk zainstalowany wewnątrz głowicy pompy. Wężyk zaciskany jest w wyniku obrotu rolki lub rolek na rotorze. Elastyczne jelitko zaciska się i generowane jest podciśnienie, a medium przesuwa się zgodnie z kierunkiem obrotu rotora. Jak widać zasada działania jest bardzo prosta i zbliżona do skurczu jelit człowieka.

Przemysłowa pompa perystaltyczna zaprojektowana jest z myślą o dozowaniu oraz tłoczeniu cieczy delikatnych, jak i o dużej lepkości. Specyfika działania przemysłowych pomp perystaltycznych sprawia, że zachowana jest struktura cieczy podczas pompowania, a przy tym utrzymana jest bardzo dobra zdolność do zasysania.

Zalety pomp perystaltycznych w przemyśle

Po pierwsze jako dużą zaletę pomp perystaltycznych przemysłowych należy wymienić szeroki wybór wykonania materiałowego elementów pompy mających kontakt z pompowaną cieczą, co pozwala  wybrać odpowiednie urządzenie do aplikacji. Jest to niezwykle ważne w przemyśle, gdzie stosowane są różnorodne środki chemiczne o zróżnicowanej charakterystyce fizykochemicznej, co często jest kłopotliwe dla tradycyjnych pomp wirowych. Pompy perystaltyczne są również bardzo dobrym energooszczędnym rozwiązaniem w porównaniu do pomp wirnikowych. Dodatkowym mocnym punktem pomp perystaltycznych przemysłowych jest łatwa wymiana części zużywających się np. jelita czy obrotowej rolki. Pompy perystaltyczne sprawdzą się również w branży spożywczej czy chemicznej, gdyż łatwo przepłukiwać pompę czynnikiem dezynfekującym lub wodą. Na pewno dużym plusem pomp perystaltycznych jest możliwość pracy w dwóch kierunkach, a kolejnym atutem przemysłowych pomp perystaltycznych jest bezpieczna praca na sucho.

Zastosowanie pomp perystaltycznych w różnych gałęziach przemysłu

Zalety pomp perystaltycznych przemysłowych wykorzystuje się w różnych aplikacjach m.in.

Przemysłowe pompy perystaltyczne w ofercie EKOPOMP

W Ekopomp oferujemy urządzenia najlepszych producentów pomp perystaltycznych dla przemysłu. Pompy perystaltyczne z silnikiem elektrycznym Graco SoloTech przeznaczone do cieczy żrących i ściernych. Rotacyjne, jelitowe pompy Valisi włoskiej produkcji przeznaczone do branży spożywczej i rolnictwa. Pompy Fliumac Helios przeznaczone dla przemysłu, które są zaprojektowane z myślą o toczeniu szlamów i zawiesin. Wytrzymałe przemysłowe perystaltyczne pompy niemieckiego producenta Netzsch Peripro® pozwalające na pompowanie cieczy o dużej zawartości cząstek stałych (koncentracja nawet do 70%). Wszystkich zainteresowanych przemysłowymi pompami perystaltycznymi zachęcamy do wysłania bezpłatnego zapytania ofertowego do naszego działu technicznego.